Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megsimogathatom egy idegen lovát?

Megsimogathatom egy idegen lovát?

Figyelt kérdés

Van amikor sétálgatok ilyen erdős, mezős helyeken, így túrázgatok. És van, hogy vannak lovak kint el kerítve villanypásztorral egy mezőn.

És oda jött az egyik ló, mert megálltam néni őket.


Ilyenkor megsimogathatom? Nem fog bántani?

Na meg, a gazdája örülni fog annak, ha látja, hogy simogatja egy idegen a lovát?


2011. nov. 5. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha ugycsinálod hogy a gazda nem látja és a villanypásztor se "vesz észre"akkor igen.Mellesleg fertőzést nek kaphat(-sz)szóval nem hiszem hogy olyan nagy gond lenne.Bár némelyik gazda nem örül neki.
2011. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Jómagam nem igazán szeretem, ha idegenek simogatják a lovamat a távollétemben. Ha ott vagyok, akkor nem bánom. Szép és jó dolog, nem is azzal van baj, hanem, hogy nem tudhatom, hogy ki milyen szándékkal közelít a lovamhoz. Erre felénk volt már olyan, hogy lemérgezték a lovat, vagy megvágták. Ez meg nem hiányzik nekem. Amit viszont nem szeretek, ha akárhol agyon nyalogattatják a tenyerüket egy másik lóval, aztán az enyémmel csinálják ugyanezt. Mindenféle betegséget átlehet úgy vinni. Nem irigységről van szó, nehogy azt hidd, mert jó érzés nekem is, ha valaki rokonszenvezik a lovammal, de lehet, hogy a tudtán kívül (rosszabb esetben szándékosan) kárt tesz benne.

A simogatásról meg annyit, hogy figyeld előtte meg a lovat. Nézd meg, hogy nem-e sunyít, a szemeiből meg a füleiről sok mindent ki lehet olvasni. Ha nem mutat semmilyen agresszív jelet, akkor szépen óvatosan megpróbálod megsimizni.

2011. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén szólva én sem nagyon szoktam örülni neki ha simogatják a lovainkat, nekünk is villanypásztorunk van és pont egy földút mellett megy el szal a túrázók is sűrűn meg szoktak állni csodálkozni... Volt néhány rossz tapasztalatom, pl a drága kisgyerek elkezdte almával dobálni a lovat ami fejvesztve menekült el tőle...:DDD persze ez vicces is de nem örültem neki akkor.


Vagy nekünk kint szokott nyáron lenni a fedezőmén a kancákkal, és nem nagyon szokott örülni az idegeneknek...azt meg nem jó ha a turisták hozzá nyúlkálnak a csődörhöz mert nem lehet tudni h nem harapja e meg a kancák miatt...:SSS

2011. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
bárkié a ló mindig körültekintően és elővigyázatosan kell közelíteni a lóhoz!
2011. nov. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
amúgy meg és nem örülnél ha (ha lenne lovam) idegen simogatná,de te tudod hogy nem ártasz neki,így nyugodtan megsimizheted hiszen ha már odament hozzád akkor nem bánt :D
2011. nov. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát, éppenséggel megsimogathatod, bár én nem tenném a helyedben... Oké, lehet, hogy nem lesz belőle probléma, nem látja senki, és semmi baj nem lesz belőle, de pont így történnek azok a balesetek, hogy egy ló megcsíp, vagy megrúg valakit, aki csak meg akarta simogatni, és nem tudja, hogy a ló mivel mit jelez... Tehát lehet, hogy nagyon erőteljesen kimutatja a nemtetszését, lehet, hogy sunyít rád ezerrel, ami azt jelzi, hogy hagyd békén, vagy támad, de te nem veszed észre, mert nem érted a testbeszédét, és így megharap, vagy megrúg...
2011. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Második vagyok. Azt azért elárulom, hogy én idegen lónál sose bírok magammal, és mindig megnyaggatom. Persze kb. 20 éve tartunk lovakat, úgyhogy szinte lovak között nőttem fel. Egyszer odamentem egy lóhoz, nem problémázott, én meg megsimogattam, vakargattam, és a lovacska még élvezte is, bújt oda hozzám és olyan hűségesen állta, hogy csak na. Még inkább tolakodott felém, meg szinte kérte, hogy foglalkozzak vele. Miután agyon nyaggattam (nem szó szerint kell érteni), és akartam menni, utána láttam a figyelmeztető táblát, hogy harapós ló. Arra gondoltam először, hogy lehet azért írták ki, hogy ne piszkálják, de ahogy megyek ki, odaszól nekem a tulajdonosa. Elmesélte, hogy eddig mindig mindenkit megakart harapni, és mutatta, hogy őt is hogy elkapta, és megdicsért, hogy milyen jól értek a lovakhoz. Egyébként egy ír sportló ugróló volt.
2011. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem még "idegen" csak kerítés távolból bámulták a lovam. Nem nagyon simogatják idegenek. Viszont az én lovam ettentően kíváncsi mindenkivel ismerkedik senkivel sincs rossz szándéka. Van egy kisgyerek őt mindig a kapuhoz hozza a papája, hogy megtudja simogatni a lovam. Persze azért figyelem távolból nehogy hírtelen megijedjen a picibaba. :) Idegennek nem engedném meg, hogy simogassa. :) Több okom is van! =/ ( Legfontosabb: Papámnak a lovát így mérgezték meg! Álltólag a vízbe tettek valamit... Papám haverjának a lovát meg simán ellopták :) Nem bízok az idegenekben inkább kerülék el a lovam :)
2011. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem, ha a tudtom nélkül idegenek simogatják a lovamat. De ha nincs ott a tulajdonos és nem akarsz a lónak ártani, miért ne? A lovak nem agresszív állatok (bármit is mutat a média). Ha nem akarja, hogy megsimogasd, nem fog odamenni vagy sunyítani fog (azaz hátra csapja a füleit és összeráncolja az orrát: [link] )

Kiscsikós kancához felügyelet nélkül tényleg ne menj oda, mert lehet hogy a csikóját akarja védeni. Azt meg ugye mondanom se kell, hogy ne mássz át hozzájuk és semmiképpen NE ETESD ŐKET!

2011. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs kint tiltó tábla akkor meglehet simogatni ezzel nem ártasz,csak azt nem szokták szeretni ha mindenki eteti őket(jogosan).A ló nagy valószinűséggel nem fog bántani,ha viszont légpuska lövéseket hallasz az azt jelenti,hogy a gazdája minden bizonnyal nem örül neked .
2011. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!