Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meddig juthatok vele?

Meddig juthatok vele?

Figyelt kérdés

Na szóval. Van a kedvenc iskolalovam. Lépek, ügetek, vágtázok vele. 80 cm-ugratok vele. Az edzőm vizesárkot szeretne velem ugrattatni. És három éve kérdezték, hogy szeretnék e versenyezni, én azt mondtam hogy igen. Erre ők: átgondoljuk akkor. Szerintetek mennyire juthatok ezzel a lóval?

És még mit csinálhatnék vele hogy jobban elmélyítsük a kapcsolatunkat(szabadidomítási feledatok, stb)?? És ezen az iskolalovon csak én lovagolok kb úgyhogy ne azt gondoljátok és mondjátok hogy ez marhaság. Meg hogy ha úgyis 50en ülnek rajta egy ynap akkor a semmibe dolgozok.

A normális válaszokat köszönöm!



2021. aug. 29. 02:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ezt így nem tudjuk megmondani, hisz nem ismerjük a lovat. Szinte (!) akármelyik sportlóval lehet 80 centit ugrani, tehát semmit nem tudunk a lovadról, és rólad sem.

Persze, könnyen lehet hogy egyszer 120on vagy magasabb szinteken fogsz felversenyezni, és vizesárkot is fogsz ugrani, de ez jelenleg nem számít, hisz addig akármi történhet. Lehet hogy kifogtál egy olyan lovat, aki 120-130ig elkísér, de nagyobb a valószínűsége annak, hogy csak 100-105ig.


A jó kapcsolat alapja, hogy a mindennapi életben egy magabiztos, nyugodt vezető légy a ló számára, aki következetes, és lehetőség szerint mindig azokat az alkalmakat kell keresned, amikor pozitív megerősítéseket adsz neki, hogy a munka felé nyitott maradjon és kíváncsi. Emellé ne csak lovagolj rajta, hanem lovaglás előtt és után ismerd meg, hogy mit hogy szeret például van-e kedvenc helye, ahol szereti ha vakargatják és van-e ami érzékeny neki, és ha az utóbbira igen a válasz, akkor azoknál a területeknél is meg kell szoktatni vele óvatosan az érintést, és hogy nem dől össze a világ bárhol is nyúlsz hozzá (fülek, far, has). A munkában is türelmesnek,ugyanakkor ha kell, szigorúnak kell lenni, hisz a ló akkor tud kiegyensúlyozott maradni, ha van egy megbízható vezetője.

2021. aug. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Van aki 80nál nagyobbakat ugorik vele? Mert ez kb szlv szint, oda tudsz menni, egy REVnél azért tudni kell méteres pályán közlekedni. Csak ha sokáig nincs egy ló kicsit nagyobb magasságon dolgozatva, akkor beragad a kisebb akadályokba.
2021. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Ment a zöld mindenkinek. Azt hiszem 1 métert is átvisz. De amúgy egy Pinto ló. 145enti körül van. Én 9 centivel több vagyok nála. Szóval nem egy hűdemagas sportlóról beszélünk.

Az egyének: tudom hogy félti a fülét, utálja a sörénysprayt, ágaskodik tőle.

2021. aug. 29. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok, amiugy én vagyok a kerdezo vagyok csak közben az emberek felcseszték agyamat itt Gyk-n és 2x kijelentkeztem. Most megyek versenyre, de ügyességire, és nem ezzel a lóval. De viszont ezzel lóval 90et ugratok...már😂
2021. nov. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem (saját vélemény) iskola lóba ne fektess sok munkát. Az egyik barátnőm alól a lovat úgy "vették ki" hogy két nap múlva versenye volt. Ha nem akarsz saját hátast akkor ajánlom a lóbérlést vagy a feles tartást. De ha egyik sem akkor próbáld meg a legtöbbet kihozni belőle. Kérdezz a lovardádban embereket hogy mi a tapasztalatuk és a véleményük az adott lóval kapcsolatban
2023. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!