Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan juthatok "ingyen",...

Hogyan juthatok "ingyen", vágóhíd elől megmenekítendő lovakhoz?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasó!


A lovakról szinte mindent tudó, ló szerető lány vagyok. Sajnos nagy összegért venni nem tudok, de nagyon szeretnék lovat, lovakat. A tartására van egy 1600 négyzetméteres telkem is. Minden megadnék neki! Kérem aki tud segítsen!



2012. máj. 29. 17:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%

Kétlem, hogy olyat találsz.

Aki lovat tart, vágóhídra csak akkor küldi, ha annak komoly egészségügyi oka van.


Ha érdeklődsz állatvédőknél, talán tudnak valahol olyan lovakat, amelyeket azért gondoz a jelenlegi gazdájuk, mert a korábbitól elvették őket gondatlan ápolás miatt, akkor talán találsz valahol az országban. Ezek az u.n. ideiglenes befogadók, a sajátjuk mellett esetleg gondoznak, etetnek 1-2 lovat, akik jó gazdira várnak.

2012. máj. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%

Előző!

Nem csak azért küldenek vágóra lovat, mert az beteg. Vannak olyanok is akik azzal foglalkoznak, hogy felhizlalják, és vágóra adják szerencsétlen állatot. :( Szerintem talán olyan lovat találhatsz, ami öreg. Hirdess fórumokon, stb... Még vágó árban sem tudod megvenni a lovat? :/ Egyáltalán mire kellene?

2012. máj. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
54%
Keresd meg a Zakuszka-tanyát a Facebook-on vagy a neten máshol, vágóról mentett lovak vannak ott is, beszállhatsz hozzájuk, segíthetsz nekik vagy megmondják, hol lehet ilyen lovakat szerezni. Nekik több is van mindig, mint amennyi kellene.
2012. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
32%

Ezt nem igazán értem. Miért költ valaki arra, hogy lovat felhízlaljon és utána vágóra küldjön. Mit csinálnak a levágott lóból, hogy ez úgymond "megérje" akárkinek?

Ilyenről tényleg soha nem hallottam, és el sem tudom azt képzelni, hogy ilyesmi van.

2012. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
17%
Tényleg van.. megvesznek olcsón egy bármilyen szar, vékony, beteg, szóval BÁRMILYEN lovat fillérekért, felhizlalják, és a vágón leadják pénzért, mert ugye ott kg-ra mérnek...
2012. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
28%
hogy mit csinálnak a levágott lóból? Pl. lókolbászt, lóparizert stb.
2012. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
40%

Általában kolbászt csinálnak belőlük.

Kedves kérdező: ingyen nem találsz.. vágóárban esetleg

2012. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
A Zakuszka tanya meg nem ad ki ismeretlennek lovat, max közvetít, úgyh azzal ne is próbálkozz.
2012. máj. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
57%
Az a baj, hogy aki vágóba adja a lovát, az azért teszi, mert kell neki a pénz. Hiszen ha mindegy lenne, akkor eladná, és tartaná, amíg nem talál neki másik gazdik, vagy ha beteg, elaltatja. Így meg még fizet is a vágóhíd a lóért.:/
2012. máj. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem hittem hogy ilyen hamar válaszokat kapok :)


Vágóhídon nem próbálkoztam, mert igazából nem is tudom hogy Komárom-Esztergom megyében, vagy valahol a közelben hol is találok. A másik része, hogy fogalmam sincsen milyen árban vannak szerencsétlen állatok. Ahogy ismerem magamat meg az összeset el akarnám hozni! Szerencsétlenek :(


Hogy mire kellene? Hobbi állatként. Tudjam szeretgetni, gondozni :) Szóval jó lenne tudni hogy mégis hogyan keresgessek, meg mégis tudjam hogy mire számíthatok ilyen esetekben.


Valaki azért hizlalja, hogy aztán oda dobja könyörtelenül, csak hogy pénze legyen belőle?! Hát szép mondhatom. Az ilyennel, hagy ne írjam mit kéne csinálni..

2012. máj. 29. 19:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!