Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Körülbelül milyen szintre...

Körülbelül milyen szintre juthatok el, ha kb. egy hónapig járok lovagolni?

Figyelt kérdés
Nyáron mennék, minden nap.

2015. máj. 9. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani, mert sok mindentől függ azért, pl., hogy van-e valamilyen alap képzettséged, vagy ha nincs is, sportolsz-e valami olyat, ami hasonló izomcsoportokat is megmozgat, mert az pl. nagyon sokat számíthat.

Aztán az se mindegy, mennyire képzett a ló, illetve milyen az edző, ráadásul még az is belejátszik, te mennyire tanulsz gyorsan - van, aki hamarabb ráérez például a tanügetésre, vagy, aki nehezebben. Illetve az se mindegy, hogy napi egyszer, vagy kétszer ülsz-e fel?

Viszonyításképpen, ha napi 2× ülsz fel, minden nap, akkor három hónap alatt díjugrató REV szintre is el lehet jutni gond nélkül.

2015. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, szerintem naponta csak 1x ülnék fel a lóra. Egy ideig futószáraztam, de azon tovább nem jutottam idő hiányában.
2015. máj. 9. 18:55
 3/17 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire fejlődsz gyorsan , jó edzővel is max szárkezelés esetleg stabil ülés.
2015. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez soktényezős dolog. Függ a lovaktól, amikre ülsz, a jelenlegi tudásodtól, ügyességedtől, edzőtől. Az se hátrány, ha van fedeles, mert nyáron is lehet olyan, hogy egy hétig esik az eső, mert akkor tényleg minden nap tudsz menni.

1 hónap alatt egy rendesen belovagolt lóval és egy jó edzővel egész jól lehet fejlődni, ha most futószáron viszonylag fixen ügetsz, akkor szabadon vágtázhatsz és alap patanyomfigurákat is el tudsz lovagolni. Ha viszont csak a pénzedre utaznak, akkor elengednek ügetésbe és körözhetsz úgy egész nyáron, a vágta pedig csak álom marad.

2015. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Semmilyenre. Talán tudsz majd helyes lábra ügetni meg átlóváltást csinálni, oszt ennyi. Lovagolni nem lehet gyorsan megtanulni. Azt meg kell szokni, és az hetekbe, hónapokba telik.
2015. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mint már a fentiek említették ez igen sok mindentől függ de ideális esetben legalább odáig illene eljutnod, hogy biztonságosan közlekedj minden alapjármodban, tudj kiskört, nagykört csinálni, esetleg kisebb lépés-ügetés terepre ki tudj menni.
2015. máj. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 11. 18:16
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Tudsz atlovaltast csinalni meg ugetni...hat had mondjam el h ma megyek 5ik alkalommal es megy a harmas iv atlovaltas ugetni tudok mindket labra es ezt futoszar nelkul kezdtem.
2015. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Elozo vagyok en pl rettento gyorsan raerzek mindenre meg az edzom is teljesen megfelelo a kornyek legjobbja:) azert nem mindegy...
2015. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%
Aha. Akkor a 6. alkalommal kérd meg az oktatót, hogy menjen el öt percre az istálló mögé, és majd akkor kiderül, hogy mit tudsz megcsinálni és mit nem. ;-)
2015. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!