Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovasok nagyrésze, miért...

A lovasok nagyrésze, miért nézi le a Westerneseket?

Figyelt kérdés

2021. okt. 2. 22:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Az a lócsiszár stílus?
2021. okt. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
56%
Mindenki utálatos személyiség aki lenéz másokat.
2021. okt. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sokan tévedésben vagytok a westernnel sajnos.


A rodeó nem is tartozik a western szakágak közé. Az teljesen külön van, annyi hogy western nyereg van a lovon. És mi westernesei is ezeket elítéljük.


Az érdekes, hogy mindenki leszólja a western sarkanytút. Pedig annak is van több fajtája. Vannak élesebbek, meg extra tompák.

És már csak magasabb szinteken van használva, ugyan úgy ahogy a feszítő zabla is.

Mint a díjlovasoknál, a westernesek is a segítségek finomítására használják, de mi még így is jóval kevesebbszer érünk vele a ló oldalához, mint egy díjlovas.

Mi hagyjuk a lovat önállóan dolgozni, ha esetleg hibázik, majd utána megmutatjuk neki, hogy kellett volna és megfogja érteni.


A western a nyomás engedésről szól, nem fogunk rövid szárat, mert csak csizmával irányítjuk őket szinte.

Meg testsúllyal.

Aki beszólt, hogy előre vágjuk a lábunkat megállításnál az, nézze meg, hogy mikor és miért.

Akkor vágjuk előre a lábunk, ha nagy sebességből stop van.

Ha nem támasztasz be elől akkor, simán előre fogsz vágodni. Nincs térdtámaszunk, hogy izomból kapaszkodjunk.


Tény, hogy vannak akik beleverik a lovaikba a tudást, de ez angolba is előfordul.


A westernes sokkal többet dícséri a lovát, mint egy angolos. A lónal a kedvenc tevékenysége a semmit tevés, álldogálás, nézlődés. Ha valamit kértünk amit most tanul, ha egy lépés is jó, állj azonnal. 1-2 perc állás és vakarászás után újra.

Nyomás engedés van mindig. Mert a ló utál nyomás alatt lenni, emiatt teljesíti, minél hamarabb a kérésünk, hogy utána elvegyük a nyomást vagy ha úgy van még álldogálhat is.


Persze ha valami extra nagy bakit követel, azér büntetünk. De mindig a fokozatosság elvét követjük.

Ha elvisz a ló mindig, akkor azon a helyen rossz élményt adunk neki. Maga körül forgatjuk mert az kényelmetlen neki. Ha ez sem elég egyet egyet oda csapunk a szár végével, hogy érezze rossz ott lenni ahova ő akar menni, de ahova mi akarunkenni ott nincs piszkálva és rájön hogy ott sokkal jobb ahovai akarunk menni.

Láttam már angolost ezt megoldani izomból pálcával, hogy addig verte amíg a ló el nem ment onnan



Szóval minden szakágban van rossz és jó lovas is. Nem kell ítélkezni.

Mi is lenézhetnénk az angolosokat csomó mindenért, de nem tesszük.

2021. okt. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%

13-as örülök a válaszodnak!


Amúgy azért nézik sokan semmibe e westernt, mert fingjuk nincs róla. Nem tudják hogy képeznek ilyen lovakat, minek mi a célja meg úgy nagyon semmiről. Pl feszítővel is csak bizonyos szint felett lehet lovagolni, mind a lovas, mind a ló részéről,ahogy angolba se tolsz nagykantárt tudás nélkül a ló fejére.

Megjegyzem, mivel ez a stílus a munkalovaglásból alakult ki, ahol megbízható lovakra volt szükség, nem nagyon találkoztam agyas idegbeteg lovakkal még, nem mondom, hogy nincsenek, de sokkal kevesebb az instabil ló, mint angolban.

Az olyan felszínes dolgokat meg elé kéne engedni.

2021. okt. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Igy van! Teljesen egyet ertek a 13assal! En most valtottam at az angolrol mert egyszeruen szornyu ami ott megy, tobb loviba is voltam tehat az osszes angolosnal ez volt. Az edzo azt kerte hogy izombol ussenek ra a lora hogy erezze. Agyon rugdossak oket. Es annyira behajlitjak a lonak a fejet vagy epp ellenkezoleg, hosszu szaron belerantanak egy isteni nagyot ( nekem ne mondja senki hogy ez termeszetes ugyanis csak ranezesre is faj). Emelett idegbajos az osszes ilyen lo szoval . Persze tisztelet a kivetelnek biztos vannak jofej angolosok de en meg olyant nem lattam!:DDD
2021. okt. 3. 10:56
 16/27 anonim ***** válasza:
36%

"Aki beszólt, hogy előre vágjuk a lábunkat megállításnál az, nézze meg, hogy mikor és miért.

Akkor vágjuk előre a lábunk, ha nagy sebességből stop van."

Meg ahányszor én azt más esetben láttam.

De ez a baj, hogy van egy elképzelt ideális állapot, a hétköznap meg, khm... Sokan azért kezdenek bele a westernbe, mert azt hiszik, akkor nem kell megtanulni kiülni az ügetést, amiről már tudják, hogy nekik az reménytelen.

Ami a helyben körbenjáratást illeti, azt meg egy díjlovas tudja, hogy a kiskör is elég pocsék igénybevétel egy ló lábainak, nem is nagyon van 10 m-nél kisebb átmérőjű követelmény, én, ha ilyen pörgetést látok, mindig csikorog az agyam. Még hogy "rossz élményt adunk". Lólábtönkremenést adtok.

#15, nem veszed észre milyen égbekiáltó hülyeséget írsz? Egy helyről általánosítasz. Én bezzeg nem általánosíthatok. Miközben nem is egy helyről veszem. Én tudok mondani jó angolost is, és jó westernest is.

2021. okt. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%
Nekem teljesen mindegy, hogy valaki hogy ül egy lovon, ha a lova elengedett, összeszedett és könnyen irányítható. Onnantól kezdve tőlem hátrafelé is ülhetsz. Bár az vitathatatlan, hogy ilyen állapotot csak jó üléssel lehet végrehajtani
2021. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
72%

#16

a western lovak erre vannak tenyésztve, nagyon erős lábakon állnak.

A díjugrató lovaknak is ugyan annyira megterheli az ugrás a lábukat mint a spin.

És mivel erre vannak tenyésztve a spin-t és a stopot nem is nagyon kell tanítani neki, mert már csikó korukban csinálják, persze természetesebb módon.


Arra viszont kíváncsi lennék, hogy te mivel bünteted a lovad? Agyon vered?

Mert állandóan simisimivel nem lehet lovat képezni.



jah és az ügetésről. Minden western lovas tanüget. Angolosok nagy többsége egyáltalán nem tud tanügetni. Mert a könnyűügetés a minden. Na nálunk ilyen nincs. Vagy megtanulsz ülni vagy soha nem leszel elengedve futószárról.

2021. okt. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

16os!!

Nem beszelek hulyeseget. 8 klasszikus lovadaba jartam erted? 8!! nem 1-2! mindig ujabb es ujabb eselyt adtam.

2021. okt. 3. 15:51
 20/27 anonim ***** válasza:
75%

Van a ló büntetésének egy egyszerű és okos módja (17es vagyok):

A feladat. Például hogy forgatod maga körül. Aztán szépen csinálsz valami egyszerűt és megdícséred. Nem kell agyonverni, egyszerűen működik ez.

2021. okt. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!