Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovasok nagyrésze, miért...

A lovasok nagyrésze, miért nézi le a Westerneseket?

Figyelt kérdés

2021. okt. 2. 22:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Military lovas vagyok egy pár éve, néha egy-egy western-versenyt megnézek, mert nekem nagyon tetszik így messziről. Egyszer ültem quateren, semmihez se hasonlít, szuper élmény volt. Szóval erősítem a kivételt.

Akikkel én beszélgetek azért nézik le a westerneseket, mert azonosítják őket az álszent, de hozzá nem értő "erőszakmentes kiképzőkkel", akik beszólnak ha pálcázni mered a lovad.

Sajnos még némi alapja is van, persze én tudom hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz, de sokszor western cuccos tinik képzik át magukat suttogókká. Asszem innen az előítélet.

2021. okt. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
17es vagyok. Nem gond, hogy lepontoztatok, de kérlek valaki érveljen logikusan, hogy mi a baj azzal amit mondtam. Nagyon erdekelne
2021. okt. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
0%

Na jo akik azt mondják hogy a western rossz meg hogy bántják a lovat az semmit se tud én westernbe lovaglok és nagyon szeretem laza szár a nyereg súlya eloszlik a lovon nagyon jó

Eközben az angol húzza a ló száját ostor pálca rugdossák az oldalát hát nagyon jó persze

Az angolok semmit nem tudnak ők kínozzák szegény lovat nem mi westernesek persze van kivétel biztos

2021. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

23. Szerintem egyetlen dolgot kéne nézni: aki jól lovagol, és aki nem.

Aki árt a lónak az rosszul lovagol, aki fejleszti a lovat és kiegyensúlyozottá teszi az jól lovagol.

És ezt nem a stílus határozza meg, hanem az egyén attitűdje, felkészültsége, helyzeti állapota.

2021. dec. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
#24 szólt bölcsen.
2021. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

A 23 - as bölcsen szólt, de gyakorlatilag semmit sem mondott.


Onnantól kezdve, hogy - bármilyen - nyerget teszel egy lóra és felülsz rá, TE irányítod, mindegy, hogy western vagy angol stílusban.


Mi árt lónak?

Az, ha ész nélkül alkalmazod a segítségeket! Na ezzel tényleg ártasz a lónak, mert összezavarod, nem fogja tudni, hogy mit akarsz tőle így előbb-utóbb átveszi az irányítást ( ha nem dob le a hátáról...)

De ez lehet westernben éppúgy, mint angolban.


Nem a ló dönti el, hogy milyen stílusban fogják őt lovagolni.

Amíg a határozottság megvan a lovasnál a lónak mindegy, hogy milyen stílusban lovagolják.


A különbség a képzésben van.

Ha lótól olyat várunk el, ami az alaptermészeténél fogva közelebb áll hozzá (natural horsmanship alapgondolata), akkor azt a ló szívesebben csinálja.

A Quarter horse - al azért lehet roll back - ezni, meg sliding stopp - ozni, mert anno a vadnyugaton, a marhaterelésnél ezek voltak a leggyakoribb feladatok, amit a cowboynak el kellett a lóval végezni, a genetikai adottságok miatt a quarter horse ezt hozta magával, ugyanúgy mint pl. az oldenburgi vagy holsteni a díjugratást, nekik meg az megy könnyen.


A western lovaglásnál - a munkalovas hagyomány miatt - más a képzési cél. Az a lényeg, hogy a ló kizárólag testsúly és esetleg minimális szármozgásra reagáljon, akkor összeszedett a ló.


Angolban is van összeszedettség, de ott ez némileg mást jelent.

2023. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"A 23 - as bölcsen szólt, de gyakorlatilag semmit sem mondott."

Dehogynem, azt mondta, hogy előtte az, aki az angolhoz társította szárcibálást, az hülyeséget mondott, mivel nem az angol stílus jerllemzője a szárcibálás, hanem a bula lovasé.


ezek voltak a leggyakoribb feladatok, amit a cowboynak el kellett a lóval végezni

A cowboynak igen. Tudod, egy életstílus volt, ott éltek tanárok, tanulók, kovácsok, vadászok, nőiszabók és még ezerféle más foglalkozás űzői, akiknek nem kellett sliding stop.


"Az a lényeg, hogy a ló kizárólag testsúly és esetleg minimális szármozgásra reagáljon, akkor összeszedett a ló."

Szerintem te nem tudod, mi az az összeszedettség.


"Angolban is van összeszedettség, de ott ez némileg mást jelent."

Az összeszedettség az az összeszedettséget jelenti.

2023. febr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!