Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovasok nagyrésze, miért...

A lovasok nagyrésze, miért nézi le a Westerneseket?

Figyelt kérdés

2021. okt. 2. 22:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
12%
Mert a western stílus nem a lóról, hanem a lovasról. Mondhatjuk úgy is, hogy többé-kevésbé állatkínzás.
2021. okt. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
34%
Igen. Ez így van ahogy az első írja. De hozzátenném hogy az egy vadnyugati stílus, ami nem olyan mai. És az angol stílus sztem elegánsabb
2021. okt. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
35%
#1 vagyok, kimaradt az első mondat végéről egy "szól". :) Most vettem észre. Bocs.
2021. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
De miért lenne állatkínzás? A nyereg jobban elossza a súlyt. Nem rángatják a ló száját hanem nagyon laza szárat fognak. És nagyon finoman irányítják a testsúlyukkal. Mi ebbe az állatkinzás?
2021. okt. 2. 22:47
 5/27 anonim ***** válasza:
36%
Az idomítás módszerei. És amúgy Európában olyannyira állatkínzás, hogy egyes versenyszámokat ki kell hagyni a programból pl. ha valaki rodeózni akar. Amerikában simán szurkálják a lovat sarkanytúval meg hasonlók...
2021. okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Angolos vagyok. Írtam már választ ebben a témában, de nem keresem vissza (majd ha jobban ráérek).

Nem ítélem el a westerneseket egyáltalán. Sőt nagyon sok dolgot áthoznék a westernből (nem a lovagláson belül). Az angol lovasok (mint én is) 90%ának nincs igazán behatása a lóra, hiába ül szépen, egy szakavatott szem pontosan látja, hogy nem tiszta a kommunikáció, stb. Angolosok között is arányaiban van minimum annyi rossz lovas mint westernből, ha nem több. Eleinte a rodeó miatt én is elítéltem a westernt, de van sok értékelhető szakága. Először olvassatok utána, kedves angolos társaim, sok mindent tanulhatunk.

2021. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
15%
Látom nem tudsz semmit a tényleges westernről. Az 5os J írja, hogy csillagos sarkantyú, és társai kb állatkínzás. Van a hobbi szintű western meg van a haladó, ahol ugye állatkínzás folyik kb
2021. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
30%

"Nem rángatják a ló száját hanem nagyon laza szárat fognak."

Bizonyos körülmények között igen, látni ilyent is, szép is az, mármint, ha aló öntartásban van. Aztán meg van egy csomó más viselkedés.


"És nagyon finoman irányítják a testsúlyukkal."

Finoman egy Spanyol Iskolás irányít testsúllyal, én azt nem nevezném finomnak, hogy 45 fokos szögben hátradől és alsó lábszárait ugyanekkora szögben előrerúgja.

2021. okt. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%
De miért nem az ősmagyar stílust nyomjátok?
2021. okt. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
Tökmindegy milyen stílusban lovagol az, aki csak rángatni tudja a lovat, meg rugdosni. Az nem stílus, szakág vagy rutinfüggő.
2021. okt. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!