Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan találok ilyen embereket?

Hogyan találok ilyen embereket?

Figyelt kérdés

Lenne időm hétvégentként napi max 2 lóval foglalkozni, leginkább idomítás jellegűleg. Töröm a fejem, hogy hol ismerhetnék meg olyan embereket, akiknek akár nehezebben kezelhetőbb, tanulatlan esetleg félrelovagolt lovuk van és szívesen fogadnának el heti egyszeri lemozgatást/tanítást, tanácsadást hogy a köztük lévő kommunikáció tisztább legyen. Ilyen emberek akár magánhelyeken, ahol nincs edző, vagy lovardákban, ahol nem zavarna senkit.


Hirdetni nem akarom magam, olyat pedig nem látok hirdetve hogy ilyenre lenne igény. Bárkinek bármi ötlet?



2021. okt. 9. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez a szakmád akkor vannak lovas csoportok, ott hirdesd magad. Ha nincs ilyen szakmád, akkor inkább ne foglalkozz ilyesmivel, mert az csak kontárkodás és többet árthat mint használ.
2021. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem akarom hirdetni magam (ezt nem fogom kifejteni miért nem).

Nem vagyok kontár, azok engem is felbosszantanak.

2021. okt. 9. 19:33
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez a szakmád akkor keress ilyen embereket, de ezt nem tudod úgy, hogy nem hirdeted magad. Mert aki ilyen embert keres, az honnan tudhatná hogy te vagy? Vagy kopogtass be minden ló tartóhoz. De nem tűnsz valami érettnek, ebből kifolyólag kétlem hogy lenne ilyen szakmád, tehát kontár lennél. Attól még, mert lovagolsz x éve, még nem értesz a ló kiképzéshez, és attól, mert egy betanított iskola lóval könnyen elboldogulsz, vagy ha rossz napja van és nehezebb vele dolgozni, neked akkor is sikerül, az még nem azt jelenti, hogy ló kiképző vagy. Lehet hogy ez bántó neked, de inkább megbántalak akkor, mintsem tönkre tegyél egy vagy több lovat mert suttogósat játszol.
2021. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is erdemes lenne lovas facebook csoportokba kiirni egy bejegyzest, hogy vallalsz ilyet.
2021. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem bántó, én sem hinném el ennnyi alapján. Egy belovagló mellett segédkezem, sok csikóval, bonyolultabb lóval volt már dolgom, olyanokat is lovagoltam akik 160on versenyeznek (bár nem velem, és ezért nem is vállalnék ugró munkát) tényleg nem kontárkodom.

Pont amiatt leszek én is a szakmában, mert én is ezt a kontárkodást láttam másoknál, rendkívül mód zavart.

2021. okt. 9. 20:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így rendben van, de akkor is érdemes elvégezni legalább egy tanfolyamot, hogy legyen róla papírod. Az a helyzet, hogy ha nekem lenne egy problémás lovam, nem bíznám olyan emberre, akit nem ismerek és csak a szavai bizonyítják hogy segédkezett egy belovagló mellett. Ez akárhonnan nézem kissé komolytalan át tesz téged, és szerintem senki nem akar "lutrizni" az állatával, mert sokan kontárkodnak, és másképp jelenleg nem igazán lehet kiszűrni ezeket.

A kérdésedre válaszolva, hirdetés nélkül nem hiszem hogy találsz ilyen embereket. Esetleg végig böngészel sok lovas csoportot a Facebookon, olyat keresve ahol több az olyan kérdés hogy kit lehet tenni egy problémás lóval, és akkor tudsz írni a posztolónak.

2021. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Engem csak az zavar, hogy olyanokkal lovagoltatnak akik full kezdő szinten vannak, és fizetnek érte. Persze edzőit le fogok tenni, de mivel itt nem edzősködésről van szó nem hiszem, hogy lóképzésre lenne papír. Mert ez nem belovaglás, csak kiképzés, finomítás.
2021. okt. 9. 20:13
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ehhez a papirhoz kell elokepzettseg is, lovasz vagy lovasedzo. Erre epul ra a belovaglo.
2021. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, de nem belovaglást vállalok, akkor főállásban tenném.

Egyébként köszönöm a tippeket, figyelem hátha írnak ki ilyet, illetve ismerősök közt is figyelek

2021. okt. 9. 20:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A papír nem ad lovastudást. Hiába lebegtetnéd a papírod, hogy jajj elvégezted az nem bizonyítja hogy tényleg értesz hozzá és van hozzá érzéked.

Van aki ugyan azt a sablont akarja minden lóval,mert egy valamit megtanult, de minden ló más.


Referencia munkád van?

Sokan vannak akiknek nincs papírjuk és mégis szabadidomítanak segítenek másoknak vagy max egy edzői papírjuk van, hogy tudjanak kurzust tartani hivatalosan.

De nekik vannak saját lovaik, amik dokumentálva vannak akár videók formájában hogy miket ért el velük. Így mennek oda mások is, hogy nekik is segítsen és ha híre ment utána már lehet magadat hirdetni. De kell referencia mert egy valamire való lovas nem fogja engedni hogy foglalkozz a lovával hiába van papirod, mert nem tudja, nem látja hogy bánsz a lovakkal.

2021. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!