Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinál a lovász?

Mit csinál a lovász?

Figyelt kérdés
Most vagyok a pályaválasztás előtt és felmerült bennem hogy lovász legyek.. de az mit is csinál pontosan? Előre is köszönöm a válaszokat

2021. okt. 28. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Almozza a lovakat, etet, itat/itatót ellenőriz, a lovak állapotát figyeli, emelett lovardánként változó lehet: kivezeti a lovakat /kiengedi őket a legelőre. Tud kólikát felismerni és kezelni (minimum felismerni), jártatóba viszi a lovakat stb.
2021. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ganézás, etetés, karámoltatás, helytől és lovásztól függően futószárazás, ledolgozás.
2021. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

A magyar istállókban: trágyát szed, abrakol, kivezeti az állatokat a legelőre, istállót takarít.

Egyébként: lemozgatja a lovakat, étrendet állít össze, mozgástervet állít össze egyéni problémákra (pl. ferdeség kiküszöbölésére), figyeli az állomány egészségét, állatorvost hív, patkolást intéz, szállítózik, előkészíti a lovakat a szállítóra, tenyészszemlén segít, ÉS trágyát sged, abrakol, kivezeti az álllatokat a legelőre, istállót takarít.

2021. okt. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy istállóban figyel a lovakra és rendben tartja őket. Etet, itat, vizet cserél, ellenőrzi hogy minden rendben-e, ha sérülést lát jelzi, tisztán tartja a környezetüket, lehet kérni amikor egy ló gazdája nem tud kimenni, tisztítsa le a lovat, vagy vigye be a járatógépbe. Kb ilyesmiket (legalábbis erről tudok)
2021. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ehhez milyen végzettség kell?
2021. okt. 28. 19:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon semmilyen, egyébként tudsz lovász szakközepet végezni, vagy felnőtt szakképzést.De kb. bármilyen belovagló/képző, edző, agrár szakkal lehetsz lovász, mert hiány van belőlük.
2021. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly fizikai munka, remélem tudod.
2021. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Plusz én nem értem, miért akarod végezni? Gondolom, a lovak szeretete vonz, akkor miért nem szeretnél inkább lókiképző lenni? A lovász munka nem hálás, kemény fizikai meló a ganézás, és nem fizetik meg. Feketézel, nincs nyugdíjad, nettó százötvenből kell, hogy megélj.
2021. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
abban a lovardaban ahova regebb jartam csak 1 lovasz volt, viszont o mindent IS csinalt. tobbet tudott, mint az edzonk, mert az edzonk se volt elismert, edzoi engedellyel ellatott szemely, csak alapszinten tudott megtanitani lovagolni. igy mi mindig a lovasszal edzettunk, mert nagyon jo edzeseket allitott ossze es vezetett le
2021. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A lovász manapság már nem olyan presztízsű állás, mint régen volt az uradalmak idején. Ott volt a birtokon X ló, a lovász abrakolt, almozott, ápolt, mozgatta a lovakat, ha kellett kocsizott, ha kellett belovagolt.

Manapság csak etet, itat, ki-behozza a legelőről a lovakat, meg ganézik. Meg úgy a mai lovardákban mindent IS csinál a kerítésjavítástól a fűnyíráson át a favágásig...

Ráadásul a legtöbb lovarda a világ végén van, szóval van bentlakás, de akkor kb heti 6-7 napot dolgozol, mert úgy gondolják ugráltatható vagy, ezért kapsz havi 200-250 ezer körül viszont ki se látsz a melóból, ráadásul a legtöbbször be sincs jelentve az illető.

Dolgoztam lovászként még akkor a helyen 8-10 ló volt, az még bírható volt, de aztán lett 18, ami már sok volt, főleg, hogy télen egyenként kellett itatni meg hasonlók, meg a napi 2x-i trágyázás is elvárás volt, mire végig értem kezdhettem elölről.

A lovászképzést most beolvasztották a gazda képzésbe, mint lovas szakirány, de megmondom őszintén a mai világban csak annyi az elvárás, hogy legyen normálisan etetve, almolva, ne bántsd a lovat, ne is félj tőle és ne legyél alkesz.

Külföldön ezt egy fokkal komolyabban veszik, de manapság sajna ez ilyen "alja" munkának számít.

2021. okt. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!