Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az szeretném meg kérdezni...

Krivanszki kérdése:

Az szeretném meg kérdezni hogy valaki aki esetleg jártasabb a lovaglás világában vagy esetleg lovardája van, az meg tudja nekem mondani hogy körübelül mennyibe kerül csak egy lovarda fel épitése, 15 lónak. + karám, fedeles pálya.?

Figyelt kérdés
A lovak árával tisztába vagyok, csak ezzel nem vagyok annyira! Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! További szép napot nektek! Sziasztok!
2021. nov. 4. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
mi régóta sírunk egy fedelesért. Azt mondta a tulaj, hogy ő építtetne, de 70 milló körül van egy 60x40-es, egy kisebb is 40 misi.
2021. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol, nyilván mondjuk Bp mellett csak a telek lehet 50-100 milka, falunk 1 hektár pár százezer körül van. Olcsó, kicsi sátor fedeles kb 10-20 milkától csillagos égig, istálló tegyük fel téglából, 15 lónak egy 20-30. Karám ehhez képest smafu, az csak pár milka. Összességében 100 milka lazán elmegy rá.
2021. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Épült nálunk 6 box takarmányossal van előtte egy kis folyosó, plusz ugye tető. Na ez volt vagy 2,5 millió és nem más, mint vasanyag, fa, némi beton és lindablemez. Jah és ugye szigetelve sincs, se a két végén szóval lezárva, szóval nagy hidegben muszáj takarózni a lovakat. Egy normálisan megépített hőszigetelt istálló legyen meg 20 millióból, karám attól függ milyen megoldást szeretnél. Ha elég a villanypásztor, akkor is több százezer ft, "csak" szalag kell, meg jó sok akác oszlop, szigetelések, meg maga a készülék. Rendes épített karám jelenleg horror összegekben van a faanyagárak miatt, plusz ugye azt le is kell kezelni. Ponyvás fedeles 20-30 millió, a vasárak is kilőttek, szóval az is megdrágult. Ráadásul a talaj se mindegy a fancy geotextiles homok nagyon jó, de azt is boronálni, locsolni kell. Igazából már az igényektől függ minden. Jártam helyen, ahol a közeli homokbányából lett töltve a pálya, tele van nagyobb kövekkel, állandóan szedegetni kell. A locsolásnál se mindegy, hogy kerti slagról locsolsz be 1 óra alatt vagy tűzoltótömlővel 30 perc vagy egy sprinkler rendszerrel 5-10 perc alatt.
2021. nov. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!