Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről/ mit...

Mi a véleményetek erről/ mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

a lovak és a lovaglás a mindenem születésem óta. 12 éve kezdtem lovagolni. viszont csak heti 1x tudok járni (ezt privátban részletesebben leírom, ha valakit érdekel), de legszívesebben minden nap mennék.

a lovardában és ismerősök között is vannak olyanok, akik hetente többször járnak vagy saját lovuk és méregdrága felszereléseik vannak. ezáltal ők az oktató kedvencei és sokkal többet foglalkozik velük (ha azt a lovardát vesszük figyelembe, ahova járok). ezzel felvágnak amikor és ahol csak tudnak. felsőbbrendűnek érzik magukat, és mindenki mást lenéznek. ez engem nagyon zavar és elszomorít.

nem azért szeretnék gyakrabban járni, hogy én is olyan legyek, mint ők. hanem azért, hogy tudjak fejlődni és alapjáraton több időt szeretnék lovakkal tölteni.

az edző szinte nem is foglalkozik velem, sosem mondja, ha valamit rosszul csinálok. úgy érzem, mintha levegőnek nézne.

vagy csak én vagyok telhetetlen, és örülnöm kéne, hogy egyáltalán lóra ülhetek? mármint természetesen iszonyú hálás vagyok, hogy lovagolhatok. de jól esne néha egy kis visszaigazolás, hogy igen, jól csináltam, vagy ha nem, akkor nem és miért és hogyan tudnék javítani rajta.



2021. nov. 13. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Válts lovardát, mert ennek nem szabadna így lennie.

Minden lovas ugyanolyan értékes, mindegy h van e lova vagy sem, vagy h milyen címkés ruhában van.

2021. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az a baj, már minden közeli lovardában voltam, vagy pedig nagyon rosszakat hallottam róla (kb fél órás autó úti körzetben), így ötletem sincs, hova tudnék menni
2021. nov. 13. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos Magyarországon ilyen egy átlag lovarda. 10-ből 9 lovardám nekem is ilyen volt.


Elhiszem, megértem, hogy nem tudsz már hova máshová menni, velem is ez volt, ezért elkezdtem magánemberekhez járni lovagolni. Sokat tanultam tőlük, lovak között lehettem rengeteget. Viszont ehhez kellett egy alap tudás, hogy 1 nekik is megérje (lemozgattam a lovukat, amikor nekik nem volt rá ideje, és meg kellett tudni oldani egy terepet az elrohanós arabbal is, ha azt kérték)

2 hogy legyen annyi tudásom, hogy a “rosszat” ne tanuljam el. Pl. hiába mondta Zoli bácsi, hogy feszítő kell a ló szájába, ha rohan, én tudtam hogy nem ez a megoldás. Nem áltam le vitatkozni vele, de ezt nem tanultam el. Arra fókuszáltam, ami okosság, mindenkitől van mit tanulni, alázatosnak kell lenni.


Nyilván ebben az opcióban nagyon sok a buktató és a fejlődés sem garantál. Viszont nekem még ez is jobb volt, mint heti 1x körbe-körbe vonatozni egy szar társaságban x ezer forintért. +így megtanulhattam magát a lótartást is, a lovak körüli munkát, fogatot hajtani, stb., lovardákban sajnos ilyenekre nem fejtetnek elég hangsúlyt.

2021. nov. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha magán embernél próbálkoznál? Mi anno ugyan így jártunk, végül egy ismerős ajánlott valakit akik hobbi szinten lovagoltatnak otthon. Minden órán egyedül voltunk, csak velünk foglalkoztak. Érdemes lenne körülnézni nem találsz e a közelben valakit :)
2021. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! megpróbálok utánanézni, hátha van ilyen a környéken:D
2021. nov. 13. 20:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik lovarda ez? És légyszíves kérdező, -imádom az ilyen helyzeteket, én is leírom a sztorimat, ha te is nekem- írd le a sztorit priviben.
2021. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi van? Te az oktatásért fizetsz. Tehát jogod van megmondani, ha nem vagy elégedett a minőségével. Megmondod az oktatódnak, hogy mi nem tetszik, aztán ha nem változik semmi, akkor keresel másik helyet.
2021. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó! nekem leírta a sztorit teljes egészébe, és elég kacifántos
2021. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szakasztott ugyanez volt velem is, csak nálam az volt a végkifejlet, hogy elmentem onnan, mert szinte kiutáltak. Az edző és pár lovas is rendszeresen megjegyzéseket tett arra, hogy csak heti 1x tudtam menni (ár-érték arány nem volt túl reális, és olyan időpontokban voltak az edzések, hogy csak az az egy alkalom volt jó).


Először próbáld meg megbeszélni az edződdel a helyzetet, ha pedig nem vevő rá/ megkérdőjelezhető stílusban válaszol, vagy épp nem akar ezen változtatni, akkor viszont szerintem válts lovardát. Ennek így sajnos nincs sok értelme. Pénzed is, időd is megy és közel sem ugyanazt kapod, mint más - ugyanazért a pénzért.

2021. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!