Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lónév változtatás?

Lónév változtatás?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy csikót akinek át szeretném iratni az útlevelében a nevét mivel úgy is megy az útlvele a lóútlevél irodába a tulajdonos átírás miatt és egybe szeretném letudni a kettőt, viszont sehol sem találtam a lónév átíráshoz betétlapot. Valaki tudja hol tudom megtalálni az interneten a formanyomtatványt?

Illetve ennek mennyi az ára?


2021. nov. 20. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Lónak az adott nevét megváltoztatni balszerencsét hoz, tartja a mondás. Van ismerősőm akinek 5 lova volt, mind az ötöt átnevezte, lett is valami nyüg mind az öttel. Az enyémnek meghagytam a "leánykori nevét" 20 éves 12 éve nálam van és még semmi gondja se volt, hála az égnek.Persze ez csak babona...
2021. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljesen véletlenül ugyanaz az új lovamnak a neve, mint a már régótabba meglévő lovamnak és a későbbiekben Magyarország határain kívűl is szeretnék vele versenyezni, viszont a neve elég "magyaros" így mindenképp meg szeretném változtatni a nevét
2021. nov. 20. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyes nem lehet hogy az ismerősöd egy balfasz és rosszul tartja a lovait, vagy egyszerűen így jött ki a genetika? :'D
2021. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
De, lehetséges :D Bocs az offért, első voltam
2021. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kell írnod egy kérelmet (ha fiatal vagy kérdezd meg anyukádat, hogy kell egy formális levelet megírni), hogy te át szeretnéd íratni a lónak a nevét. Formanyomtatvány ehhez szerintem nincs. Ezt a kérelmet az útlevéllel együtt küld be a lóútlevél irodába.

Arra készülj fel, hogy nagyon lassú az ügyintézés, van hogy hónapokat csücsülnek egy egyszer tulajdonos változáson.

Az ár “egyedi” lesz, erre azt hiszem nincs megszabva, hogy mennyit kell fizetni.

Teljesen nem fog megváltozni a neve, ott marad az új mellett a régi is. Illetve, ha olyan származása van a lónak, hogy megadott szabályok szerint lett elnevezve csikókorában (pl. O betűvel kellett kezdődjön a neve vagy akármi), akkor te se adhatsz neki akármilyen nevet.

A postán való feladásnál nagyon figyeljetek, úgy adjátok fel, hogy a lehető legkevesebb esélye legyen elveszni a papírnak (ha fiatal vagy, anyukád ebben is tud segíteni).

2021. nov. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!