Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya viselkedés változtatás...

Kutya viselkedés változtatás kutyaiskola nélkül?

Figyelt kérdés

Pár napja hoztunk haza egy egy év körüli menhelyes kutyát. Itthon már látszik, hogy megnyugszik, de a séta egy rémálom. 35 kilós kutya, erős, keverék nagyon izgatott lesz minden zajra, a galambot kergetni akarja, az autóktól is bezsong, a kutyákról nem is beszélve! Ha egyszer a sarkon szembe jön egy kutya, annyira megőrül, hogy alig tudom elvinni onnét, azután pedig le se nyugszik arról a szintről. Egyből rohanna oda, félek, hogy 50 kg-os lány létemre sérülést fog okozni. A menhely környékén is vittem sétálni, sokkal szebben közlekedett, nem gondoltam volna, hogy ez lesz, azt mondták, jól kijön más kutyákkal, nem problémás. A pórázt csak akkor teszem rá otthon, amikor leül, majd lefekszik és el is néz róla, mégvárom, míg megnyugszik. Az ajtón én megyek ki először, most kezdi megérteni, többször kell nekifutni, de sokadszorra szépen vár. A másik baj az, hogy ha futnék vele a pórázzal, hogy fáradjon, elkezd rám ugrálni erőből és harapni is, nem tudom lelökni, mert csak még jobban csinálja. Próbálok határozott maradni, de félek, hogy ez a harapás egyre erősebb lesz, ezért is félek a sétától. Szeretnék menni kutyaiskolába, mindennél jobban, de a vírus miatt nem lehet. Próbálom a fordulós módszert, de mindig másra figyel, szimatol, húz, egyből újra és újra, mindig egyből megfordulok, de semmi, általában rám se néz, próbáltam magamra terelni a figyelmét, de megunja, vagy elkezd ugrálni és harapni. Naponta

4-5-ször megyünk sétálni, van egy kutya futtató nem messze, de rengeteg kutyás van, még most is mindig többen vannak bent, nem merem bevinni ezek miatt.

Mit csinálok rosszul? Kutyások, segítsetek, kérlek! Talán jobban kellene bíznia bennem, azért nem figyel rám, idő kell?



2020. ápr. 13. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Szöges nyakorv!!!nem kifejezetten szegek vannak a nyakörvön,hanem femdarabok,ha húz kellemetlen érzés ez neki énis 50 kg vagyok 40 kilós kutyaval,kutyaiskolába is a szögesnyakorvet mondta a tréner!egy a lényeg,ne félj a kutyától,se a sétától,mert megérzi a felelmed és csak rosszab lesz!vigyel magaddal szalámit sétához,és mikor szépen megy folyamatosan dícsérd/add neki az ételt!ha ugrál,határozottan szólj rá hogy nem,es amint abbahagyta dícsérd meg!ha nem rád figyel,gugolj re,bökd meg kicsit a vállát,és ha rádnezd megint csak kaja!remélem tudtam segíteni!
2020. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kiadtak menhelyről egy ilyen kutyát úgy, hogy látszólag nincs túl nagy kutyás tapasztalatod? Nem semmi!


Őszinte leszek, szerintem egyedül nem fogsz tudni megbirkózni vele. Vagy felhívod a menhelyet, és onnan kérsz segítséget, vagy kifizetsz pár alkalmat egy oktatónak, aki házhoz is kijön. Mindenképpen megéri a pénzt, mert cserébe jobban tudsz majd bánni vele.

2020. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt még csak pár napja van nálad,még nem kötődik hozzád ,másrészről a tippem,hogy eddig csórikám a menhelyen eléggé mozgás és ingerszegény környezetben volt,persze ,hogy izgatott és minden új neki . Nem tudod esetleg valami nagyobb mezőre,szántó mellé kivinni ,és futni vele,vagy hosszú pórázon labdázni,játszani vele ? Mert amíg kilométerhiánya van,meg van őrülve,addig nem is fogod tudni tanítgatni . Ha harap akkor kapjon egy maflást ,tiltsd le keményen,mert ez elfajulhat . Ha elégszer fegyelmezed és jutalmazod,addig ,hogy tudjál futni vele ,onnantól márkezelhetőbb lesz. Ez nem 1-2 nap ,én is végigcsináltam a kutyámmal,mostmár rá sem ismernél ,szófogadó,behívható,tud egy csomo trükköt ,nem harapdál és nem húz :) Szóval van remény,csak ne add fel ! Kutyaiskola az nagyon jó lenne,de a mostani helyzetben fel kell találnod magad egyedül,nézelődj youtubon én nagyon sok hasznos dolgot ott találtam meg
2020. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már keresem az oktatókat, remélem minél hamarabb találok, de addig is kell a séta, Valahogy meg kell oldanom :( Azt nem is írtam, hogy itthon többször megugat hátracsapott füllel, szerintem fél! Valamilyen módszerrel meg tudnám nyugtatni?
2020. ápr. 13. 12:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a domináns mudimat úgy lenyomtam a nyakánál fogva,mikor hülyéskedett az utcán, hogy nyekkent. (nagy testű mudi)


Érdekes, azóta (10 éve) tud normálisan sétálni kertes házas övezetben (minden kerítés mögött ugató kutya van).

Persze pl. új kutyánál volt, hogy "át kellett ismételnie a tanultakat", de:

-utcán nem ugathat, nem ugrálhat, nem húzhat a kerítéshez, igenis járda szélén üljön le, ha jön valaki szembe, üljön le(keskeny járda, "félelmetes fekete mudi :)) , stb..


Így tudom szépen sétáltatni.



Neked ezeket akkor ajánlom, HA:

-már eltelt egy kis idő az örökbefogadás óta, a kutya beszokott

-nem félsz tőle

-istenesen megfuttattad (felállni se legyen kedve)

-tudsz határozott és domináns lenni


Különben a kutya a fejedre nő, és pár hónap múlva tényleg megharap séta közben!

Esetleg adj rá szájkosarat. Nem kell szégyellni, add rá nyugodtan. Te is nyugodtabb leszel.

2020. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kan vagy szuka? Esetleg ivartalanítás szóba jöhet. Hátha 1%-ot az is segít.
2020. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Először neked kell nyugodtnak lenned, nem lehet félelemmel neki indulni a sétáknak, egyáltalán a kutyához így viszonyulni. És hinned kell, hogy bármi van, kezeled, képes vagy rá - fejben dől el. Általában csak az ember kitartásán múlik, hogy megoldja-e ezeket a viselkedészavarokat. Eleinte mindig káoszosnak és lehetetlen küldetésnek tűnik, de aztán kezdenek jönni apránként a változások. Ha nem működik a kutyánál egy reakciód, nézz utána, hogy biztos helyesen vitelezted ki, ha igen, próbáld a sok más lehetőséget, lesznek, amik hoznak eredményt. Pl. én büntetésből a hozzám hasonló méretű kutyám leültetem egy általam kijelölt pontra, és addig nem mozdulhat, amíg meg nem nyugszik, és már érdektelen lesz az, ami felizgatta. Kamaszkor végén jár, most lett nehezen kezelhetőbb, de erre jól reagál, és már csak elvétve van hiszti.
2020. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Beszélek a menhellyel a problémákról. Illetve, megfogadom a tanácsot és veszek egy szájkosarat is, mert ma reggel megint nekem jött séta közben, pedig tegnap este szépen jött laza pórázon először. Most lenyomtam kétszer is, de utána még erősebbet harapott a karomba. Remélem, találok oktatót :(
2020. ápr. 14. 06:34
 9/13 A kérdező kommentje:

#5-ös válaszoló! Ma sétáltunk lent, szembe jött párom, aki elég nagy darab (100 kg), elkezdett rá ugrálni és harapni a kutya, nem mélyen de oda-odakapva, így írnám körül, és ez elég fájdalmas. Fogta, lenyomta a nyakánál, de a kutya nem hagyta magát, még neki is iszonyat erőfeszítés volt. Hosszú percekig küzdött a kutya, páromnak is meglátszik a karján, ha velem ezt csinálta volna, tuti tiszta seb lennék (így is véraláfutásos a karom). :(


Beszéltem trénerrel, azt mondta, hogy ne vegyék szájkosarat, futtassam hosszú pórázon séta előtt, pedig mondtam neki, hogy a kutya nem fut mellettem, hanem egyből ezt csinálja. :( Retriever pórázt mondott, de annyi rosszat írnak róla, hogy így életemben először nem tudom merjem-e használni egy ilyen erősen húzó kutyánál. A Haltiról is lebeszélt...

Esküszöm, ha csak a póráz húzásról kéne leszoktatni, nem tartanék tőle, de ez az ugrálás és harapás nagyon ijesztő, hogy 100 kg férfi is csak nagy nehezen tudja leállítani. :(

2020. ápr. 14. 18:09
 10/13 anonim ***** válasza:

#3-as válaszoló vagyok , ebben az esetben én ráadnám a szájkosarat és a folytó nyakörvet. Valahogy muszáj kontrollálnod az utcán ,másnak is nekimehet ha titeket is támad,félig komolyan ..

A folytótól nem kell félni ,de meg kell tanulni használni ,nézd meg youtubon hogy működik,melyik irányba és milyen jelzést kell adni a kutyának ,mert egyszerűbb,mint leírni . Most egy kicsit meg vagy lőve a kutyasuli miatt , de tényleg ne add fel , kezelhetőbb lesz ha következetes vagy vele . Ha rajta van a szájkosár nincs mitől félned,és te is határozottabb tudsz lenni .

Egyébként milyen fajta ez a kutya ,vagyis minek tűnik ? Vagy totálisan keverék ?

2020. ápr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!