Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha átnevezem a kutyám, akkor...

Ha átnevezem a kutyám, akkor új útlevelet/olási könyvet kell csináltatni neki vagy áthúzzák és oda írják az újat?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 08:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen új kell.
2021. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mekkora hülyeség ><
2021. márc. 9. 08:25
 3/13 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
100%

Hát ha csak másképp hívod, de nem érdekel mi van beleírva, akkor nem kell új :D


De egyébként igen, új kell.

Valóban érdekes dolog, de neked is új személyi kell, ha nevet változtatsz. A kutyákhoz meg ma már asszem kötelező a chip, és akkor hogy ahhoz is tudják kötni az infókat pl fontos lehet. De senki nem fogja leigazoltatni a kutyádat az utcán, hogy tényleg Janinak hívják-e, ha úgy hívod :D

2021. márc. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség, ezek hivatalos iratok. A te nevedet sem csak áthúznák ha változtatnál, hanem kapnál újat.

Bármi változtatás van, frissíteni kell a bejegyzett adatokat, ezáltal új okmányokat kiállítani.

Ja, és egyébként az állatorvosotoknak a chip adatait is át kell írnia a rendszerben, erről sem szabad megfeledkezni.

2021. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó én ezt értem. Csak befogadok egy kutyust akinek már van neve és extrán útlevelet is csináltatnak neki, erre csak egy név miatt csináltathatok újat. Nálunk furamód a doki semmit nem ír a chipbe, legalább is eddig ahányszor leolvastág az csak az azonosításra volt jó, minden adatot manuálisan írtak ki az oltási könyvből be a rendszerükbe. Én a chipnél még a bilétában is jobban bízom, de egy ilyen online adatbázisba is beregisztráltuk. Ez a szüleim kutyájával volt.
2021. márc. 9. 08:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Aztán végülis simán hívhatom máshogy, csak ott lesz a bibi amikor pl véletlen a nem hivatalos nevet diktálom be valahova :D
2021. márc. 9. 08:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha befogadsz egy kutyát, akkor nemcsak a nevét kell átírni, hanem a tulajdonost is. Ez már elég fontos változás ahhoz, hogy indokolt legyen az új papírok kiállítása.
2021. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, átírásnál nem kell új. Egy EU útlevélben 3-4 hely van a gazda adatainak. Ha a kutya annyiszor cserél gazdát, hogy mind a 3-4 betelik, akkor kell új ,ha új gazdihoz kerül. Tehát a saját nevemre iratáshoz nem fog kelleni újat kiállítani, ha még van hely az útlevélben. Ez biztos mert már csináltuk :)
2021. márc. 9. 08:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig mentett kutyákat tartottam, és mindig új papírokat kaptak.
2021. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyves kutyának is van egy törzskönyvi neve, meg ahogy ténylegesen hívod, a kettő nem feltétlen egyezik. :)

Egyébként nem teljesen értem, amit a chipről írsz. A doki saját rendszere és a chip adatait tartalmazó adatbázis két külön dolog, nem átjárható. Ha adatot módosítasz, akkor a saját rendszerében ÉS a chipes adatbázisban is átírja a doki.

És a chipnél mindenképp módosítania kell az adatokat, hogy te vagy az új gazda, akár a nevét is át tudja írni. De ha itt átírja, akkor az iratokon is át kell, logikusan.

2021. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!