Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Volt már tapasztalatotok...

Volt már tapasztalatotok tisztavérű akhal lóval? Milyennek írnátok le őket?

Figyelt kérdés

Vérmérséklet érdekel főleg. Pl. terepen hajlamosak az elrohanásra? Milyen könnyen lehet őket összeszedni? Van bennük díjlovas véna? Nem kell, hogy levadet csináljon, de az alap díjlovas feladatok menjenek. Mennyire együttműködőek? Mennyire rebbenékenyek? Jó az idegrendszerük, vagy inkább arabosan ijedősek?


Köszi előre is, ha valaki megosztja a tapasztalatait. :)



2021. nov. 25. 09:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb amit írtál, az képzettség kérdése. Viszont az araboknál kiegyensúlyozottabb lovak. Szinte bármilyen versenyre lehet vinni, csak képezni kell rá, de nagyon jók az adottságai.
2021. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Igen, de azért nem mindegy, hogy mekkora meló ezeket kihozni belőle. Abszolút nem ismerem a fajtát, de gondolkozok rajta, mert küllemre nagyon tetszenek. Érdekel, hogy mennyire igénylik a feladatot, mennyire önfejűek, stb. stb. Az arabokról az idegrendszerük miatt mondtam le, mert nekem az pl. nagy elvárás, hogy terepen ne ijedjenek meg minden fűszáltól.
2021. nov. 25. 11:59
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Az már jó pont, ha a küllem megfogott de érdekel is hogy való-e neked.


Stabil jószágok, de nagyon érzékenyek-a rúgd le az oldalát egyáltalán nem működik, viszont nagyon kitartóak.

Az ijedezés csak részben idegi adottság- rengeteg praktika van amivel kezelhető, egy bizonyos szintig.

Amelyikkel én találkoztam kifejezetten nem volt ijedezős, engedelmes is volt, nem nagyon kellett vele izmozni

2021. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Jó fejű volt? Könnyen megértette, hogy mit akarsz tőle? Milyen gyorsan felejtett? Pl. elég volt egy gyakorlatot heti kétszer átnézni, vagy minden nap rögzíteni kellett a dolgokat? Ménesben hogy viselkedett?

Köszi előre is :)

2021. nov. 25. 14:03
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt akhalom. Sok minden múlik a vérvonalon is. Honnan tervezed venni?

Nagyon intelligensek, könnyen tanulnak szakember mellett, de ha a kertben Monty Roberts-eset játszol akkor nem. De már alapból egy belovagolt lovat vegyél, ne csikót vagy nyers felnőttet.

2021. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem tervezek semmit, de nem szoktam belovagolt lovat venni, csak nyers háromévest, vagy attól lefelé. Megtennéd kérlek, hogy leírsz mindent az akhalodról, amit tapasztaltál vele ezen a téren?

A neten egymásnak ellentmondó infókat találtam, és meglepően kevés irodalom van a fajtáról.

2021. nov. 25. 14:50
 7/36 anonim ***** válasza:
17%
Hát elég tapasztalatlannak tűnsz a lovak téren. 3assal érték egyet amúgy.
2021. nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
a fajtáról, ha lehet…
2021. nov. 25. 15:43
 9/36 anonim ***** válasza:
17%
Mondom, hármassal egyetértek
2021. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Az ijedezés nevelés kérdése, nekem ugyan ügetőm van, de mikor még nme az enyém volt, akkor a kerítés mellett elrobogó teherautótól összefosta magát, de mióta én nevelem, azóta kb össze se rezdül a legintenzívebb, leghirtelenebb hangoktól se.

Véleményem és tapasztalatom szerint az arab, akhal stb. keleti fajták a legintelligensebbek, értő kéz kell hozzájuk. Ők nem úgy működnek, hogy alávágsz kettőt, hogy a K anyád, ez a dolgod, és megcsinálja, náluk értelmet kell adni a feladatoknak.

2021. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!