Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Általánosságban miben más egy...

Általánosságban miben más egy öszvér lovaglása, mint egy lóé?

Figyelt kérdés
2021. dec. 3. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Én annyit tudok róluk, hogy “biztosabbakat” lépnek, mint a lovak. Tehát olyan helyen is átvisznek, ahol a ló nem tudna, nem botlanak meg, nem esnek el, stb.

+Sokkal kevesebbszer ijednek meg, szinte soha.


Vannak egy külföldi YouTube csatorna, egy faszi öszvéreket lovagol Amerikában, ott hallottam ezeket.

2021. dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
1-es a szamár öszverről beszél amiben a ló az anya. A Ló öszverben a szamár az anya ezt nehezebb tanítani és inkább igásállat.
2021. dec. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

amelyiken én ültem, az sokkal rövidebbeket lépett, mint egy ló, lépésben oké volt, ügetése igen kényelmetlen.Vágtázni nem akart...

A háta keskenyebb, csontosabb volt, a fara pedig csapottabb, gazdája nem talált rá nyerget, de nem is nagyon keresett, ritkán lovagolta.

Nagyon határozott véleménye volt a dolgokról, Megállt, nem akart elindulni, kicsit erősebb segítségre bakolt, de ez simán lehet a nem megfelelő képzés és ritka lovaglás miatt.

Összességében, nekem nagyon tetszik az öszvér, de nem kellene, mert szerintem nehezen használható sportosabb lovaglásra... azt el tudom képzelni, hogy pl. egész nap a hegyi ösvényeken, lépésben menjenek rajta, de a legtöbb hobbi- vagy sportlovasnak nem erre kell.

2021. dec. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Más.
2021. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
2-es, fordítva, lóöszvérnél ló a kanca (anya), szamáröszvérnél pedig szamár.
2021. dec. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A ló könnyed, kényelmes és gyors, sík terepen a legalkalmasabb! Ha durvul a terep, akkor kerül elő az öszvér!

Nyereg nélkül az a kényelmesebb, amelyikről kisebbet esel! :D

2022. jan. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!