Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy futó gondolat. Szamártartá...

Egy futó gondolat. Szamártartás. Lehet rajtuk lovagolni? Hol lehet tartani? Hülyeség?

Figyelt kérdés
Mennyi egy csacsi? Lovardában vagy hol lehet tartani? Ugyanannyiba kerülhet, mint egy ló? Azon kívül, hogy barátságos, okos,rgaszkodó lehet vele valamit csinálni? Be lehet lovagolni? Egyáltalán. Mit kell tudni egy szamarrol?

2015. máj. 20. 22:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg öszvér?
2015. máj. 20. 22:54
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne belovagolni. Makacs, és nem megy addig, amíg szó szerint össze nem esik, ellenben a lóval, szóval ilyen eltérések akadnak. Kocsiban nem olyan mutatós, de elmegy gond nélkül, nyereg alatt detto.

Tartani lovardában vagy otthon, ugyanúgy, mint a lovat. Összvér ugyanez.

2015. máj. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ára meg attól függ, hogy fajtatiszta-e, milyen a színe, hány éves, milyen nemű, stb-stb...
2015. máj. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 édenkert válasza:
100 ezer Ft alatt már lehet venni csacsit. Nekem is van, nagyon okos! Kocsiban megy,mezőgazdasági munkákat végez, és lovagolom. Szóra lefekszik,ül, és meghajol. Most tanuljuk a spanyol lépést. Lehet vele játszani,fogócskázni. De ők nagyon ragaszkodó állatok! Ha valaki egyszer is megveri vagy rosszul bánik vele akkor már nem lesz meg a bizalom,és nemfogja csinálni. Mondhatjuk úgy hogy "egygazdás" jószágok. Néha bekattan az agya,és rosszalkodik,nemcsinálja azt amit kérünk tőle :). Igénytelenebb mint a ló, rosszabb minőségű takarmányon is jól megél. Kb 30-40 évig elélnek.
2015. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az öszvér kimondottan drága, már a lóöszvér, ami normál méretű.

a szamár csikó árban van, 100.000 alatt már kapni, viszont póni méretű. bár elbír, de ez egy másik állat, ne feledjük. kimondottan kényelmetlen rajta ülni.

bértartásban valószínűleg ugyanannyit kérnek érte, mint egy lóért.

valóban sokkal igénytelenebb.

nem csak az a baj, hogy kényelmetlen, nyilván nem tudja tartani a tempót a lovakkal, szóval negyed órát kisétálhatsz vele a lovas barátaiddal, de egy rendes terepre már nem lehet vele elmenni, ember legyen a talpán, aki beugratja vágtába, ha neki épp nincs kedve (márpedig általában nincs).

jópofa állat, de nem helyettesíti a lovat, ha lovat szeretnél nagy csalódás fog érni.

2015. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mennyi egy lóöszvér? Sokkal rosszabban lovagolható mint egy ló?
2015. máj. 23. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jópofák. Pl. ló mellé társnak is nagyon jó :) Egyébként szerintem nem feltétlenül makacs az összes. Ismerek én is egy csacsit akit lovagolnak , nyilván gyerekek...és teljesen jól működik :)
2015. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a lóöszvér, ha nagy, tehát nem póni méret, hanem úgy 140 centi fölött, akkor simn 250-300.000 körül van, de amúgy alig akad néha, szóval nem könnyű találni. elég ritka, hogy valaki a normális lovát egy szamárral fedezteti be, inkább véletlen balesetek folytán jönnek létre az ilyen csikók.


én ültem egy ilyenen párszor, nem tudom az mennyire mérvadó, makacs volt azért az is, rohadtul kényelmetlen, lusta és lassú.


előnye a lóval szemben hazai körülmények között nem igazán ütközik ki, olyan helyre való, ahol nagyon sziklás, köves a talaj, illetve alig terem takarmány.

2015. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!