Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeritetek ez alapjan megerdem...

Szeritetek ez alapjan megerdemli a szomszed hogy bejelentsem?

Figyelt kérdés

Szoval.

A szomszed par eve a kertben tarol 3 lovat, mind szep es jo lenne ha megfeleloen banna veluk

Probaltunk vele beszelni hogy budos van, es hogy csinaljon valamit, de csak nevetett es ott hagyott

A masik problema az hogy allatorvos es kovacs meg nem latta az allatokat, furdetni, tisztitani nem szokta oket, ezt is szova tettuk, de semmi.

A keritest mar a lovak szetszedtek, probaltuk sajat koltsegre megcsinalni, de hiaba par nap es ujra szetszedik.

Az egyik lonak kiutotte a szemet igy csak egy szeme van, a tobbi kettonek ugy baja nincs, de sokszor vakaroznak, gondolom fergesek. Ez a toredeke annak a problemaknak amit leirtam.

Probaltunk beszelni a helyi jegyzovel, de azt mondta nem tud segiteni, gondoltuk mert fel tole. Szerintetek mi tevok legyunk hogy megszunjon a problema?



2021. dec. 7. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Hivatalosan is feljelentést kell tenni a jegyzőnél, mert itt nem arról van szó, hogy láttátok, hogy egyszer rávert pálcával, vagy egy kicsit több a légy. Mert ha valóban úgy van ahogy írtad, akkor több pontban is sérti az állatvédelmi törvényt és nem tesz eleget a jó gazda gondosságának.


Trágyatárolót meg sem kérdezem, hogy van-e, de ha az állatvédelem nem érdekli a jegyzőt, ezzel már muszáj foglalkoznia, hiszen az külön engedélyköteles és a trágya kezelése sem kötetlen dolog.

2021. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom nem fehér az illető, olyanokkal nem jó kikezdeni, mert úgyis te húzod a rövidet.
2021. dec. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Attól nem lesz büdös egy állat ha nem vakarják rendszeresen. A trágya lesz a ludas. Trágyatároló nem kell kislétszámú állattartónak és a 3 elég kis létszám. A kerítés és a szag miatt bejelenthetitek a jegyzőnél, aki annyit fog tenni, hogy kimegy, megnézi és szól hozzá valamit, mondván rendezze a helyzetet.

Ha ez nem történik meg, akkor második jegyzőhöz fordulás után, nyugodtan fordulhasz a rendrséghez, mert kárt okoz neked.


De egyébként sajnos minden állatnak van szaga amelyik trágyát termel. Tehát hacsak nem extrém büdös, vagy nyilvánvalóan áll a sz@r az udvarban, senki nem fog tenni semmit.

2021. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajnos igen ugy van ahogy az utolso leirta, szo szerint all a sz*r mindenhol.

A jegyzo nem jon ki azt mondta hogy kuldjunk neki bizonyitekot hogy mennyi legy stb van, na most azt hogyan, szagmintat is hogy kuldjek neki.

Itt mindenki csak a szomszednak kedvez, hiaba a sok felhaborodas, mar reg a bortonbe lenne ha nem sajnalnak meg a 2 gyereke miatt.

Amugy meg feher emberrol beszelek, csak sokat nyul a pohar utan.

Van hogy fenyegetozik hogy lelovi az osszes joszagot amit mi tartunk( Kutya, macska) En csak az o joszagait sajnalom, mert minden heten vagy havonta hoz ide kutyat, es ha neki nem tetszik lelovi.

Egyszer el is szolta magat hogy utoljara azert uszta meg a bortont mert fizetett, es a keresztapja nagyember itt..

2021. dec. 7. 12:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, szerintem normális, nyugodt hangon közöld vele hogy vagy rendet tesz, vagy feljelented. Valószínűleg nem fog megtörténni, így utána nyugodtan feljelentheted. Mondd el a rendőrségnek, hogy a jegyző nem tesz lépéseket az ügyben, és szagszennyezés van, rossz tartási körülményekből adódóan, illetve rongálják a kerítésedet.
2021. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mar beszeltem vele szepen es csunyan is, de semmi. Azt mondta utoljara hogy majd atjon es jol meg***.

Feljelentes meg mint irtam felesleges mert neki csak egy telefon es semmit se kap, esetleg csak annyit hogy takaritson fel, es mi csondbe leszunk.

Probaltunk beszelni a helyi vadasz tarsasaggal is, mivel lakott teruleten lo a puskaival(amire a hasznalati engedelyt megvette, mert irni olvasni nem igazan tud)

Ma is szoltam neki hogy az osszes kutya a kertunkbe van, takaritsa fel onnan a sz*rt, de csak leugatott..

A polgarmester se csinal semmit, szoval az is kilove.

Tehetetlenek vagyunk, mert nem hiszem hogy nincs olyan torveny ami nekunk kedvezne.

Az elkoltozes opci jelenleg nem megoldott.

2021. dec. 7. 12:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tetovált Állatmentők? Nyugi, nem önbíráskodnak, meg semmi törvénytelen, ellenben vannak kapcsolataik.
2021. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Megnezem oket, ha ugy van felhivom oket.

De mar nem tudom hogy itt kihez kellene fordulni, akik tesznek is valamit.

Eddig a szuleimre valo tekintettel nem tettem semmit, mert felnek tole, de sajnos elfogyott a turelmem ezt nem hagyhatom, hogy van 3 lo es szenvednek.

igy is volt hogy sokszor en dobtam at nekik fuvet vagy repat, mert ugyan szenat kapnak de legelni nem szoktak. De azt is ugy kapnak hogy hoz ide egy adagot es par napig eszik es csak utana hoz masikat, az nem erdekli hogy esik az eso vagy valami.

2021. dec. 7. 13:26
 9/12 anonim válasza:

Szerintem rendőrség vagy állatmentők.

Csak amiket írtál a szomszédodról lehet lűtni hogy agyilag nincs valami rendbe és ha pl kimenne a rendorseg v az allatmentok és elvinnék az lovakat ki tudja hogy mit csinálna magaval a szomszédaival vagy veletek.

De az a legbiztonságossabb ha szóltok a rendőrségnek v az állatmentőknek.

2021. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen sajnos mar sokszor volt rendorsegi ugye, mivel szokszor iszik igy mindig a bajt csinalta, de mint irtam sose kapott semmit csak figyelmeztetest.A volt felesege is azert valt el tole mert utotte.

Es most meg azert nem kap semmi buntetest mert a ket gyerek nala van, mivel az anyjuk felig lemondott roluk mert azt hiszi itt jobb nekik.

Sajnos nem egy konnyu eset, sot...

Nem tudom hogy ha probalnek beszelni a NEBIH-el ok mit tudnak tenni.

2021. dec. 8. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!