Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, bejelentsem vagy...

Mit tegyek, bejelentsem vagy ne? Az a helyzet,hogy a szembe szomszédom szerintem veri a kutyáját.

Figyelt kérdés
Biztos nem vagyok benne,ezért nem tudom mit tegyek.Szóljak az állatvédőknek v ne? Mit mondjak nekik,hisz magam sem vagyok biztos benne. Bizonyos jelekből gondolom. Pl. Csak rá kell nézni az emberre,árad belőle a brutalitás. Ha szabadon van a kutya,akkor egész nap üvöltözik vele,mert sokat ugat,meg kikaparja a növényeit. De van hogy eltünik a kutya egy pár órára és akkor nem hallani,csönd van. Ma átvoltam nála,mert árulja az autóját.A kutya nem volt szabadon,kérdeztem tőle,hogy hol van,azt mondta,hogy meg van kötve,mert mindig ugat. De én nem láttam az udvaron,pedig azért nagyjából körülnéztem és ugatni sem hallottam. Vajon hol lehet a kutya ilyenkor? Lehet,hogy nem is bántja csak én reagálom túl a dolgokat? Mit tegyek? Szóljak valakinek? De nincsenek tények. Hogyan tudhatnám meg,hogy valóban bántja-e?
2009. ápr. 27. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ameddig magad sem vagy biztos benne, addíg ne tegyél semmit. Majd ha biztosan tudod, esetleg akkor. Nem lehet, hogy pl a pincébe van lecsukva addíg a kutya? Vagy ilyesmi. Ha valahova lezárja, az még nem feltétlen jelenti azt, hogy veri is
2009. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az hogy üvöltözik nem jelenti azt hogy veri. Én is üvöltözök a kutyáimmal, mert valahogy tudtára kell adni hogy rosszat csinál. Az az ember aki veri a kutyáját az általában csöndben teszi ezt.


Nem védeni akarom, de az üvöltözés önmagában nem bűn. És ha a kutya nincsen az udvaron lehet akár a lakásban is.


Ha gondolod jelentsd be a rendőségen, ha nincs mit titkolnia akkor beengedi Őket, megnézik a kutyát és ennyi.


Milyen kutyáról van szó egyébként? kicsi, nagy?

2009. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy meg van kötve. Akkor a pincében lehet megkötve?Nem láttam az udvaron. Kis kutyáról van szó,de már nem kölyök csak kistestü keverék kutyus.
2009. ápr. 27. 10:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, h szájkosarat tesz rá?
2009. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szajkosar harapas ellen van , nem ugatas ellen ! :)

Eleg ketertelmu a helyzet , ha nem lattad nem tudsz mit elmondani es talan nem is segitenek . Ha nincsenek megfelelo krulmenyek a kutyusnak ,azzal viszont igen, hisz az lathato. Probald felhivni oket es kerdezd meg , ha bejelentesre adod a fejed, akkor viszont nevtelenul tedd , ki tudja milyen a szomszedod , ha mar csak a puszta lenyebol arad a brutalitas !

2009. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ennyi info alapján nem lehet eldönteni. Az hogy neked brutálisan néz ki, nem jelenti hogy tényleg az!


A kutya lehet a pincében is jó körülmények között, láttam már olyan spéci kialakított helyet ami irigylésre méltó volt.


Szóval ha úgy érzed, jelentsd fel, de lehet hogy a kiszállási költséget a rendőrök veled fizettetik ki!

2009. ápr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem próbáld valahogy megfigyelni a szomszédot de úgy, hogy ne tűnjön fel neki. Tényleg veri, vagy csak kiabál vele. Ha tényleg veri esetleg kegyetlenül én nem hagynám, ilyen embernek akkor nem szabad állatot tartani.

Remélem tudtam segiteni

2009. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szájkosárban is tud ugatni egy kutya? én nemtudom, nem szeretm a kutyákat, ha lehet kerülöm, de azt én sem bírom ha bántják őket.
2009. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!