Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Normális ha a lovarda nem...

Normális ha a lovarda nem engedi, hogy a bértartott lovad terepre vidd?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy időhöz kötött (hogy pl. Este 7-kor zárás), hanem hogy szabály, hogyha oda viszed a lovad tartani, nem viheted ki terepre, kizárólag a pályáikat használhatod, azt is csak bizonyos időközönként, mert oktatnak rajtuk.

Egy olyan lovardáról van szó, ami ugyan városi, de a város legszélén van, már-már bent egy erdőben, és körülötte azért elég nagy túraútvonalak húzódnak.

Ilyennel még nem találkoztam amúgy, ez a legelső eset. Ez előfordul máshol is?



2021. dec. 11. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én sem hallottam még ilyenről. Azt tudom elképzelni hogy sok rossz tapasztalatuk volt már a kliensek terepi lovaglásával, sérülések, balesetek, amiért egyfelől jogilag is terhelheti őket talán valami felelősség, másfelől meg ha mondjuk a ló sérül akkor annak az ellátása is rájuk hárul (a gazdi nyilván nem viszi haza ápolni).


De amúgy fura, hogy a saját lovamat ne vihessem oda, ahova szeretném.

2021. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy a pályát meghatározzák, hogy mikor mehetsz oda, mert akkor lesz szabad, az addig oké, de azt nem mondhatják meg, hogy te kilovagolsz-e terepre vagy sem. A te lovad, akkor hagyod el vele a lovarda területét amikor akarod (nyitvatartási időben). Ilyen nincs, hogy bezárnak, hogy márpedig nem mész sehova.

Megkérdezhetem melyik lovarda ez?

2021. dec. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőméknél ez úgy megy, hogy előtte - utána lefotózzák a lovat.
2021. dec. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Több féle módja lenne, hogy a lovarda védje magát attól, hogy a terepen ha a ló ne adj isten megsérül, akkor ők ne lehessenek elővéve, ugyanis nem náluk, nem a felügyeletük alatt történt. Ezt egy egyszerű nyilatkozat aláírásával is el lehet érni, de tiltani a terep lovaglást? Aki terepre megy tudja hogy nem egy veszélytelen dolog, illetve szerintem fiatalkorú egyedül nem is mehetne, ha ez van a háttérben még oké, de ha felnőtt ember vagy akkor nem értem meg.
2021. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 személy nem mehet terepre egyedül.
2021. dec. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom annál a lovardánál volt tulaj aki kárt tett a saját lovában, és ráfogta a lovardára- Innentől védik magukat.
2021. dec. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg: a lovarda gondolom ismeri milyen szinten vagy, ez is oka lehet a tiltásnak.
2021. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Felnőtt személy vagyok, aki lovardát keres a lovának, szóval a környéken minden lovardába igyekszem eljutni megérdeklődni a bértartást, és saját szememmel látni, hogy hova is vinném a lovam. Ezzel a lovardával nincs közelebbi tapasztalatom, mikor fiatalabb voltam 1 alkalommal lovagoltam ott, és nagyjából ennyi. Nem számítottam rá, mikor megérdeklődtem, hogy leszögezik, hogy a bértartók nem járhatnak terepre itt.
2021. dec. 11. 17:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon furcsa. Én már az este 7-es zárással sem értek egyet, mert elvárom, hogy a lovamat akkor tudjam látogatni, amikor nekem és a lónak megfelelő. Ha nyilatkozattal, szerződéssel, stb. sem adnának kulcsot este 7 után, vagy engednének kimenni terepre, biztos nem fizetnék havi 60-100 ezreket bértartásra.

A pályahasználat teljesen érthető, és jó is, ha van hozzá órarend és szabályzat, de ha a pálya korlátozva van, és terepre nem engednek ki, akkor mit csinálhatsz a lovaddal? Lecsutakolhatod egy fél lakbér áráért? Jézus

2021. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is rettenetesen gáz, ha egyedül nem engednek ki terepre. Egy felnőtt, büntetőjogi felelőssége tudatában lévő embernek nem kell gardedám, ha ő nem igényli. De utálom ezt az anyáskodást a lovasok fölött. Ha nem edzhetek a lovammal, ne kelljen a pénzem se.
2021. dec. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!