Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovasként milyen csizmát...

Kezdő lovasként milyen csizmát vegyek?

Figyelt kérdés

Jövőre tervezek megtanulni lovagolni és már nézegettem felszereléset, pl gerincvédőt, sisakot, stb.

Csizmát illetően van dilemmám: bőrből vagy gumiból készültet vegyek?

Decathlonban néztem ki a Fouganza csizmát, amely 6 ezres és gumiból van.

Bőr az drágább, viszont egy kényelmesebbre szívesenköltenék, de nem feleslegesen.

Számomra az állandó vízállóság is fontos.

Melyiket ajánljátok inkább?

27/F


2021. dec. 28. 17:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az első az gumiból volt, utána vettünk bőrt. Általában a gumiból készülteket szokták ajánlani kezdőknek, de te érzed azt, hogy melyik a kényelmes és melyik nem.
2021. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

A bőr nem lesz feltétlenül kényelmes, a drágább bőrcsizmák azonnal véresre törik a sarkad, és később sem fogsz bennük sétálni, csak lovagolni. Mármint leszállsz a lóról, lépsz kettőt, és megpusztulsz, mert annyira fáj a sarkad. Azok tényleg lovaglásra vannak kitalálva. Lovak körüli jövés-menésre jobb egy normál lovascipő és bőr lábszárvédő, mert abban úgy tud hajlani a sarkad, hogy közben nem törik véresre. A gumicsizma tök jó, mert könnyebben takarítható, viszont nem tartja olyan erősen a sarkad, mint egy erős bőrcsizma. Ez nem feltétlenül gond, de jobban kell figyelned a lábtartásodra.


Pro tipp: olyat vegyél, amibe tudsz tenni bárányszőrmét, vagy fűthető zoknit, mert a téli hidegekben óriási szükséged lesz rá.

2021. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es valaszolot kiegeszitenem azzal, hogy ha a hidegben bele akarsz tenni szormet vagy csak vastag zoknival akarod hasznalni, akkor erdemesebb egy szammal nagyobbat nezned a csizmabol. En telre thermo csizmat hasznalok, ebben az egyben nem fagy le a labam.
2021. dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%

Kezdőként még ne vegyél csizmát, mert a jó csizma piszok drága, a rossz meg akadályozza a lovaglásod szinte annyira gyenge minőség. Illetve a csizmák nem valók sétálgatásra meg lovak körüli munkára, lovagolni jó bennük, de sétálgatni egy kín.


Lovaglócipőt ajánlok elsőre + egy lábszárvédőt. A Decánban a gumis legolcsóbb borzalmas (télen hideg, nyáron éget annyira felmelegíti a nap, oldalt a guminál egy pocsolyában beázik). Egy bőr lovaglócipő drága beruházás, ha esetleg 2-4 hét alatt megunod a lovazást, de van egy köztes megoldás, a szintetikus anyagú lovaglócipő. 15ezer körül van a Decában azt hiszem, kezdőknek tökéletesen megfelel és ápolgatnid sem kell, mint a bőrt. Mellé bármelyik Decás lábszárvédő megteszi.

2021. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Decathlonos bőr lovagló cipőt ajánlom, kb 10 ezer forint. A gumit ne vedd meg, szerintem a csizma se jó, de a cipőt semmiképpen. Gumi lévén egyáltalán nem szellőzik, beleizzadsz. Nyáron megsülsz benne, télen megfagysz.


A lábszárvédő/chaps se biztos, hogy kell. Én pl csak hosszú zoknit veszek, mert zavar a lábszárvédő, és nem is érzem szükségesnek. Ezt majd kitapasztalod, mindenkinek más a jó.

2021. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is első körben inkább cipőt vegyél. A gumicsizma max trágyázni jó, télen hideg (3 zoknival is), nyáron meleg, merev és az is marad, nem érzed benne úgy a lovat. Egy bőr csizma (valódi bőr 30-40 ezertől felfelé és nem ezek e műbőrök) egy idő után betörik, ott enged és tart ahol kell. Ha gondosan van ápolva akkor nagyon sokáig társa az embernek, kivéve ha nem zippzáras, mert azoknak az a gyengepontja, de a belebújósok ápolás mellett örök élet + 1 év tartósságban. Mondjuk ilyenre akkor kell beruházni, ha komolyabb szinten űzöd a lovaglást.

Ami fontos a kobak, egy jó nadrág, meg a cipő. Én is lábszárvédőt hordok, de tervezek beszerezni egy merev csizmaszárat is, ami cipővel majdnem olyan, mint egy lovaglócsizma. Cipőből se vegyél gumit csakis bőrt. Nekem egy Domingo cipőm van a Nagylovasból, 20 ezer körül volt, de nekem nagyon bejött évek óta nyúzom.

Mondjuk az első 10 alkalomig nem kell nagy költségekbe verni magad, mert kb akkorra dől el, hogy valóban megszeretnél tanulni lovagolni vagy csak egy fellángolás. Volt több felnőtt lovasom, aki 5-6 alkalom után feladta, mert rájött sokkal melósabb ez a sport, mint gondolta nem csak ülsz és mész.

2021. dec. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen, ment a zöld.

A Decathlonban szerezném be a többi cuccot is, s nyilván elsőre nem vennék egy drága csizmát, a gerincvédő önmagában 35 ezer. Kobakból nagyméretű kell, s nadrágot is veszek akkor.


Mindenképpen felpróbálok gumilovaglócsizmát és bőrcipőt is. S így tudni fogom, melyik a jobb, melyik a kényelmesebb.

Bőrcsizma akkor nem jöhet szóba, mivel nem lenne jó, ha egy idő után engedne, illetve, hogyha töri a sarkamat.


Régóta tervezem a lovagást, emiatt remélhetőleg nem fogom hamar megunni. A ló viselkedésére és a vezetésére is ügyelni kell gondolom, illetve, hogy ne érezze a ló, ha bizonytalan vagyok.

2021. dec. 29. 11:23
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj a gumicsizmával hogy csak a ló hátán jössz rá, hogy szar... de városba esős időben futkosósnak tavasszal, nyáron jó.

Melyik Decathlonba mész? Mert itt vidéken alig van lovas cucc készleten. Nekem a Deca-s csizmák annyira nem is tetszenek mert elöl van a zipp-zár és túl nagy a szintetikus betét.

2021. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

[link] Erre gondoltam amúgy, lovaglás terén. Akkor nem olyan jó. Mindenesetre felpróbálok több lábbelit is.


Budapesti soroksári Decathlonba, ott hátul van a lovas részleg, s elébbé bő. Amúgy debreceni vagyok, csak idén az élet úgy hozta, hogy Pestre mentem. Kár, hogy vidékre nem szállítanak, de a Nyugatival szembeni Deca-ban alapból gyér a választék, lovas cucc nincs, holott elférne. Vagyis, nem csak vidékre nem visznek. Lovas boltba az árak miatt félek elmenni.


Bizony, a standard gumicsizma jól jön az esős időben és túrázáskor, de azt lovaglásra nem szánom.

2021. dec. 29. 18:38
 10/16 anonim ***** válasza:
Vannak lovasboltok, ahol akár még olcsóbban is találsz dolgokat, mint a decathlonban pl. nagylovas (asszem 10. kerületben van, de nem emlékszem, rég jártam ott)
2021. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!