Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tapasztalt lovaskènt èreztètek...

Tapasztalt lovaskènt èreztètek már azt lóháton, hogy nem vagytok biztonságban?

Figyelt kérdés

Èn nemrèg jártam így. Egy olyan lóra ültették fel egy túrán, aki nehezen fogadta a segítsègeket, konkrètan azt èreztem rajta, ha nem tèpem a szárát, ès nem rúgom (sajnos szó szerint) az oldalát, akkor arra visz amerre akar... Az elejèn konkrètan arra ment amerre akart a finom segítsèget mellett, csinálhattam èn bármit. Nem èreztem magam biztonságban ezek után a túra hátralévő rèszèben.


Ti jártatok már így? Lehet ezzel menet közben kezdeni valamit, hogy az èlmènyt ne árnyèkolja be ez az èrzès? (A lócserèt ne vegyük most opciónak.)



2021. jún. 2. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Tapasztalt lovasként is szabad, kell is bizonytalannak lenni olykor, hiszen ez azt mutatja, hogy nem vagy vakmerő, eltelve a tudásoddal, életed során nem ülhetsz fel minden lóra, így soha nem is leszel elég tapasztalt. A helyzet lereagálása nem mindegy, ne pánikolj be, ha meginog a bizalmad a saját tudásod felé, használd jól azt, ami eddig megvan és tanulj. Így tudsz fejlődni.
2021. jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
igen, persze. soha nem lesz olyan, hogy ne legyen akár csak egy olyan pillanat, amikor ne bizonytalanodnál el. ehhez nem lehet elég tapasztaltnak lenni :)
2021. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt.

Terepen voltunk 4-en, én egy fital éppen belovaglás alatt lévő lóval (talán a 2. alkalma volt terepen). Én voltam a sereghajtó, kicsit összevesztünk a lóval amikor a többiek nekiindultak a réten vágtában és otthagytak mint azt a bizonyost. Szerencsétlen ló bepánikolt, előre nem volt hajlandó mozdulni, max visszafelé akart volna menekülni amerről jöttünk. Én úgy láttam biztonságosnak hogy leszállok megnyugtatni. Nem voltam sikeres, a ló pánikban nyerített a többiek után, ágaskodott hogy engedjem el. Csodás volt... olyan 15-20 perc telt el így amire elértem az egyik csajt telefonon és visszaért hozzánk. A másik lótól megnyugodott picit és tovább tudtunk menni.

Azt azért hozzáteszem, hogy volt egy pár keresetlen szavam a többiekhez, mert az nagyon nem kóser hogy ennyire nem figyelünk a többiekre. Főleg nem terepen.

Utána még jópár hónapig dolgoztam a lóval, terepen is voltunk többször (onnantól megválogattam kivel :D), többé nem volt gond vele. De bizony az első pár alkalom az incidens után bennem is volt egy kis félsz, hogy lesz e baj.

2021. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az komoly útolsó,hogy ott hagytak😳😂 Még amikor lovasoknál voltam,egyik csajnak eleredt a vér az orrából pont vágtánam indulásnál,de egyből megállt mindenki.


Én egyébként magas lovon éreztem ezt a bizonytalanságot,sokkal magasabb volt,mint amiken ültem előtte(versenyló volt),és előjött a tériszonyom,és annyira arra voltam készülve,hogy na majd terepen is kipróbálhatom talán,de aztán a futószárnak (tök cikinek éreztem) inkább örültem,kb remegtem a lovon meg úgy kapaszkodtam,fura érzés volt az egész,hogy stresszben ülök,mert olyan volt,mintha le akarnék esni,de szerencse,hogy a lóval legalább nem volt gond😂

2021. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ahogy kiveszem a szavaitokból, vègülis normális, ha egy bizonyos fenntartással kezeled a lovat. Van saját lovam, nála pl soha egy pillanatra sem volt bennem fèlsz, több mint 15 ève van velem, de nem tudok olyan pillanatot felhozni,amikor nem èreztem magam rajta/mellette biztonságban magam.


Ültem már sok lovon, belovaglás alatt is, soha nem volt ilyen tapasztalatom. Domináns, rápróbálós lóval, rohanóssal bakolóssal is volt már dolgom, de le tudtam vele meccselni ès utána nem volt gond. De ez a legutóbbi más volt, azt èreztem "fölèm kerekedik" ès egyszerűen nem èreztem a biztonságos kontrollt.

2021. jún. 2. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális ha félsz Akármilyen tapasztalt vagy a ló akkor is tud fájdalmat vagy kellemetlen meglepetést okozni neked. Én még nem vagok olyan tapasztalt de velem is volt már, hogy olyan 2 ló volt akire nem akartam felülni de felültettek és semmi nem történ, pozitív élményt kötök hozzá és ez bíztat ha még1x ilyen lenne.
2021. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!