Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A tanügetést miért nem alkalma...

A tanügetést miért nem alkalmazzák olyan gyakran, mint a könnyű ügetést?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a könnyű ügetés arra szolgál, hogy megkíméljük a ló hátát. De hogyha már valaki elég tapasztalt, hogy ne pattogjon a lovon, miért nem üli ki inkább néha az ügetést? A western lovasoknál szoktam látni ezt, és eszembejutott, hogy az angol stílusban nem is láttam még soha senkinél (az oktatás fázison kívül), hogy tanügetésben ment volna.

2022. jan. 15. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
A western eredetileg borjúpásztorok lovaglásmódja volt.
2022. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Én angol lovas vagyok és többet tanügeteg.
2022. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ. Díjlovas versenyen senkit nem fogsz látni könnyű ügetni, mert az idomításhoz (egy bizonyos szint felett) tanügetés “kell”.

Viszont ugró számokban könnyű ügetni fognak (bár nem nagyon szoktak ügetni), mert ott nem a minél szebb vágtapiruett a lényeg, hanem hogy felkönnyítse a ló hátát és az tudjon rendesen ugrani.

A körbe-körbe vonatozást vedd alapul a lovardákban, ott szinte csak a könnyű ügetés megy, mert tanügetni nehezebb megtanulni, nem akarnak ezzel kínlódni az oktatók és a ló hátának is jobb valamivel.


Személy szerint én terepen is nagyrészt tanügetek, csak bizonyos helyzetekben könnyű ügetek.

2022. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!