Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 3522 North Star III-131 nevű...

3522 North Star III-131 nevű ménről tudtok infót?Minden érdekel vele kapcsolatban,ő a lovacskám apja viszont csak egy származási lapot találtam róla

Figyelt kérdés

2022. jan. 15. 22:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ertem szoval a harmatos kerdes is a tiéd.


Amugy nem a lovad apja a nivosabb hanem a nagyapja Nomád.


Boven irnak rola ugro tulajdonsagairol is. De csodalkozok hogy tudod a torzskonyvi nevet es keptelen vagy a guglit hasznalni.


Harmat lehet a Kincsem apjanak a leszarmazottja de nem biztos gugli kezdo szovegbe lattam Blaskovicsnal de nem volt idom atbogaraszni a men teljes leszarmazottjait.

2022. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%
Szoval nem a lovad apja az erdekes.
2022. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
De amugy elotte fogatozok voltak. Nomadtol szamitva ugrok.
2022. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nomadtol szamitva ugrolovak marmint az ugro genetika amit atorokitett.


De ezeket mar vetel elott kellett volna tudnod hogy akakarsz versenyezni ha nem vagy tisztaba a sajat lovad genetiksi adottsagaival es oseinek genetikai es kepesseg adottsagaival. Attol meg nem biztos hogy a lovad jobb ugro lehet jobb fogatos inkabb. Ezert kell tudni a lo genetikajat ha versenyzel es eredmenyeket is akarsz elerni. Dr mindegy nem magyarazom tovabb. Egyes linkelte hol talalod en ovatosabb voltam mert soha nem tudhato hogy eppen egy lopni kedzulo kupeccel van dolga az embernek es ezt ne vedd sertesnek.

2022. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

* hogy akarsz versenyezni

* genetikai adottsagaival

* De mindegy

* készülő

2022. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
14/15 mikor megvettuk a lovamat mar 2 honapja lovagoltam,tisztaba voltam az adottsagaival viszont nem azert erdekelnek az elodjei mert tudni szeretnem mivan benne csak szimplan kivancsi vagyok rá,hogy milyen szulei voltak
2022. jan. 16. 19:13
 17/23 anonim ***** válasza:

Az apai ágon pl. Nomádról van kép, és Nomád származási lapját is egészen messzebb visszavezetik. 2011-es mén, ergo akkor valószínűleg Harmat is 2011-es, arról is van származási lap.


A dédapja Nádor

Dédanyja Mályva


Pedig Nomádról érdekes dolgokat írnak.


Nomád apja és nagyapja a Mező-

hegyesről elszármazott North Star

„A” vonal Román és Szlovák ágá-

nak kombinációja. Így maga a mén

genetikájában egyedi. A jelenlegi

besorolás szerint a North Star „D”

vonalba tartozik.

A mén az STV-n átlag feletti ugró-

készséget és stílust mutatott.

Nomád szüleinek mozgása és kül-

leme csikóiban köszön vissza, igazi

angol félvér jelleget mutatnak. Ezek

alapján a mén tenyészértéke túlmu-

tat a saját fenotípusán.

2022. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
De az ugrókészséget azt csak te tudhatod, hogy örökölte-e nagyapjától.
2022. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Várj bocsi akkor az nem az a Nomád, amiről találtam képet, mert az 2011-es, ja igen és a száma sem egyezik, de az az amelyik 1985-ben született, az lesz. 2413 North Star VIII-13, North Star III. tm „Nomád”


Apai nagyapja: 2413 North Star VIII-13, North Star III. tm „Nomád”

1985 évi pej mén.

A Furioso- North Star fajta vonalainak megõrzése, frissítése céljából, Szlovákiából több méncsikó és mén került behozatalra. Nagy részben a Motesice-i ménesben tenyésztettek, kivéve Nomádot, mely a Tapolcsan-i Nemzeti Ménesbõl került Magyarországra. (Ma ez az egyetlen Szlovákiai Nemzeti Ménes, melyet az európai lótartás, tenyésztés „ékszerdobozaként” tartanak számon.) A mént Bartók László, (ma Õ és Családja a legnagyobb Furioso- North Star kancapopulációval rendelkezõ egri tenyésztõ) személyes kapcsolatai révén, és tenyésztõi tekintélyével segítségével tudta áthozni.

A mén elõször Kiskunsági tenyészetbe került, majd hozzánk Hódmezõvásárhelyre az Aranyági Ménesbe. Itt fontos szerepet játszott a North Star törzs regenerálásában.

Jó kabátú, pirospej mén volt. Kiváló szervezeti szilárdságát tükrözi acélos száraz inai,-lábai és kiváló palaszürke, kemény szaruanyagú szabályos patái. Tért nyerõ lépésû és ügetésû, kiváló vállszabadságú, emelkedett, tért nyerõ vágtájú ló volt. Jól örökítette ezen tulajdonságait csikóiban, tehát javító hatású mén. Sietõ, anyagias világunkban ivadékainak késõn érése, és hozzáértõ (szakértelmet kívánó) munkaigényes volta, („kemény csikók”) nem kedvezett megítélésében,s megítélésükben. Ma már tudjuk pontosan, hogy egy keveset emlegetett, majdnem elfelejtett értékmérõ tulajdonság, a hosszú hasznos élettartam pótol mindezekért. Csikói képzésekor a többször emlegetett lovas, és hajtó igénye merült fel. Lovasaim a képzés során nehezebben megoldható részfeladatoknál nehézségbe ütközve, sokszor panaszkodtak a Nomád csikók nehezen kezelhetõsége miatt, türelmet kérve, következõket mondtam, hogy „Ne aggódjatok gyerekek, ezek a lovak 10 éves korukra beérnek, és meghálálják a sok befektetett munkát, és legalább 20 évig használhatóak lesznek.”

2022. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A szövegből én úgy értelmeztem, hogy Nomád utódja a lovad apja, de nem biztos, az nincs a törzskönyvön az apai nagyapa neve?

Nomád után született fedezõmének:

Kiskunságban: 3522 Nort Star III-131. 1993 évi pej,mén anyja: 575 Ellenõrnõ,Furioso „B” XI ( „B” XIX vonal)

2022. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!