Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha otthon tartok lovat akkor...

Ha otthon tartok lovat akkor is kiadhatom felestartásba? Vagy ez csak lovardában tartott lóval lehetséges?

Figyelt kérdés
2 lovam van, szeretném ha lenne valaki aki kijárna velem terepre hogy mindkét ló egyszerre le legyen mozgatva
2022. jan. 20. 01:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha jol ertem, neked csak egy csicska kell, aki akkor lovagol, amikor te mondod, ott ahol te mondod, a te lovadon.

Ez nem felestartas.

2022. jan. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiadhatod, csak ez nem ezt jelenti. Keress egy szimpatikus egyént, havert és terepezzetek együtt, de ezért szerintem max az alkalmankénti ovaglás árát tudod elkérni.
2022. jan. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Te megint a csikó sűtögetős kérdező vagy?
2022. jan. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért nem kérnék pénzt a helyedben. Te nem felestartót keresel, hanem lovaglópartnert. Most ki dolgozik kinek? Neked az az érdeked, hogy a mindkét lovad mozgatva legyen és ne a te idődből menjen el, a másik félnek meg a lovaglás. A másik fél meg simán mondhatja, hogy ok lemozgatom a lovad, de te fizess nekem.

Szóval ha találnál egy fix lovaglópartnert, akinek van egy terepbiztos tudása, akkor win-win van, mert a te lovad is mozog és a másik is jól jár.

Amúgy merre keresel embert? Mert engem ilyen "kölcsönösen jól járunk" megbeszélés alapján esetleg érdekelhet a dolog.

2022. jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen ilyen adok kapok lehet. De ez nem anyagi biznisz az tuti. De akiknek nem sok lehetősége van és szereti a lovakat az kapna rajta az biztos.
2022. jan. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem az azért túlzott elvárás, hogy semmit ne kérjen valakitől, aki az ő lovain lovagol... mert a lovak tartása neki is pénzbe kerül. Aki lovagolni akar, annak meg máshol súlyos pénzeket kellene fizetnie.

Nekünk a 2 lovunkon heti 2x, rendszeresen lovaglóktól azt kértük, hogy a takarmány árába arányosan szálljanak be. Mert a zab, a széna stb. nekünk is pénzbe kerül, nem is kevésbe. Volt, hogy hoztak egy zsák zabot például, vagy amikor szállítás volt, a széna árába beszálltak.

Így mindenki jól jár, nekünk is valami visszajön a takarmány árából, ők meg sokkal olcsóbban kijönnek, mintha lovardába mennének.

Annyi, hogy egyedül nem engedjük a lovat elvinni senkinek. Illetve előre meg kell beszélni, egyeztetni kell mindent, hogy később vita ne legyen. És azért előtte karámban nézd meg jól az illető lovastudását, hogy ne a mező közepén derüljön ki, hogy nem boldogul el a lóval. Nálunk az is feltétel volt, hogy nagykorú legyen az illető, mert bármikor, bármi lehet, és nem akartunk ebből gondot.

2022. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy ment, hogy eleinte csak lovagolni járt ide, nem fizetett semmit. Majd később mire fix ember lett, és számíthattunk rá akkor a pakolás költségeibe szállt be. Eleinte ne kérj pénzt szerintem senkitől, csak ha eldől, hogy ő fog hozzád járni lovagolni és megbízható ilyen téren.
2022. jan. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Patkolás*
2022. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
6-os, de ha valakinek nincs ideje , esetleg pénze rá, hogy 2 lóval foglalkozzon, akkor ne tartson kettőt csak 1-et. Vagy fizesse meg a másik lóért a foglalkozást, ne a másik emberrel akarja már kifizettetni, hogy ő 2 lovat tart. Az megint más, ha valaki anyagi haszonszerzésből tart lovat. A felestartás mindig is elég zaccos volt, mert rengeteg vitaalapot ad.
2022. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem úgy van, hogy közös lónak túros a ...sza?
2022. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!