Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy hidratáljam a patát?

Hogy hidratáljam a patát?

Figyelt kérdés

2 éves herélt az alany. Tavaly nyáron nagyon száraz volt a patája, de a kovács mondta is, hogy nyáron nehezen dolgozik, mert minden ló patája törik.

Ősszel valahogy nem volt neki száraz, de most ebben a nagy hidegben megint száraz neki, repedt. Próbáltam, hogy minden nap kikaparom és lemosom neki. Ez beválhat? Mert nem látok változást. Talán csak túl kevés ideig csináltam eddig. Illetve egyszer kentem neki patazsírral, még mikor még vizes volt. Milyen módszereket ismertek, hogy hidratálhatom a patákat? Esetleg valamilyen vitamin hiánya lehet, vagy csak nem jól csinálom?



2022. jan. 24. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne állatorvossal beszélni erről, nemcsak a kováccsal, mert nagyon nem kellemes az állatnak sem, ha sebesedik vagy rossul törik!

Vitaminhiány egy vérvételből látszik! Szánd rá azt a kis pénzt, hogy ne kelljen így élnie!

2022. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha csak sima szárazságról van szó, akkor mondjuk nyáron locsold be az itató előtt úgy, hogy kénytelen legyen átmenni a sáron a vízhez. A mi kovácsunk ezt javasolta. Illetve kenheted pata olajjal. De ha valami hiány áll a háttérben, akkor azt kell orvosolni elsőkörben.
2022. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Augusztusban vettem, természetesen állatorvos is látta, kétszer is megnéztük. Minden oltása megvan, vérvétele is volt, a doki szerint jó volt minden. Már akkor is száraz volt a patája. Szóval én úgy gondolom, hogy külsőleg kéne táplálni.
2022. jan. 24. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor áztatni kell, ősszel a sok csapadék miatt nem volt száraz. Illetve vegyél neki esetleg valami patára való vitamint, hátha segít
2022. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a kovács azt mondta hogy heti 2x mehet a papazsír vizezett patára, nyári napokon pedig egy gumi vödörbe szoktam beleállítani ázni pár percig utána ment rá a patazsír.
2022. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Áztatás+ patazsír, illetve etess vele biotin.
2022. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2022. jan. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Létezik patakrém, ami direkt hidratálásra van. Nekem nyáron bevált. Nagyon hidegben én nem locsolnám, amikor olvad akkor meg nem nagyon tud túl száraz lenni sztem.
2022. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!