Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aki szőkíti a haját, ti mivel...

Aki szőkíti a haját, ti mivel hidratáljátok?

Figyelt kérdés
Hiába teszek fel órákra Kallos hajpakolást meg kenem 10 ezer forintos hajolajjal, egyszerűen így is száraznak tűnik az alapból is száraz típusú göndör hajam. 2 havonta szoktam amúgy melíroztatva szőkíteni, lehet túl gyakran csináltatom és ezért nem hidratált? Nektek milyen trükkök váltak be?

2020. dec. 11. 15:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem azért a hajpakolás sokat segít, fényesebb a hajam, mint alapból, de bőven lenne még hova hidratálódnia :D
2020. dec. 11. 15:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt turelem, nem egyik napról a másikra lesz jobb.

Nekem az argán olajas sampon, balzsam és hajpakolas vált be (Rossmannban az egész szett összvisz 3000ft inecto márka). Hajolaj kicsit drágább de szuper 2900 ez a tony&guy, hővédő 2000 Ft syoss, illetve hajmosas előtt egy órával összekeverek kis spray flakon a vizet és átpasszírozott aloe verat és azzal fújom a hajam végig. Rajtahagyom majd szokásos módon megmosom.


Emellett havi szinten avokádó-joghurt-méz/olíva olajas hajpakolas és egész éjszakára


Nem tudom melir miatt használsz e lila sampont, na az kvara szárítja a haját, rendkívüli mennyiségben kell hidratalni, akár minden nap pici olajat rákenni.

2020. dec. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én hajam is alapvetően száraz, göndör, így nagyon válogatós vagyok, ha samponról és balzsamról van szó.

Nem használok hetvenezer cuccot, sem agyonreklámozott, kamu “hidratáló” mű vackokat, amik valójában semmit nem használnak.

Az első és legfontosabb lépés számomra az volt, hogy EGYÁLTALÁN NEM használok hajszárítót és különböző hajformázó készülékeket (hajvasaló, hajcsavaró...stb). Hagyom, hogy a hajam magától, a természetes tincsekben összerendeződve száradjon meg.

Samponból összesen három féle vált be (természetesen NEM egyszerre használom őket, hanem mindig éppen azt, amelyiket az üzletben megtalálom): a Syoss Curls & Waves (világos zöld címkés), Syoss Ceramide Complex (lila címkés), és a legújabb kedvencem, a Nature Box gránátalma olajos samponja.

A legjobb hidratáló balzsam szerintem pedig, amit már évek óta használok az Aussie Miracle Moist, - ami újabban már Hydrate Moist néven fut. Nagyon puha, selymes és szép esésű lesz tőle a haj.

2020. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!