Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak esetében inkább a...

Balasa Bence kérdése:

Lovak esetében inkább a külsőre, vagy egy tulajdonságra utaló nevek a gyakoriak?

Figyelt kérdés

Villám

Holdas (úgy tudom, ez volt a neve Mátyás király lovának)

Fecske

Kópé

Felhő

Ében

Gesztenye

És a többi.



Inkább a kutyáknak/macskáknak szoktak az emberek személyneveket, vagy idegen nyelvek szavait használni?

Bár ez utóbbit lehet, hogy csak én tenném, mert egy elég hosszú listám van különböző nyelvek szavaival:


Kara: fekete (törökül)

Tárá: csillag (hindi nyelven)

Lux: fény (latinul

Cézár

Mars: eredetileg a mezőgazdaság római istene, csak később lett a háború istene


Zénón: Zeusztól származó (görög eredetű férfinév)

Kán: a sztyeppei nomádok körében használt cím, a jelentése: vezér

Gyula: a magyar kettős fejedelemség idején a hadvezér címe

Táltos: a régi magyarok szellemi vezetői, gyógyítói a kereszténység felvétele előtt



2022. jan. 30. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
A ló nem nagyon halgat a nevére elég nehéz erre betanitani szóval lehet cifra neve is. Az ember a legtöbb lóban nem látnak személyiséget nem is szeretnék megismerni csak ráülni. Szerintem inkább külső helyekről érdemes elnevezni a lovakat. De miért hallgatnál idegenekre? Olyan nevet adj neki amilyet szeretnél!
2022. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Mar hogyne hallgatnanak a nevukre. Kutyakat is sokszor neveznek el kulso jegyekrol, pl. Kormos, Foltos, Kócos, Tappancs ( egyik kutyam az oriasi tappancsairol kapta ezt a nevet), de jellemzo hogy random nevet kapnak, ami mar azelott is megtetszett, minthogy talalkoztal volna az allattal. Mazsola, Malna, Dio, Muffin - ezek meg aztan egyik kategoriaba sem tartoznak simán csak cuki nevek. Lovaknal is igy van, talalkoztam mar Jóska nevű loval is, vagy Csuporkaval, Fannival. Amit a gazdaja jonak talal. Eleg vegyes a felhozatal, de talan a tulajdonsagokrol elnevezes gyakoribb, Szelíd, Csalfa, Táltos, versenylovaknal meg eleg cifrak vannak, de nekik is van biztos sima hivonevuk, amin szolitjak.
2022. jan. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit értelmetlen a kérdés. Ezt nem lehet eldönteni. Minden gazda olyan nevet ad a lovának amilyet szeretne. Hallottam már Nimródról, de Táltosról is. De lehet úgy is dönteni hogy ha valamire hasonlít. Pl.: gesztenyeszínű a lovas akkor Gesztenye a neve, vagy csillag/szív van a homlokán, akkor Csillag/Szívecske a neve. De ha egy ló kedves, akkor lehet a neve Kedves. Ilyen nevű lovat is ismertem, meg Csillag nevűt is, mert neki csillag volt a homlokán. De Gedeon nevű lóval is találkoztam.

Én a kitalált, furcsa neveket szeretem:

Fire Spirit

Afro Lady

Akarat

Aleppo Shevron

Bl Dakota O Dreams

Belladonna Black Boy

Bella Donna (olaszul: csinos nő)

Belle Fille (franciául: gyönyörű lány)

Belladonna (franciául: nadragulya)

Belle (franciául: szép)

Bella (olaszul: szép, magyarul: lánynév, melynek jelentése: szép, spanyolul: szép)

Calippo

Calippo Feta

Feta

Cézár

Cézár Feta

Layton Magic

Ezek a nevek a kedvenceim. Mint látod, az is dönthet, hogy ki milyen nyelvet szeret (én a franciát, a spanyolt, és az olaszt szeretem).

Szóval igen, ennyit tudok ehhez hozzászólni, mert mondom, kicsit értelmetlen. Nem kritika.

2022. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gesztenyeszínű a ló**
2022. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A harmadik jó választ adott, miért kell lepontozni?
2022. jan. 31. 01:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm kérdező, én is ezt kerdezem
2022. jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!