Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nincs sehol az országban...

Miért nincs sehol az országban lovasoktató képzés?

Figyelt kérdés
Keresgéltem az interneten de sehol sem találtam 2022-ben induló okj-s lovasoktató képzést. Amikor rákattintok egy lovasoktató képzéssel kapcsolatos oldalra, a legtöbb esetben a 404-es hibakód fogad, hogy az oldal nem létezik. Megszüntették Magyarországon a lovasoktató képzést?

2022. febr. 13. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Mert megszűnt az OKJ. A Kardos lovasiskolában vannak képzések, de az csak tanúsítványt ad. Lovasedzőnek lehet tanulni Sportedző-sportszervező (sportág megjelöléssel) ez 2 éves 2 képzés, ha van érettségid.
2022. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A sportedzőhöz sportolói múlt kell lovaglásban. Az nekem nincs. Csak tudok lovagolni. Akkor már senkiből sem lehet lovasoktató?
2022. febr. 13. 14:05
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon helyes! Aki nem sportolt még lóval, az hogyan akar edzést adni belőle? Vak vezet világtalant...
2022. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kérdésemből kiderült hogy lovasoktató szeretnék lenni, nem lovasedző. Én csak hobbi lovaglást oktatnék, nem pedig versenyre edzenék egy lovast.
2022. febr. 13. 14:25
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a sportolói múlt alatt a versenymúltat érti a kérdező. Lehet valaki technikailag felkészült anélkül is.
2022. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Így igaz kedves ötödik válaszoló! A versenymúltra gondoltam. Szerintem ahoz hogy valaki hobbi szinten oktasson lovagolni, elég annyi hogy magabiztosan tudjon mindegyik jármódban lovagolni + egy papír a szakmáról. De mint kiderült, sajnos már nem lehet erről papírt szerezni :/
2022. febr. 13. 14:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok. Ebben viszont nem értünk egyet. A technikai felkészültség nem merül ki a stabil 3 jármódban. Ha valaki csak stabilan és helyesen ül 3 jármódban, de például a lovat hordoztatni nem tudja, nincs igazán befolyással a lóra, stb stb, addig még lovaglásnak sem nevezném, csak utazásnak a lovon.
2022. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! A jármódokat leszámítva szerintem minden ilyen dolgot amit leírtál megtanítottak a képzésen. Végülis azért jelentkeztek oda lovasok hogy jó lovasoktatók váljanak belőlük és elsajátítsák a szükséges tudást az oktatáshoz. Lovagolni nem tanítottak meg, azt tudom. Érdemes volt úgy jelentkezni az embernek ha már magabiztosan tud lovagolni mindegyik jármódban. Ismerősöktől tudom mindezt :)
2022. febr. 13. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Tudom hogy működnek az ilyen képzések, és hidd el, nem tanítják meg. Senki sem az okjn tanul meg lovagolni. Bízom benne, hogy a TF-es képzésen rendes képzést kapnak a leendő edzők, próbálom nyomonkövetni, de nincs egy olyan ember sem magyarországon, aki rendesen megtanult volna lovagolni egy okjval, mert azon kívül sincs nagyon, max 10 olyan személy, aki jól lovagol, és azok is leginkább külföldön tanulták meg, itthon vacak az oktatás.
2022. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Az edzőihez nekem nem kértek semmit. Nincs versenymúltam, sőt felvételi se volt, hogy egyáltalán tudok-e lovagolni. 2 éves képzésen csináltam, igaz évekkel ezelőtt. Nem viszek "nagy" versenyre lovasokat, max szlv-re. Amúgy is ha tényleg edzőnek készül valaki, akkor a Lovasszövetség vizsgáján kell pluszban minősülnie és az I.es szinthez ott se kérnek versenymúltat, pl ha ugróedzőnek méteres pályát kell lovagolnia, meg egy A3as díjlovas programot.

Amúgy a sportoktatói és az edzői képzés között nem sok különbség van.

2022. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!