Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 24 éves kis lovam egyre...

24 éves kis lovam egyre soványabb? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Van egy 24 éves 150 marmagas magyarfélvér lovam. Sajnos az utóbbi két évben megállíthatatlannak tűnő fogyást produkál (-124kg igen 124..). Jelenleg már nagyon rossz a helyzet szó szerint csont és bőr. Az allatorvos az altatást ajánlja mivel ha lefekszik akkor már egyedül nincs is ereje felallni. Sok mindennel probalkoztunk. Speciális idős lovaknak való tápot kap. Nincs szívem elaltatni így adnék még egy esélyt ennek az oldalnak hátha valaki tudna nekem valami okosságot mondani.
2022. febr. 15. 23:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
A foga rendszeresen van reszelve?
2022. febr. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Alig eszik? A koplalás önmagában is legyengíti, nemhogy akkor, ha mellé még öreg is.

Nem tudom, milyen vizsgálatokat végeztettél rajta, de ha maga az állatorvos javasolja, hogy altasd el, akkor sajnos nem hinném, hogy lesz jobb a helyzet. Persze ha nem akarod, nem muszáj, mert az elkerülhetetlen előbb-utóbb magától is bekövetkezik, ők sem élhetnek örökké. (Bár ha úgy látod, hogy már nagyon szenved, akkor nem hinném, hogy azzal szolgálod a javát, ha hagyod haldokolni.)

2022. febr. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
27%
Szerintem se vedd el az életét, inkább mentsd meg.
2022. febr. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 24 meg nem olyan öreg,ismerek 30 évest is.Szerintem kérdezz meg màsik àllatorvost is,miért nem eszik,nem Kell rögyon elaltatni.Ja és a 30 éves lo is elég gebe,szóval gondolom csökken a bör nedvességtartalma...STB.
2022. febr. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ártani nem árt, ha kérdez másik állatorvost is, de a leírtak alapján a helyében nem élném magam bele abba, hogy jó vége lesz.

Kíváncsi lennék, hogy milyen diagnózisok voltak eddig, ha voltak egyáltalán/minek tulajdonítja az orvos azt, hogy ilyen állapotba került a ló. Talán ez sem mellékes.

2022. febr. 16. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Másik állatorvos. 24 éves ló nem annyira öreg. Van előtte egész nap széna? Jó minőségű, amit szívesen enne. Szerintem ne hagyd abba a táppal való etetést. Keress (akár állatorvossal együtt) egy megfelelőt, és azzal etesd. Ne pár hétig, hanem hónapokig, hiszen nem lesz pikk-pakk eredménye. Csak úgy fog hízni, ha több kalóriát visz be, mint használ fel. Ez minden élőlénynél így van. Embereknél van olyan por, amit vízzel keverve olyan italt kapsz, amiben akár 5000 kalória is van. Nem tudom, hogy létezik-e hasonló megoldás lovaknak. Viszont ha van is, ez csak a súly gondot oldja meg, az oka nem lesz tőle kiderítve. Jó a foga? Nincs gyomorfekélye? Teljes kivizsgálás kéne neki, mert ha nincs meg a probléma forrása, nagyon nehéz lesz megoldani. Sok sikert, remélem sikerül megoldani.
2022. febr. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Megeszi az adagját egyáltalán? Ilyen idős lónál a fogazat ellenőrzése az első. Megnézte, minden rendben? Darát, forrázott zabot és hasonlókat, amit könnyű enni és gyorsan emészhető, kap?
2022. febr. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, fogát nézesd.

Illetve, hogy van tartva? Box, istálló, rideg stb...

Idős ló már a takarmányt rosszabbul hasznosítja, télen gyakran "lefázza", vagyis fűtésre megy el a tápértéke. Van takarózva? Idősebb lónál fontos lehet.

Próbálhatsz neki (óvatosan, kis adaggal kezdve) a takarmányára lenmagolajat önteni.

Lehet a hidratáltságával is gond, inni iszik rendesen? Kap valami szeletest (alma, répa, cukorrépa, takarmányrépa, bármi hasonló).

Vitamint, valami táplálékkiegészítőt kap?

Vérvizsgálat volt? Vérképe jó?

De ha mindezeket a kérdéseket az állatorvosod nem tette fel, csak az altatást javasolta, akkor én másik orvost keresnék...

Itt az egyik tanyaszomszédnak 22 éves a kisbérije, és kijár vele terepezgetni. Nem törvényszerű, hogy egy 24 éves ló a halálán legyen. Hello Max 19 évesen nyert német derbit...

2022. febr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Mentsd meg a lovat!
2022. febr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Első lépés, hogy keress másik állatorvost. Fogreszelés, vérvétel első körben, nincs-e valami szervi baja, ami miatt nem eszik. A lovak a korral sokkal kevésbé tudják hasznosítani az eddigi megszokott táplálékokat, ezért változtatni kell a takarmányozásukon. A mi lovunk 28 éves, magyar sportló, sose volt kövér, ilyen alkat, de a szénát már a fogellenőrzések, reszelés ellenére sem tudja hasznosítani kellően. Napi kétszer répaszeletet kap áztatva, ami a rostot pótolja, emésztést javítja, valamint szénapelletet, amit szintén áztatva kap. Nagyon jót tesz neki a Fitovavallo Oldie keverékje, kúraszerűen. Széna is van előtte, azért eszeget abból is, de várjuk a tavaszt, hogy végre lehessen legeltetni. A fizikuma teljesen rendben van, tavaly terepen még simán lovagolta a lányom, ilyenkor télen kicsit pihenőzik, csak benn a fedettben lépegetnek,de nagyon ügyes, jókedvűen megy.Nekem szívügyeim a idős állatok, azt gondolom, ha fiatalon kiszolgált, idősebb korában sem dobjuk el. Alkalmazkodni kell a megváltozott igényeihez. Jobbulást kívánok a pacinak!
2022. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!