Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha ettől félek?

Mit csináljak ha ettől félek?

Figyelt kérdés
Át szeretnék menni egy másik lovardába de nagyon félek hogy nem fogok tudni beilleszkedni. A mostani lovardába ahova járok 1,5 éve, most érzem azt hogy alamennyire beilleszkedtem. Barátaim nincsenek a lovardában meg így ismerőseim sem, csak az edzővel jobba vagyok mint régen és néha szoktam vele beszélgetni. És félek hogy a másik lovardában nem fognak kedvelni vagy bunkó lesz a többi lo as, meg ők már gondolom réggebb óta oda járnak és össze vannak szokva én meg nem tudnék beilleszkedni. Ti miket tapasztaltatok ezzel kapcsolatban, mit tanácsoltok? (és nem azt szeretném feltétlen hogy sok barátom legyen, nyilván azt is de a mostani lovardámban is az elején nem mertem ottmaradni, mert nem ismertem senkit úgy hogy kb 1 éve már oda jártam)

2022. márc. 6. 16:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezt kicsit hülyén fogalmaztam meg, remélem értitek. Köszönöm ha válaszoltok
2022. márc. 6. 16:53
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha el is mész,ne búslakodj, nem minden lovarda ugyan olyan. lehet hogy befogadobbak mint ahova most jársz, és sokkal jobbfejek mint hinnéd. mindenképpen próbáld ki nem vesztesz vele semmit.

magad miatt csináld(és persze a lovad matt).

2022. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tetszik nem mehetsz vissza az elsőbe?
2022. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld ki az új lovardát, de még ne hagyd ott a mostanit és akkor meglátod. De egyébként ha te is jófej vagy nem hiszem hogy bunkók lennének. És hát amúgy se muszáj olyan jóba lenni velük, a lovak miatt jársz oda, nem barátkozni.
2022. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3as, de visszamehetek az is opció iszont van oka hogy váltok. 4es igen semmiképp nem fogom rögtön otthagyni, és nemtartom magam bunkónak meg ilyenek csak nehezen nyílok meg, és köszönöm a válaszokat
2022. márc. 6. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok, bár már váltottam lovardát. A szemelyiségem is hasonló a tiédhez, zárkózottabb vagyok, nehezebben barátkozok, nyílok meg, így nekem is voltak kétségeim, de a fejlődés érdekében változtatni kellett. Már 3szor voltam az új lovardában, eddig nagyon tetszik, az oktató nagyon rendes. Eléggé nagy lovarda és tele van eltelt 10 éves lánykákkal, de vannak idősebbek is, bár még nagyon senkivel se sikerült összeismerkednem, így remélem ez is jó lesz.

Tehát nyugodtan próbáld ki az új lovardát. Ne stresszeld túl magad, próbálj meg laza maradni, legyél kedves. Ha az oktatóval jóban leszel az már egy plusz pont, aztán valahogy lesz a többiekkel is. Az első szempont amúgy is a lovaglás és az oktatás minősége, mert hiába jó a társaság, ha nem fejlődsz semmit.

Majd ha kipróbáltad akkor írj, kíváncsian várom, hogy ment :3

2022. márc. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad hány éves vagy, de feltételezem még 18 alatt vagy. Én már 30 múltam, így kissé másképp állok a lovaglás, mint szabadidős tevékenység kérdéshez. Magam miatt járok, azért megyek ki a lovardába, hogy lovagoljak, lovak között legyek, nem az emberek miatt, meg traccspartizni. Mondjuk elég introvertalt személyiség is vagyok, így annak örülök inkább, ha nem szólnak hozzám, mintha barátkozni kéne :) Persze az oktatóval szoktunk dumalni, meg az évek alatt a többi lovasrol is tudok ezt-azt, de mindenkivel a lovarda kapuig tart a "barátság".


Hasonlóképp kellene neked is hozzáállni. Megvan az oka, amiért valtani akarsz, akkor azt tartsd szem előtt. A saját (vagy lovad) fejlődésed nézd vagy azt az okot, amiért oda akarsz menni. Persze ha undokok, utalatosak lennenek es nem tudod magadban ezt kezelni, az nem jó, de tippem szerint ez csak amcsi filmekben annyira gyakori. Itthon nem sok lovardaban vannak ilyen klikkek. A legtöbben lovagolni járnak oda es nem barátnőzni.

2022. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!