Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek, gyorsan fejlődöm?

Szerintetek, gyorsan fejlődöm?

Figyelt kérdés
másfél éve loagolok, kb fél évig heti 1x jártam, mostmár 2x. az ülésem stabil, ha bakol a ló vagy megijed nem esek le, mind3 jármódban szintén stabil ülés. lépésben ügetésban minden lovardai alakzat, vágtában nagykör, kiskör, 3ívű, 1ívű, féllovarda, átló, stb amit még nem csináltam vágtában az a két ívű most így csak ez jutott eszembe. eleje körüli fordulat, combravaló engedés, belső külső állítás, teljesen szár nélkül ügetésben nagykör, féllovarda,átló vágtába beugratás, felétel és ugyanezek az alakzatok, szőrén lovaglás, állásból-lépésből-ügetésből helyes lábra ugratás, kengyel nélkül könnyű ügetés, könnyített ulés, vágtában szintén kengyel nélkül könnyített. egy jármódon belül fokozás és lassítás, kélfelvétel. ugrani még nemnagyon ugrottam csak inkább kisebb akadályokat, az nagyon tetszett és jól is ment, csak 1x volt, hogy egy lustább lovon ültem és akkor kicsit nehezen ment a hajtása de maradjunk annyiban hogy még nem ugrok. nyilván vannak hibáim, de igyekszem mindent jól csinálni, van hogy néha kiesik a lábam akengyelből, valószínű túlságosan felhúzom a lábam, de ez is csak vágtánal, a kényelmetlenebb lovaknál szokott előfordulni. az lenne a kérdésem, hogy szerintetek viszonylag gyorsan fejlődök vagy átlagosa? szeretnék elkezdeni komolyabban lovagolni, díjugratni és versenyezni. alkalmas vagyok rá vagy inkább hagyjam mert túl későn kezdtem el ezt az egészet és ebből már nem lehet semmi, mert nem lovagolok 5-6 éves korom óta? (16/L)

2022. márc. 30. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Ezt az edződdel kellene megbeszélned.
2022. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
megfogom, beszélni az edzőmmel, de szeretnék "külsős" véleményeket is :)
2022. márc. 30. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon ügyesen haladsz, lelkes vagy, így tovább :)
2022. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Melyik lovardaba jarsz?
2022. ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egy budapesti, családias (nem verseny) lovardába, a nevét nem szeretném elmondani ha nem baj
2022. ápr. 2. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!