Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rengeteget mozgó (hamar,...

Rengeteget mozgó (hamar, gyorsan fejlődő) emellett nagyon aktív és ingerkereső babáitok később milyen természetűek lettek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos lett ma. Mindent viszonylag hamar csinált. Hasra 4 hónaposan, vissza 5 hónaposan fordult. 6 hósan gurult, 7 hós kora óta körbekúszik, 7 hó 1 hetesen mászni kezdett. 1 hete felkapaszkodik. Azóta mindenhol ezzel próbálkozik. Plusz rohamtempóban mászik. Egyszerűen minden érdekli, mindent fogni, megismerni, nézni, megkóstolni akar. Emellett mar mondja hogy bababa, apapap, vavava, és persze ezer féle hangot ad ki, egész nap. Kiabál, visít, örül, sír, nevet... ezeket a szókezdeményeket is kiabálva mondja a legtöbbször, meg változó hangleejtéssel, szóval akkor is elég hangos baba, mikor szépen beszélni próbálna.

Komolyan néha el se hiszem, hogy ennyire sok energiája van. De nagyon akaratos. Ha valamit akar össze szorítja az ökleit és borzasztó erőszakos hangot ad ki😩😅 Ha nem éri el a dolgot, ha nem tudja megcsinálni amit akar, ha elveszem vagy eleve nem adom oda amit akar. Már említettem a védőnőnek, aki azt mondta hogy ez természeti dolog, és ő egy olyan baba lesz, aki sokat fogja igényelni a foglalkozást, és aki nagyon érdeklődő. Mellesleg hozzátette, hogy ő sokkal jobban “szereti” (ezt ne értsétek félre mert nagyon cuki nő-mindenkit imád szerintem) az ilyen aktív, jókedélyű babákat.

De azért nèha eluralkodik rajtam a pánik, hogy ebből mi lesz később, ha már most ennyire akaratos baba. Akaratos természet.

Úgy érzem semmivel se tudom lekötni, és lassan jön a 9 hónapos státusz ahol pl tapsolni, pápázni kellene már tudni, de vannak olyan napok amikor alig alig tudom rávenni hogy picit figyeljen rám. Ergo, nem tudom hogy tudnám neki pl ezeket a dolgokat megtanítani.🤷🏻‍♀️ Persze hosszú távon inkább azon aggódom, hoy ez tutira rendben van-e és nem lesz-e később óriàsi gondunk vele (igaz, ha lesz ha nem akkor is ő a mi gyermekünk, akit egyébként mérhetetlenül szeretünk..csak na🙄)

Jó volna tudni, hogy az ilyen típusú, természetű babák később hova fejlődnek, és hogy vajon ezt az akaratos, érzékeny, ingerkereső, örökmozgó énjüket meddig tartják meg.



2019. okt. 2. 10:07
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és ő születésétől ilyen pörgős. Mindig mozgott. Kezdetben csak keze-lába járt, aztán állandóan forgott, állandóan játékért nyúlt, és így tovább.

Emellett viszont az alvása egész normális. Kis nyöszörgésekkel éjjel 9-10 órát alszik egyben. Ritkán előfordul, hogy felsír de percek alatt visszaalszik. Napközben meg ugyan rajtam/mellettem de 1,5-2 órákat alszik még 2x.! Ja és persze jól elszik, jól hízik. Már kiváltottuk a 3 közbelső étkezést, és kisebb nehézségekkel ez is könnyen ment.

Szóval tulajdonképpen mindenben szépen halad🤷🏻‍♀️

2019. okt. 2. 10:19
 2/6 anonim ***** válasza:
A lányom még a fiadnál is előbb csinált mindent, 7 hónapos korára 5 szóból álló szókincse volt, 10 hónaposan már járt stb. 13 hónaposan már a földhöz verte magát az utcán ha nem úgy alakult valami ahogy kigondolta. De egyébként egészen könnyen kezelhető gyerek, mindent el lehet neki magyarázni és könnyű elterelni a figyelmét mert minden érdekli. Jön a hiszti, odaadom neki a plüssállatkát, hogy vigye az apukájának és már száguld is hozzá elfelejtve miért is ment a balhé. :D Másfél éves egyébként és azt leszámítva, hogy egy forgószél aki egy pillanatra sem áll meg nagyon jófej. Szerintem sokkal egyszerűbb vele mint mondjuk egy passzív gyerekkel akit semmi nem érdekel.
2019. okt. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Első gyerek? Mert a leírtak elég normálisnak tűnnek, a mozgásfejlődése sem kirívóan gyors, és a leírt viselkedés sem aggodalomra okot adó. Ilyen (is) egy gyerek.
2019. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is pont ilyen, 2 hét múlva lesz 8 hónapos. Örökmozgó, már lépdel tárgyakba kapaszkodva, turbó módban megy végig a mozgásfejlődési szakaszokon..mi védőnőnk csak annyit javasolt későbbre, hogy valami nagyon jó sportot keressünk neki, de hagyjuk többet is kipróbálni
2019. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fiam4,5 honaposan kezdte a kuszast, utana a maszast, majd 6,5 honaposanfelult, 7 honaposan felkapaszkodott, stb. Hangos gyerek, es bizonyos dolgokban turelmetlenebb talan az atlagnal, de inkabb molyolos tipus, mint szaladgalos. Persze mozog azert sokat, de tobbet ul le pepecselos dolgokkal 3,5 dvesen, es 2 evesen setalni sem lehetett vele telen normalisan, mert szetfagytam, meg minden kis fuszat, kovet megvizsgalt.
2019. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, es picikent nalunk is az kototte le, ha a hatamra vettem hordozoban, es csinaltam a dolgom, vagy setaltunk, mentunk.
2019. okt. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!