Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Nyugat/a "Nyugati civilizáci...

A Nyugat/a "Nyugati civilizáció" a rendkívül gyorsan és nagymértékben fejlődő gazdaságokkal rendelkező ázsiai országokhoz (India,Kína, Dél-Korea, Japán, Szingapúr, stb) képest erősen megtorpanóvá/dekadenssé kezd válni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 16:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Ezt a “hanyatló” nyugat dolgot annyiszor hallottuk már az 1930-as évek óta, hogyha tényleg megtörténne akkor se hinné el már senki. Ettől függetlenül az általad felsorolt országok valóban eléggé fejlettek.
2021. dec. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 molnarmarcell21 ***** válasza:
91%

Igen, az EU gazdasága eléggé "visszaesett" Kína növekedéséhez képest, ugyanakkor inkább úgy fogalmaznék, hogy kezdenek helyreállni a valósabb állapotok, hiszen India és Kína is a világ legnagyobb országai és az emberiség történelmében az elmúlt 2-300 évet leszámítva végig a leggazdagabbak voltak.


Közben pedig még mindig Észak- és Nyugat-Európa a világ egyik legélhetőbb térségei.

2021. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Jajj de régóta hallgatjuk már a hanyatló Nyugat dumát.

Kina, India csak a sokszor akkora népessége miatt van ott, ahol. Az egy főre vetített mutatókban sehol nincsenek.

2021. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jó a kérdés és baromira időszerű. Régebben ugye, már jó néhány évszázada a nyugati országok és később (az elmúlt kb 80 évben) főként az USA vezették a világot. Innen indultak ki az ipari forradalmak és a különféle technikai és társadalmi újítások. A gazdaságok is példátlan fejlődésnek indultak a második világháború után és megteremtették a nyugati típusú demokratikus jóléti államokat. Ezek az országok végül a hidegháború folyamán az egyetlen nagyobb riválisukat a Szovjetunió által vezetett keleti tömböt teljesen megsemmisítették. Azóta mindenki kényelmesen üldögél és azt hiszi, hogy ez örökre így marad, hogy a nyugati országok sebezhetetlenek és a jólét és a béke örökre megmarad.


Persze eközben az eddig lemaradottnak számított Ázsia még az európai mércéhez képest is rohamtempóban hozta be a lemaradást. Kína, Szingapúr, Japán, Tajvan, Dél-Korea és még sokan mások példátlan ütemben fejlődnek. Ezek közül persze Kína jelent csak igazi fenyegetést, hiszen a többiek nem akarnak a világ vezető hatalmává válni. Kína viszont igen. És gazdaságilag egyelőre megállíthatatlan, ráadásul egyre inkább átveszi a technológia versenyben is a vezetést. Ha a nyugati vezetők nem találnak ki valami megoldást erre a helyzetre, akkor rövid időn belül azt vehetik észre, hogy a hidegháború végével létrejött világrend megdőlt és ha ez megtörténik nagyon könnyen lehet, hogy a jólét és béke is szertefoszlik a világon.

2021. dec. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
A fogyasztói társadalom hatásai az általad említett térségekben is érezhetőek csak valóban kicsit másképp. Európa gazdasági fejlődése töredéke volt Kínáénak és Indiáénak az elmúlt 40 évben, de ettől függetlenül még mindig itt magasabb az életszínvonal. Hogy mit hoz a jövő az kérdéses, de a környezeti, klimatikus feltételek és a munka-magánélet egyensúlya szerintem itt jobbak. Dekadenciát nem tudom mire érted, mert a népességfogyás és elöregedés előjelei India kivételével már mindegyik országban láthatóak, sőt a gyermekvállalási kedv az európai alatt is van.
2021. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!