Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovaglás vágta?

Díjlovaglás vágta?

Figyelt kérdés

Nekem annyira csúnyának tűnik, ahogy a díjlovasok kiülik a vágtát, ezt tényleg így kéne?

Számomra annyira idegen, hol marad a stabil felső test, és hogy csak a csípő mozog?

[link]



2022. ápr. 17. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Itt a felső testtel nincs gond, az stabil, csak a csípő mozgása volt túl aktív ebben a videóban az élénkített vágtánál. Kicsit olyan volt, mintha azzal is hajtaná a lovat, az pedig helytelen. A többi résznél nem láttam problémát.
2022. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem már az is fura hogy ennyire hátra dől.
2022. ápr. 17. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem dől túlságosan hátra. Sokkal nagyobb hiba, ha valaki az függőleges előtt van
2022. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Minél élénkebb a vágta, annál nagyobbat kell törölni.

Egy kis eltérés a függőleges testtartástól (hátrafelé) az - egyéb dolgokkal együtt - előrehajtó segítség.

Ez már csak ilyen. Werth elég jó díjlovas ahhoz, hogy még a Gyakorikérdések kritikusát is kibírja - lásd a video alatti szöveg.

2022. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem is csúnya! Nekem már gyerekkorom óta tetszik, hogy kiülik a vágtát, díjlovaglásba, mióta láttam Dalos Gyulát versenyen.


https://www.youtube.com/watch?v=5nhjPFHcA50

2022. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
* Dallos
2022. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5 Dallos Gyuláét sokkal szebbnek látom, mint azt amelyiket én linkeltem. Ezek szerint nem "feltétel" ez a hátra dőlés, csak valaki így csinálja valaki úgy.

Amúgy persze, nagyobb hiba ha valaki előre dől, de szerintem az a jó, ha nem dől ennyire se előre se hátra.

2022. ápr. 19. 15:36
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

"szerintem az a jó"

A kissé hátradőlés meg mondjuk Alois Podhajsky szerint...

2022. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Ronaldo szerint meg az a megfelelő kezelése a vereségnek, hogy dührohamot kap. Attól még hogy valakinek nagy neve van, nem biztos hogy tökéletes.
2022. ápr. 19. 20:44
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Mert attól még mert valaki feltett egy gyakorikérdések kérdést számonkérő hangnemben, attól tökéletes lesz?

Ha ott tartanál, ahol a nagyobb versenyzők nem itt kérdezősködnél.

2022. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!