Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik zablát használjam?

Melyik zablát használjam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégiben kaptam a lovam. Tudni kell róla, hogy finom szájú, könnyen irányítható-fordulékony lovacska, de lendületes, menős. Van mikor ügetésben-vágtában picit nehezebb megfogni, de nem lehetetlen! Nagyon szépen lekerekít, támaszkodik. És az lenne a kérdésem, hogy melyik zablámat használjam szerintetek rajta? Most egy olívja van, de nekem van még egy egyszertört csikó és egy rézgörgős D. Az utóbbiról olyan tapasztalatokat hallottam, hogy a ló játszik vele, jobban figyel a lovasára stb...Szóval ezek alapján szerintetek melyiket használjam? Vagy ha esetleg van más ötletetek szívesen várom. Csak azért tettem el a kérdést, mert szeretném megtalálni a számunkra legtökéletesebb zablát, viszont nem szeretnénk venni egyszerre ezerfélét.

Előre is köszönöm!



2014. okt. 18. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha érzékeny a szája, és néha nehéz megfogni, én mindenképpen egy kétszer tört zablát javasolnék.

De próbáld ki nyugodtan a csikó és a D zabládat is, azzal nem ártasz neki, majd nézd meg melyikre hogyan reagál a paci, és az alapján dönts.

De felmerül a kérdés, hogy miért akarsz neki új zablát adni? Hogyha most az olivval is szépen lemegy, mint írtad rátámaszkodik, akkor csak azért ne akard lecserélni azt, mert neked "van még egy".

Kidobálni persze ki lehet, de minek változtatni ha jó az ami most van?

2014. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan próbáld ki őket, a lovad jóeséllyel megmutatja majd, melyiket kedveli. Ha az olív és a másik csikó egyforma kialakítású, vastagságú, nem látom értelmét lecserélni, mert annyira kicsi a különbség a hatásában (az olív fixebb valamivel, mert a karika nem mozog), a görgős meg, hát, én kétlem, hogy a lovak azzal "játszanak", azt viszont el tudom képzelni, hogy könnyedebben támaszkodna benne. Kipróbálod és majd látod, hogy mit favorizál.


Ha a mostani zablával boldogak vagytok, szereti a ló, támaszkodik, nem megy se fölé, se mögé, nem nehéz a kézben, stb, nincs sok értelme valami különlegesebb után kutatni.

2014. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálgatni kell, de a rohanósságon főképp idomítással lehet segíteni.
2014. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Azért szeretném kipróbálni ezeket, mert rendelkezésemre állnak aztán lehet a végén kiderül hogy egyik-másik zablával akár jobban megy mint a mostanival.:) De ennél erősebb zablákat véletlenül sem szeretnék. Ezt a görgős-játszós dolgot nekem a volt edzőm mondta, akkor elnézést ha hülyeséget beszélek.

2014. okt. 18. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:

A réz görgő arra van, hogy ha a ló a nyelve alá kapná a zablát, vagy ráharapna, és vinne tökön-paszulyon át, akkor a görgő elforduljon, így gátolva, hogy ezt a manővert kivitelezze.

A csikózablát max gumival használd, mert becsíphet az szájszegletét... Az olív szerintem tökéletes lesz.

A rohanós lónak idomításra (valódira, nem pedig izomból behúzni a fejét) van szüksége, nem pedig erős zablára, sose feledd el! :)

2014. okt. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, még egy OFF: vannak ún játszós zablák, a réz görgős pont nem az, és játszós zablát ne vegyél. Most it akar a lovas, hogy rá figyeljen a ló, vagy, hogy lovaglás közben valami tök mással szórakoztassa magát, a lovas meg anyázzon, hogy jajj, nem megy/nagyon megy a ló, le se sz.ja, hogy én is itt vagyok, stb...?!
2014. okt. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!