Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Komolyan gondolta az edzőm?...

Komolyan gondolta az edzőm? Vagy csak szerintem lehetetlen ezt elérni egy iskola loval?

Figyelt kérdés

Azt szokta mondani edzéseken hogy aki rá tudja venni a lovat piaffe-ra vagy helyben vágtára, annak nem kell kifizetnie az edzést, sőt még ő fizet neki. Amikor elsőnek meghallatom, biztosra vettem hogy csak viccel, aztán egyre több edzésen mondogatta és felmerült bennem a kérdés hogy ezt most komolyan gondolta? Nekem ugyan nincsenek ilyen ambícióim, mégis bele gondoltam hogyan lehetne azt kivitelezni, de egyszerűen sehogy nem tudom elképzelni. Hiszen fél automata, befásult, iskola lovakon, akikkel az ember 1 héten max. 2x találkozik, (+ én úgy tudom a piaffe például földről történő tanítást igényel) teljesen abszurd. Még ha egy nagyon nagy tudású díjlovas próbálná ezt meg, akkor sem hiszem hogy sikerülne neki, olyan loval akinek ez nincs megtanítva és akit nem ismer. Úgy látnám ennek értelmét ha ez edző előtte felülne megmutatná hogy igen a ló képes erre, tudja hogy kell, aztán tessék jöjj rá hogyan éred el ezt nála. De még így is hülyeség lenne, mert kitépnék a ló száját a helyéről hogy álljon már meg, és ennek nem ez lenne a lényege.

Ki mit gondol erről?



2013. jún. 1. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A piaffe tanítható egyből nyeregből is, akkor nehezebb, mintha földről kezded. Ha olyan lovon, ami még soha nem csinálta, kezdő, lovasiskolás ember piaffot mutat be, akkor annak tényleg fizethet...

Mondjuk olyan lovat ismertem, ami amint felültem, helyben vágtával kezdett. Azt hozzá kell tenni, hogy kupectól vették, előélete ismeretlen, de verték, az száz, a ló teljesen idegbeteg volt, de megsimizted, stb., egyből lenyugodott, leheletfinom segítségekre dolgozott, szár nélkül lovagolható volt, stb., de minden felülés után, rögtön az edzés elején ezzel kezdett, rákérdezett, kell-e most majd mennie, mert ő már vágtázik is, csak ne bántsuk... Kicsivel erősebb csizmasegítségre meg a ló robbant, mintha galopp-rekordot kéne döntenie, de itt rögtön, azonnal, kezdőt mondjuk nem is ültettek rá soha. De ez nyilván egy teljesen más történet.

Az én lovam meg mondjuk ha ügetésben pocsolyába lovagolom, akkor magától csinál passzázst... Kérni még nem tudom tőle, nem tart ott, de terepen eső után mindig szokták nézni a többiek :D


Amúgy igazából ki lehet menni a lóhoz, mikor nem dolgozik, tanítgatni, ha az edző engedi, de nem tudom, voltaképp mit vár, vagy miféle edző, mit tudhat a ló - és mondjuk simán közölném vele, hogy akkor először is mutassa be, hogy a ló képes rá. Másik, hogy nem biztatnám a lovasaim olyasmire, amiről nem tudják, hogy kell kivitelezni, mert elronthatják vele a lovat, vagy balesetet idézhetnek elő, ha véletlenszerűen kísérleteznek.

Ha meg a ló olyan szinten képzett, akkor se biztatnám erre a tanítványokat. Eleve veszélyes, mert képzett ló-képzetlen lovas párosításnál látható nem egy olyan, hogy a lovas mondjuk tolódást kér, a ló meg vágtabeugrató segítséget keres, átlóváltás helyett oldaljárást csinál... Ilyenkor még nagyobb odafigyelés kéne, és biztos, pontos segítségek, semmint "próbálkozzál, ha véletlen összejön, fizetek neked, tanítsd meg nekem is"...

2013. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Valletta ***** válasza:
Értelemszerűen a ló nem elég képzett (ezek a feladatok nem a szerencsén vagy a fizikai erőn múlnak), csak így viccelődik a saját lován. Mondjuk nem olyan vicces szerintem, hogy befásult lovai vannak, inkább képezné őket, minthogy kiröhögi a saját munkáját.
2013. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Akkor jól gondoltam. Egyébként ő nem rossz edző, mindent tisztességesen megtanít, és szereti a lovait is, kissé furcsa humorérzékkel megáldott, de hát istenem. A befásult lovakkal is szokott foglalkozni, de nem tud mit tenni, rengeteg kis gyerek rugdossa őket napi szintem, és hiába van elmondva nekik hogy ne tunkolják a lovat hanem ott a pálca ha elsőre nem reagál, meg hasonlók.
2013. jún. 1. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy megkérdezem, de hol van ez a lovarda (?)?
2013. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Privátban küldöm:)
2013. jún. 2. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!