Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miből tudhatom, hogy suttogó...

Angelio kérdése:

Miből tudhatom, hogy suttogó vagyok? A lovakat nagyon jól megértem, nem félnek tőlem, söt örülnek ha látnak, amikor azt mondom, hogy "gyere" és futok egyből jön az egész ménes. Sokan azt mondják érdekes és nagyon jól tudok bánni a lovakkal.

Figyelt kérdés
Létszi segítsetek!!!

2022. máj. 6. 07:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem itt az a leggázabb, aki egy fiatal (feltehetően) gyereknek képes ilyen stílusban válaszolni, nem az aki ilyet kérdez. Nem kell megerősíteni benne, de ez a stílus undorító.

Aztán közben a gyűlölködő kommentek írójai mögött nagy valószínűséggel az életből kiábrándult szerencsétlenségek írták, akik gyerekkorukban pókemberként meg tarzanként ugráltak a fán..


Kedves kérdező!

Ahogyan a korábbi válaszoló is írta, a lovak megérzik, hogy ki szereti őket, kiben bízhatnak és kiben nem.


Az, hogy vki "suttogó" legyen, vagy mind1 is, hogy éppen minek nevezed inkább a képzelet szüleménye..

De természetes lókiképzés, és valódi kommunikáció ténylegesen létezik, csak nem szavakban kifejezve :)

2022. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd ki (ha eddig nem tetted volna) Monty Roberts: Az igazi suttogó c. könyvét, aztán kérdezd meg újra. Egyébként lehetsz még az!
2022. máj. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
84%

Mint ahogy már előttem is írták, ettől sajnos még nem leszel suttogó, de később azzá válhatsz. Valaki előttem belinkelt egy tök érdekes cikket, érdemes elolvasni.

Amit még esetleg tudok úgymond ajánlani, hogy kezdj el a lovak viselkedésével, magatartásával, testbeszédével foglalkozni. Akkor biztosan tudni fogod mi az a szint amikor egy ló már teljesen megbízik benned, nincs benne semmilyen félsz stb.

Amit a kérdésedben írtál, hogy örülnek, azt már előttem kifejtették. Azt hogy miért kezdenek el követni még ha jól láttam senki nem írta.

A lovak társas állatok, csapatban érzik jól magukat. Emellett zsákmány állatok, így ijedősek, mindig figyelnek.

Na már most ha egy ló, úgymond elfogad (nem biztos hogy bízik benned vagy szeret téged, csak elfogadja hogy ott vagy) akkor úgymond valamilyen szinten befogad a ménesébe. Ha egy csapat "védtelen" préda él együtt a legjobb védekezésük a menekülés. Mivel egyetlen ló nem látja be az egész legelőt így mindenkinek résen kell lennie. Ha egy ló megijed és elkezed vágtatni akkor mindenki mást is riasztani fognak hogy hékás veszély forrás lehet valahol. Szóval ha a család "tagjaként" elkezdesz rohanni csak mert mért ne, a lovak azt fogják hinni hogy valami elől menekülsz. Akkor aztán megindult az egész ménes.

A másik oka az lehet hogy játszanak veled. Ez inkább fiatal lovaknál lehet. A csikók gyakran kergetőznek, kiélik a mozgás vágyukat. Ha egy lóval jóba vagy, ismer téged stb. akkor könnyen játéknak veheti ha csak úgy elkezdesz szaladni. Hiszen ott van egy ismerős, aki előttem futkos, de semmi fenyegető/figyelmeztető nincs a tartásában, szóval nyilván szórakoztattja magát, vagy játékra invitál.


Ne érts félre, nem kötekedés a célom, csak szeretném ha mégértenéd hogy miért csinálhatják ezt a lovak.

Emellett nem tudom milyen lovakkal találkozol. Ha lovardában iskola lovakról van szó, akkor tudnod kell, hogy beléjük van nevelve hogy szépen viselkedjenek gyerekek között, emgedelmeskedjenek nekik. Az ilyen jámbor lovakat könnyen rá lehet venni hogy kövessenek akár egy majdnem teljesen idegent is, ha ez a feladat.

Járj jobban utána hogy mit miért csinálnak a lovak, mi számít teljesen átlagos viselkedésnek, és mi az amit csak egy igazi suttogó tudna megcsináltatni egy lóval.

2022. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki ilyenekben szeretne hinni ennyi idős korban, ezzel nincs semmi baj. :D

Valószínűleg csak megérzik hogy szereted őket, vagy jól vannak betanítva és hallgatnak az emberekre.

2022. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
19%
amúgy miért ilyen bunkó mindenki? Van egy gyerek akit érdekel valami, és mint látjuk nem annyira jártas a témában ezért feltett egy kérdéset és nem kijelentette hogy suttogó hanem megkérdezte hogy hogyan lehet az vagy az e már. Írtátok hogy gyerekes amit csinál és hogy ennyire beleéli magát, de még csak gyerek szóval miért ne gondolkodna úgy mint egy gyerek? Ti meg leszóljátok rátámadtok utána meg mindenki néz amikor visszszól és megvédi magát, de miért ne beszélne így ha ezt látja az emberektől most pl tőletek. Rögtön káromkodtok vele amikor gondolhatjátok hogy gyerek mert felnőttek jóesetben nem kérdeznek ilyet. Ráadásul gondolom sokan akik válaszoltak, benne vannak a lovas témában, lovagolnak például és nektek sincs annyi eszetek hogy ne támadjátok le? Sok gyerek érez ilyet majd kinövi nyilán és rájön hogy nem suttogó attól mert odamennek hozzá a lovak. Lehet engem is lepontozni, nemigazán érdekel, csak gondolkodjatok mielőtt írtok.
2022. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, milyen letámadás van abban, hogy kapott egy linket, ahol szakszerűen írnak erről.
2022. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
nem pont rád gondoltam de a többi 23 válaszoló nem adott értelmes választ a lánynak(akinek nem inge ne vegye magára)
2022. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk akkor ne általánosíts. Egyébként a többség nem támadta le.
2022. máj. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
28# Volt támogató hozzaszólás is az elején és azt valami megmagyarázhatatlan okból kitörölték.
2022. máj. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem azokra gondoltam akik értelmes választ adtak, de ezt le is írtam, de lássuk be a nagytöbbség nem értelmesen válaszolt
2022. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!