Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdekes kérdés lesz. Ha...

Sssaszem kérdése:

Érdekes kérdés lesz. Ha valaki határozatlan lovas, attól ugyanúgy megtanulhat lovagolni, vagy nem?

Figyelt kérdés
Csak az a rossz, hogy ha saját lova lesz és ha nem határozott, akkor majd nem fogja tudni kezelni a lovát?

2020. ápr. 26. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lovagolni megtanulhat, de nem feltétlen tudja jól kezelni a ló rossz viselkedésformáit stb. Ezekhez kell egy következetesség, bizonyos szintű határozottság is (de ezeket meg lehet tanulni, kicsit önbizalom kérdése js)

Nem kell ehhez feltétlen saját ló, egy beleunt iskolaló is sok esetben ki tudja használni a határozatlanságot

2020. ápr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni határozottnak lenni is
2020. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Én is határozatlan lovas voltam, de nem csak lovaglásban, hanem mindenben. És nagyon félős is. Egyszóval reménytelen eset voltam. Mindig görcsösen szorítottam a nyerget amikor még futószáron voltam. Főképp akkor amikor egy igen magas marmagasságú ló elkezdett ügetni alattam. És féltem attól hogy egyszer leesek. Amikor először ültem egy elég makacs kancán, annyira határozatlan voltam hogy kivitt lépésben a pályáról és elkezdett legelészni és nem tudtam normálisan a nyomvonalon lovagolni és hagytam hogy arra menjen amerre akar, pedig nem akartam, de nem voltam elég határozott, aztán oktatóm leszállított, ő felült és megmutatta hogy akár szár nélkül is el lehet lovagolni, és elszégyelltem magam hogy milyen béna vagyok és elkezdtem a pálya középén pityeregni. Aztán nem adtam fel. Sajnos hetente csak egyszer mehettem lovagolni, de akkor mindig igyekeztem hogy jobb legyek. De ez csak akkor kezdődött el amikor már megismertem a lovakat és eldöntöttem hogy igenis lovakkal szeretnék foglalkozni, és ez erőt adott nekem. Aztán annyira megszerettem a lovaglást, hogy már nem féltem az eséstől, hanem inkább ki akartam próbálni. És nem féltem elengedni a nyerget. Aztán javult az ülésem is, most már a lovarda legnagyobb lován is 2-szer lovagoltam, 3-szor lovagoltam egy ugrólovat (csődört) és egyszer terepen voltam vele, sőt egy olyan lovat is lovagoltam már sokszor (de őt már a kezdetektől nagyon szerettem), akinek érzékeny az oldala, és a többi oktatólónak nem volt baj ha a sarkam benne volt az oldalában, de ez egyből beugrott vágtába és ezért igyekeztem a lábfejemet befele fordítani és aztán egész jó volt, utána meg már nem is volt bajom a lábtartásommal. Sajnos nálunk nincs lehetőség hogy felnyergeljük a lovakat, de kantározni meg kengyelt állítani mindenki tud. Szóval egy idő után elkezdett kialakulni a lovasérzés (ha mondhatom így). És nem csak határozottabb lovas lettem, de a mindennapokba is sokkal nagyobb erőm lett és már nem vagyok olyan gyáva mint régen, meg merem mondani ha valami nem tetszik és van saját véleményem, nem csak mindenbe egyetértek másokkal. Egyszóval boldogabb lettem. Saját lovam sose volt, és egy ideig sajnos nem is lehet, de ha lenne akkor a felelősségérzet hajtana és mindent megtennék, utánaolvasnék, utánanéznék hogy jó gazdája legyek. Már a kezdetektől akartam saját lovat, de így visszagondolva borzasztó ötlet lett volna, és még most sem érzem úgy hogy készen állnék rá. Mindent lehet, csak előbb fejbe kell eljutni odáig.
2020. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló ez elég szép kis történet lett. Szóval kicsit visszakanyarodok az oktatásra, nekem az fáj, hogy az oktatók azért tudnak jobban lovagolni, mert van papírjuk és attól jobban tudnak határozottan lovagolni egy makacs, akaratos, lusta, hajtós lovakat. Nekem ugyan nincs papírom, de határozott vagyok a lovammal.
2020. ápr. 26. 10:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Nem a papírtól lesz valaki jobb lovas. Tudod mit tanítanak edzőin? Lófütyit se! Tudod mi nem ott tanultunk meg lovagolni, mert annak a képzésnek nem az a célja, hanem hogy hogyan tanítsunk meg titeket lovagolni. Az más kérdés, hogy maga a képzés egy kalap💩t se ér, igazából veszel egy papírt 300 ezerért. Mikor én csináltam volt, aki úgy levizsgázott, hogy lovagolni se tudott rendesen.

Szóval ne ehhez kösd a dolgot, attól hogy valakinek papírja van még lehet fos lovas.


Aki határozatlan, a technikákat ugyanúgy megtanulhatja, de csak full automata lovon fog működni, amelyiknek kb alig van önálló gondolata. Szóval ilyen nem sok van. Ez fejben dől el, el kell fogadni, hogy soha nem lehetsz a lovaddal egy szinten, mindig felette kell legyél, mert lehet hogy csak nem arra megy, amerre akarod vagy finoman felkent a karámfára, de egy dominánsabb ló simán visszaél veled és durva dolgokra képes.

Szóval hiába tudsz korrektül idomítani, egy átlag ló kb az első mozdulatodból levágja, hogy hatátozatlan vagy és ha nem is az első 5 percben, de hamar ki fogja használni a gyengeségedet.

Szóval van benne igazság, hogy nem fogja tudni kezelni a saját lovat, mert nem hülye az, egy idő után visszafog élni a határozatlansággal, akkor is ha amúgy kezes. A lónak vezető kell, aki mindig tudja mit akar, mi lesz a következő lépése, és akiben megbízhat, mert ha ráhagyod, akkor még ijedőssé is válhat.

Ez színtiszta etológia.

2020. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De van olyan eset, hogy néha meg kell zabolázni a lovat, pl: kicsit megrángatják a száját, ha nem azt csinálja a gyerek alatt egy iskolaló, vagy pálcával lekever olyat az oktató, hogy azt megemlegetni a ló, hogy a lovassal nem szívózhat.
2020. ápr. 26. 13:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Néha muszáj az oktatónak belenyúlnia a lovaglásba de ezt a lovasnak kéne megoldania és a legvégső esetben segíteni neki.


Bár ezzel most nem tudom mit akartál mondani.

Amúgy se azzal leszel határozott ha megtéped a száját vagy megvered pálcával.

2020. ápr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az oktató meg mit rángatja meg a lovat, ha az nem azt csinálja a lovas alatt, amire kéri?
2020. ápr. 26. 15:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Most kötözködni szeretnél vagy mi?


Azért rángatja meg mert a befásultniskola lovak többsége unja a munkát emiatt próbál kibújni alóla és ezt a határozatlan kezdők alatt meg is teszi.


Az oktató meg próbál valamit kezdeni a lóval, hogy haladjon tovább.

Vagy simogassa meg hogy igen ügyes vagy nyugodtan sétálj ki egy kezdővel a pályáról?

Mit tudna tenni az oktató szerinted?

2020. ápr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja az oktató, mert a kölyök képtelen rá, pedig az ő dolga lenne. Én mindig mondom, hogy mikor volt köcsög a ló, hogy mikor kell odacsípni a pálcával, vagy mikor kell határozottabban hozzányúlni. De a gyerek sokszor sajnálja. Nem kell agyonverni, de tudatni kell a lóval, hogy hol vannak a határok.

Kívülről durvának tűnik, de egyszer-egyszer kénytelen az ember rá. Én se szívesen csinálom, főleg mások előtt, de nem hagyhatom rá különben állandósulni fog a rossz viselkedés.

De mesélek egy sztorit még 15-16 éves koromból. A családban volt egy ló, nagyon jó kis paci volt kenyérre lehetett kenni. Aztán lett 2 társa, utána megváltozott minden. A legelőn nem engedte magát megfogni, de nem azért mert mindig arrébb ment, hanem inkább támadt. Vicsorgott, sunyított, a farát dobálta... Ha sikerült elkapni, onnantól minden ok. Sokszor sírtam, mert valahol féltem tőle és csalódott voltam, hogy szeretettel megyek felé és ezt kapom. Viszont azt mondták ezt nekem kell lejátszanom vele. Szóval összeszedtem az összes bárorságomat és bementem egy ostorral. Mikor közeledtem és támadni akart, akkor rácsaptam egyet. Aztán megint mentem felé és ha megint nekemjött megint megcsaptam. Utáltam ezt a szituációt nagyon, a sokadik ilyen játszma után magához engedett. Megsimogattam, megfogtam. Következő alkalommal megint, ha rámpróbált, megint ezt játszottuk. De egy idő után elfogadta, hogy én vagyok főnök, engem nem bánthat. Szar volt bántani, de egyszerűn másképp nem tudtuk leharcolni a rangsort.

2020. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!