Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom kideríteni,...

Hogyan tudom kideríteni, milyen fajta pontosan a lovam?

Figyelt kérdés

Útleveles, származási lapja nincs, csak a két szülő ismert, az apa hivatalos furioso fedezőmén, az anyjáról semmit nem tudok a nevén kívül, sajnos.

Van valami mód rá, hogy kiderítsem, milyen keverék? Valami DNS teszt? Az embereknél is van ilyen, ezért gondoltam először erre:)


2022. máj. 16. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos talán tud segíteni, hogyan működik ez a DNS kérdés, de valószínűleg mélyen zsebbe nyúlós.
2022. máj. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Orvoséknál mi nem az? Akár állat akár ember ._.
2022. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

DNS tesztel csak körübelülire tudják megmondani hogy milyen lovak keveréke.

Én is nézegettem teszteket, de sajnos mivel a különböző ló fajták DNS-e csak nagyon kis %-ban tér el, így nem csak egy tippet tudsz kapni a lovad származásáról.

Mondjuk kapsz 3 lófajtát eredményül. Nem fogják tudni biztosra megmondani hogy melyik fajtából hány százalék van a lóban, csak azt hogy melyikből van a legtöbb (legvalószínűbben).

Na már most a te lovad félig furioso, tehát azt fogja első helyre írni, mint legvalószínübb. Kapni fogsz még másik lófajtákat is, de nem fogod tudni hogy az anyjának a génjei-e hozták ki azt az eredményt.

Szóval ha mondjuk kapsz még egy angol telivért, és egy ügetőt, nem biztos hogy az anyja ennek a kettőnek a "keveréke"

2022. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

*így csak egy tippet...

Bocsi

2022. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!