Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora lehet egy eredeti...

Hvhgc fxfgx kérdése:

Mekkora lehet egy eredeti romet kadett 780 dugattyú mérete mert több fajta van? Vagy hogyan tudnám ezt kideriteni mert mikor szétszedtem a blokkot véletlen éltörtem a gyűrüket mikor illesztettem vissza?

Figyelt kérdés
Romet kadett 780 eredeti dugattyú mérete vagy hogyan lehet lemérni?

2014. nov. 22. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha letisztítod a dugattyú tetejét, akkor fogsz találni rajta egy számot az jelzi a méretét. Ha valami ilyesmit látsz: 38,00 akkor bizonyára alapméretű. De ha már lent van a henger, akkor simán lemérheted az átmérőjét egy tolómérővel.
2014. nov. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát normál tolómérővel a pontossága miatt (0.05) nem nagyon lehet lemérni, főleg a henger tetejénél nem, mert ott a gyűrű nem jár ezért lerakódik egy vékony réteg az égéstermékekből (vékony sötétbarna sáv) ami ellehetetleníti a pontos mérést. A dugattyúra viszont rá szokták írni annak a méretét. Rometnál nem tudom mekkora a henger furatátmérője gyárilag. A Simsonoknál a leggyakoribb a 38,01 (ehhez kell a 37,98-as dugó, mert 3 század az illesztés) viszont a gyűrűt az 38,00-asként lehet megvenni. Nem gond ha eggyel nagyobb a gyűrű mert azt tűreszelővel bele lehet "reszelni" a hengerbe, de ha kisebb akkor meg túl nagy lesz a gyűrűvég hézag. Na szal ez egy kisebb fajta tudomány, ha nem vagy biztos a dolgodban akkor vidd el a hengert a boltba ahol gyűrűt veszel és próbáld bele a hengeredbe az alapméretest, vagy ha az kicsi akkor a túlméreteseket. Ha weben rendeled akkor vegyél több méretből is 2-2-t (nem pénz) és otthon majd kiválogatod hogy melyik a jó.
2014. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hát normál tolómérővel a pontossága miatt (0.05) nem nagyon lehet lemérni, főleg a henger tetejénél nem"


Nem nagyon van 0,05 mm-nél jobban illesztve a Romet gyűrűje! No meg nem a hengert kell mérni, hanem a dugattyút, de akkor sincs gond ha a hengert méred, hiszen az alap és az 1., 2., 3. túlméretes között nincs más méret.


Ha kopott hát kopott, jó nem lesz soha a kopott henger az új gyűrűkkel, mert jó esetben csak csörögni fog, rosszabb esetben meg töri a gyűrűt.

2014. nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2: A kedvedért megnéztem, de csak 38, 38,5, 39, 39,5 mm-es dugókat találtam, ekkora ugrásoknál egy sima tolómérővel el lehet dönteni melyik kell!
2014. nov. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

38mm az alap dugó és 0,25-ös lépcsőbe emelkednek a méretek egészen 39,50-ig

romethez 7 féle méretű dugót lehet venni:

38. 38,25 38,50. 38,75 39. 39,25. 39,50

alapméretes dugón két nagy betű szokott lenni gyárilag.

2014. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!