Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás szemüvegben?

Lovaglás szemüvegben?

Figyelt kérdés
A szemüveges lovasokhoz szólnék! Hogyan oldajátok meg a lovaglást? Én félek, hogy leesik a szemüveg, a kontaklencsétől pedig irtózok.

2022. máj. 23. 19:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
39%

Ráveszek egy ilyet: [link]


A régebbire nem jött fel, arra kötöttem zsinórt.

2022. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha séta közben nem esik le rólad, akkor lovaglás közben sem fog.
2022. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tommio ***** válasza:
100%

Ha leesel, a szemüveg is leeshet, sérülhet, össze is törhet. Egy nagyobb bakolásnál is leugorhat, ha keretes a szemcsi, és nem feszül rá oldalt a fejre. Én pl ezért lóra inkább nem vettem fel.

Lehet rá tenni szemüvegzsinórt, de ha nem fog leesni akkor, amikor le kellene, és az ember fején törik el, akkor meg sérülhet az ember feje / szeme.

2022. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Soha nem gondoltam ezt túl. Ha leesik a szemüveg rossz.
2022. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Vannak dioptriás sportszemüvegek, csak csináltatni kell ugye nem olcsó. De olyasmi mint egy üszószemcsi, nehezen törik el, bírja a strapát. Osztálytársambak volt ilyesmj ő pont uszóórák alatt használta, de bármilyen sporthoz ideális.
2022. máj. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen

[link]

2022. máj. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Uh most nézem, azért 100 ezer alatt is ki lehet hozni nyugi, de egyértelműen egy szemüveg árkategória ugye. Ha komolyan gondolod a lovaglást érdemes beruháhzni szerintem.
2022. máj. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
65%
1.-nél a pont! [link]
2022. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Én szemüveges vagyok, és eléggé erős dioptriás,+3. Szemüvegben lovagolok, sétánál, ügetésnél, vágtánál, tanügetésnél nem esett le. Csak lecsúszik valamennyit, de azt vissza lehet tolni. Én max 3x tolom fel edzésenként. :) egyszer se esett le.
2022. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Szemüvegpánt! gumis/szilikon, ettől nem esik le. Mondjuk én szemüvegben kezdtem (pánt nélkül), aztán párszor leesett, egyszer a ló nyaka törte el ahogy ágaskodott, lefejeltem. Utána hosszú évekig kontaktlencse, most megint szemüveg+pánt. Egy szaltót már kibírt, úgy hogy az orromon maradt. Ha a kontaktlencse nem játszik akkor érdemes egy régebbi/rosszabb szemüvegben felülni. Szerintem arra, hogy a szemed megérüljön tőle elég kicsi az esély (műanyag lencsék ezek már).
2022. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!