Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Felnőttként elkezdeni lovagolni?

Felnőttként elkezdeni lovagolni?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban nagyon szerettem volna lovagolni, csak a szüleim nem támogattak ebben, most viszont felnőtt, önálló keresettel rendelkező emberként eljutottam oda, hogy akár meg is valósíthatnám ezt az álmomat.


Nem ciki felnőttként elkezdeni lovagolni? Picit félek attól, hogy később a sok kisgyerek között eléggé ufónak érzem majd magamat. Illetve mennyi idő kb eljutni addig a szintig, amikor az ember már azért stabilan ül a nyeregben 3 járómódban? Heti 1 edzéssel.


A másik kérdésem pedig az, hogy ha majd a futószáras szinten túljutok, vagy tényleg huzamosabb ideig eljárok edzésekre, a saját lovaglócuccomon kívül miket kell beszereznem a ló részére? Nyereg, kantár, nyeregali, ápoló cuccok és egyéb dolgok is kelleni fognak? Vagy ezeket a lovarda biztosítja?

Bocsi az amatőr kérdések miatt, de valahol el kell kezdeni... :)


20/N



2022. máj. 25. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 évesen kezdtem. Nem volt semmi gond. Hatalmas élmény volt. Én nem lovagoltam sokáig, csak pár hónapig. A szabadon ügetésig jutottam el,futószár nélkül. N akartam tovább kísérteni a sorsot,mert rendkívül sérülékeny vagyok...XD...De jó volt nagyon. Élveztem. Amikor már magad lovagolsz,az hatalmas dolog.

Nekem semmit nem kellett megvennem,ismerőshöz mentem.

2022. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Anyukám közel 50 évesen kezdte el, saját lova van azóta, és amíg bírni fogja csinálja. Szóval hajrá. És a legelején nem fog kelleni semmi, utána meg megmondják, hogy ott mit kérnek. Kobak célszerű, de valahol adnak, pálca szintén, illetve ha akarsz, akkor gerincvédőt vehetsz, de szerintem fölösleges.
2022. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy éve, 16 évesen kezdtem. Eleinte ugye viszonylag egyedül lovagoltam, futószáron csak én meg az edzők voltunk. Amikor lekerültem, és elkezdtem önállóan lovagolni (kb 5 hónap volt, de nem tudom pontosan) egy pár edzésen csak a "formagyakorlatokat" tanultam. Miután nagyjából tudtam őket, elkezdtem az osztálylovaglást. A lovardába ahova járok, 2 korcsoport volt, kicsiknek és nagyoknak. A nagyoknál volt pár huszon éves, néhány velem egyidős és felnőttek is 40 év és afelett is néha csatlakoztak. Szóval igazából amikor ilyen szintre jutsz akkor kezd majd számítani hogy kikkel lovagolsz.

De én egyáltalán nem találtam furcsának hogy vannak velünk felnőttek, sőt, jobb társaság és segítség volt a jelenlétük mint a velem egyidőseké.

Szóval szerintem egyáltalán nem ciki, sőt mindenképp kezd el!

Én is heti 1 órára jártam, és így volt vagy 5 hónap mire elég stabil volt az ülésen mind a 3 jármódba.

A lovarda biztosít mindent, bár egy idő után saját kobak beszerzésének érdemes elgondolkozni. Ezen kívül ugye lovaglónadrág, csizma mindenképp kelleni fog egy idő után. Nyereget, kantárt meg ilyesmiket nem kell venned, csak ha saját lovat szeretnél. Ezeket úgy is úgymond a lóra igazítják, szóval te amúgy sem tudnál biztosan jót venni látatlanban.

Nem minden lovarda engedi, de jutalomfalatot vehetsz a lovaknak, ha valamit mindenképp szeretnél, de ez sem szükséges.

2022. máj. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat! Mentek a zöld kezek. :)
2022. máj. 25. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól fogalmaztál, bár alighanem véletlenül, hogy "stabilan ül". Mert a lovaglás lényege az ülés (ülés, mint a pattogás ellentéte), éspedig nem annyira lépésben és vágtában, hanem ügetésben. Ez az, amit, tetszik, nem teszik, minél később próbál meg elsajátítani az ember, annál nehezebb (a 20 azért még nem annyira a felnőttség kora). A természet, ugye, az új dolgok tanulására a fiatalságot jelölte ki. Van, aki sosem tanulja meg, fiatalon se. Készségtárgy. :) Ez persze nem ok az elkeseredésre, lehet, hogy őstehetség vagy. Ha már itt tartunk, annyit még hadd tegyek hozzá, hogy ezzel kapcsolatosan a rossz tanácsok a következők: dőlj hátra, vagy a csípőddel erőteljesen löködd.
2022. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 évesen kezdtem. Néhány kötekedőtől meg fogod kapni, hogy ezt meg azt rosszul csinálsz, de kit érdekel :)
2022. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 évesen kezdtem el, tehát január óta lovagolok heti egyszer, most eljutottam odáig, tudok egyenes testtartásban ülni, könnyített ülésezni, tanügetni, könnyű ülésezni. Kb. Április vége óta már szabadon enged az edzés végén 10 percre, hogy körbe menjek egyedül, ügetni is.

Aztán később május közepe felé valamiért nem megy már a fékezés, ezért most azt gyakoroljuk.

Egyáltalán nem ciki az, hogy már felnőtt vagy. A lovaglás nem gyerekjáték, vagy korhatárhoz kötött, nyugodtan vágj bele! :)

2022. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
én 13évesen kezdtem, sose voltam futószáron de ahhoz hogy stabilan üljek mind3 jármódban 5-6 hónap kellett szerintem de nem emlékszem, viszont én már a 2-3 órámon vágtáztam, mivel az edző azthitte hogy én már tudok( nemtudtam de kövi órán is ugyanígyvolt szóval nem volt belőle gond) előtte lobagoltam nyaranta de azt nem számítom bele mert nem volt rendes oktatóm és fél óráig csak sétáltam a lóval. Alapból nem kell sok cucc addig amíg nincs lovad, először legyen rajtad hosszú nadrág, zárt cipő és hosszú zokni, aztán a későbbiekben szerezz be kobakot, lovaglócipőt, zoknit, nadrágot esetleg pálcát gerincvédőt, de az oktatódat is nyugodtan megkérdezheted hogy mik kellenek, sok sikert!!!
2022. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!