Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovastáborban ahol gyereke...

Egy lovastáborban ahol gyerekeket tanítanak lovagolni, meddig terjed az oktató felelelőssége? Miután feltette a gyereket a lóra, utána minden esetben a gyerek felel azért, ha leesik a lóról?

Figyelt kérdés
Kislányom lovastáborba járt, és csúnyán leesett a lóról, súlyosan megsérült, műteni kellett. Miután felébredt, azt mondta, elcsúszott a kapaszkodója, és azért esett le. Nem nyeregben lovagoltak, hanem pokrócon (patrac), kengyel sem volt, gyeplő sem, csak egy hevederrel rögzített kapaszkodó. Azt mondta a gyerek, hogy miután felült, csak pár lépést tett meg a ló, és érezte, hogy elcsúszik a kapaszkodója, és ezért esett le. A hölgy aki a lovat vezette elől volt, nem látta mi történt, de azt nyilatkozta ő is, hogy lecsúszott a gyerek. Mindenki azt szajkózza, ez sima baleset, meg hogy a lovaglás veszélyes, ez igaz, de ha egy kisgyerek pár lépés után leesik a lóról, azért tényleg nem felel senki? Merthogy biztos elvesztette az egyensúlyát.... Szerintem meg nem volt jól meghúzva a heveder, azért esett le. Nem kezdő, már 1 éve lovagol, csak úgy nem csúszott volna le.

2022. júl. 8. 14:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok túl jó lovas témában, de ha rendesen fel lett volna rá rakva a lóra a kapaszkodó, nem csúszott volna le. És amíg a gyerek a táborban van, addig a lovasoktató felelős érte
2022. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
én is így gondolom, csak mindenki akit kérdezek ismerősi körben, azt mondja, hogy ilyen bármikor előfordulhat, meg hogy aki lovagol, annak számolnia kell a leeséssel... Ez ok, de itt nem arról van szó, hogy pl. ügetés közben hibázott a gyerek, hanem már a felszállás után nem sokkal később leesett.
2022. júl. 8. 14:49
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ha a gyerek nem mozgatta pokrócot és a kapaszkodót, akkor az valószínűleg az oktató figyelmetlensége.
2022. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

A felszerelés felől nem tudok mit mondani, hogy nem láttam, de :" Nem kezdő, már 1 éve lovagol".

De, bőven kezdő még. Nagyon sok minden történhet, lehet tényleg csak lecsúszott, könnyen van baj . Nem kellett aláírnod semmit mielőtt ment? Ilyen felelősség vállalással kapcsolatban ... így kb 20 éves lovas múlttal a hátam mögött csak erősíteni tudom,hogy ez nagyon veszélyes sport. Hibázhatott az oktató is, de az esés mindig benne van a pakliban.

2022. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván van egy szerződés, amit aláírtatok. Abban mi van? Nyilván a tábor felelőssége, ha a gyerek nem szegett meg utasítást, perelhetsz, csak nem éri meg.
2022. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
6%
Ezért nem adom lovastáborba a gyerekem.
2022. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
6os, a szimpla lovardai oktatás sem kevésbé veszélyes...
2022. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Csak akkor ott állok és leellenőrzöm a felszerelést. Illetve, ha leesik rögtön ott vagyok, 2 faktort már kihúztam a rizikók közül.
2022. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Legközelebb sakktáborba irasd!Tanulópénz megvolt.
2022. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
3%
8as, magad is lovas vagy?
2022. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!