Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az 5 éves csikót hogyan...

Az 5 éves csikót hogyan szoktasuk le a rugásról?

Figyelt kérdés

Adott egy 5 éves csikó akit 9 hónapja vettünk. Amikor kiprobáltam teljesen jó volt, nyugodt, nagyon lusta, de tudta mind a 3 jármódot és ugrottam is vele. Aztán itthon 3nap múlva már teljesen megváltozott ha csizmával hozzá értem kirugott és bakolt. Előröl kezdtünk vele mindent. Aztán eljutottunk addig, hogy nem kellett a futoszárasba lovagolni hanem teljes pályán leszoktatuk a kirugásról és a bakolásról, és mindnet csinált szépen újra. Eddig nem volt baj körmölésnél de a múltkor megrugta a kovácsot és azóta már 2ször nekem fordult fenyegető jeleggel.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy erről hogyan lehet leszoktatni és verseny körülményekhez hogyan tudnám szoktatni?

Mert jövöre már szeretném nevezni versenyen.



2022. júl. 10. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is át nézném, nem e fáj neki valami, felszerelés teljesen jó rá, sehol nem nyomja ? Mert ha pl nyereg alatt valahol nyomja, fáj neki, lehet így jelzi...


Anno láttam olyan hordókerülő versenyen a zabla csípte be a száját a lónak és szó szerint pillanatok alatt vágta hanyatt magát.

2022. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Biztosan nem nyomja sehol a nyereg és a felszerelés sem. Hozzáértő igazitota rá. A bakolás és a kirugás aféle sztrájk volt tőle elöszőr meglett neki engedve mivel azt hittük hogy csak jó kedve van, aztán miútán egyre többször csinálta segitseget kértünk hozzáértötől és edzőmtől is aztan rájött hogy már nem fog ki rajtam és abba hagyta és ugy ment mint ahogy a nagy könyvben megvan irva.

De a legfőbb amiben segítséget szeretnék kérni az az, hogy felem fordult fenyegetően és miután megrugta a kovácsott azóta az egyik hátsó lábát fel adni feladja de kapálózik vele

2022. júl. 10. 20:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szimplán szigor és nevelés,idővel el fogja hagyni, ha látja, hogy nincs értelme.
2022. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm
2022. júl. 10. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk a a 2 éves csődör csikó kapott rá a rúgásra. Nem érte semmi negatív csak egy nap úgy döntött, hogy ő nem adja fel a lábát, sőt inkább rúg. Próbáltuk szép szóval, babusgatva,de nem volt hatása. Alárúgtunk vagy 2x azóta tudja hol a helye, csinál mindent, mint egy kisangyal. Sokszor a ménesben is így rendezik egymást. Ősszel repülnek a golyók, remélem utána csökken a dominancia hajlama, mert ha az ember nem figyel hajlamos a fejére nőni.
2022. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Az nem kifogás, hogy a ménesben hogy rendezik le egymást. Nem vagytok egy súlycsoport, mint a másik lóval... Ha szerencséd van, akkor jól működik, de sok esetben vissza kézből újból rád ugrik, oda harap,stb... nem veréssel kell nevelni...
2022. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek azóta szerencsére nem csinálta.
2022. júl. 22. 17:24
 8/9 A kérdező kommentje:
De azóta nem is zaklatuk a hátsó lábak felvételével ezért egy kicsit pihentetjuk ezzel és mhd előről kezdjuk vele a dolgot
2022. júl. 22. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a lovam anno pálca miatt bakkolt, rúgott. Ott sem mentem volna semmire azzal, hogy végig verem érte. Meg ismertettem vele szinte nulláról, hogy nem kell halálosan félnie miatta ... sajnos nem 5 perc hanem időbe telik, de ez a normális.
2022. júl. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!