Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ijedős a lovam terepen. Mit...

Ijedős a lovam terepen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy lovam aki egyébként már nem egy fiatal ló. 16 éves. Viszont elég ijedős odakint. Fél a hátulról jövő neszektől, a hirtelen felbukkanó emberektől, állatoktól, furcsa tárgyaktól. Viszont szeretnék vele többet terepre járni viszont így nem igazán lehetséges. Az edzőm elég sokszor nem ér rá velem terepre jönni. A többiekkel szoktunk menni viszont én akkor mindig egy iskolalóval megyek. Ráadásul nem vagyok már gyerek ,18 elmúltam, nem vagyok kezdő lovas mégis nem szívesen megyek ki a lovammal úgy ha nincs ott az edző csak a többi lovas. Tudom, hogyha az edzőm van kint akkor is leeshetek, de mégis . Eddig az összes hülyeségnél fent maradtam, de nem egyszer vitt be a vetésbe csuma vágtába mert megijedt valamitől. Tudom, hogyha ott van az edzőm is megtörténhet, de mégis. Volt már kint vele ő is, általában ugyanez a helyzet mint velem az ijedezés és társai viszont az edzőmnek ez meg sem kottyan. Eleinte én sem tulajdonítottam nagy jelentősséget ennek, viszont mostmár biztos vagyok benne hogy én is ráfeszülök és biztos nem segít. Pedig jól szoktam kezelni a helyzetet, megindul de meg tudom fogni stb. Egyébként amikor több ideje volt az edzőmnek és többet jártunk ki ilyen probléma nem volt. Legalábbis ennyire nem. Bent a mai napig semmi baja. Kicsit rebbenékeny típus, de 98% ban bent nem fél. Viszont ha az edzőm nem ér rá akkor hogyan szoktassam ki? Arra gondoltam jobb híján bent kezdem el hozzászoktatni a dolgokhoz. Igen ám; viszont bent általában semmitől sem fél. Hanem a kinti váratlan helyzetektől. Erre odabent hogyan készítsem fel? Az edzőm heti egy napot ér rá velem terepre jönni.

Ki mit ajánl? Mit lehetne ilyen helyzetben kezdeni? Szeretnék én is többet terepezni vele akar a többi lovassal, de ahhoz az kell; hogy komfortosan érezzem magam rajta odakint is. Nem azt mondanám hogy tőle félek, mert az nem lenne igaz. Hanem inkább magamban nem bízok hogy meg bírom oldani a helyzetet.



2022. aug. 3. 19:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Aki megszámolja hányszor írtam le hogy viszont + pont 😂😂Ne haragudjatok érte, kicsit zagyva lett. De a lényeg remélem átment.
2022. aug. 3. 19:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha más lovasokkal mész akkor ne iskolalóval menj, hanem a sajátodal, had szokja. Neked se szabad ráfeszülni. Most én is lovagolok egy lovat, akivel egyedül kalandos a terep, ő is a menekülős típus. Másik ló mellett viszonylag jól működik, de van hogy kézen viszem ki egy zsák jutifalattal és mindent is megnézünk. Azért itt is vannak para megmozdulásai, de valamennyit javult.
2022. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szia, szerintem először vezesd kint és sétálj mellette, legyen veletek több ló is akik nyugodtak, menjetek szépen lassan a szokatlan dolgokat megnézi kap jutalomfalatot, aztán szépen lassan ülj rá először csak sétalj vele aztán kicsit ügess csak a lovardához közeli területen hogy lássa hogy semmi sincs amitől félnie kell. mondjuk ha a lovarda mellett van egy mező akkor lovagolj vele egy kicsit ott és menj egyre messzebb de azért a lovarda legyen látóhatáron belül. mutass neki a pályán olyan dolgokat amik terepen vannak stb ha elkezdesz terepre járni vele akkor is először menj ki csak rövidebb időre majd egyre többre, oda is vihetsz jutalofalatot, hagyd sokat legelni, dícsérd meg ha valami mellett szépen elmegy, vagy csak vezesd ki egy mezőre és hagyd legelni egy kicsit, simogasd stb
2022. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érzéketlenítés?:)
2022. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp érzéketlenítsd.

Zacskók, esernyős, kövekkel megrakott üveg, ponyva meg ilyenek.

Egyrészt megszokja őket, másrészt bizalom építésben is segítenek ezek.


Ha terepen vagy és visz mint egy zsák szart, akkor hátradőlsz a jobb vagy a bal szárat 2 kézbe fogod és lefordítod kiskörre és érezni fogod mennyire tudod fokozatosan szűkíteni a kört. A lényeg hogy ijedezés után megállítás legyen és csak álljon.

Lefog esni neki, hogy ha ijesztő dolgot lát nem tud elszaladni mert kiskörre fogod és állni kell. Idővel elfog jutni odáig, hogy ha megijedt akkor megtorpanik inkább, mert nem lesz hova futni.

2022. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akikkel együtt mész azok közül senki nem vállalná pár alkalomra ?
2022. aug. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!