Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha ezt csinálja a ló?

Mit tegyek ha ezt csinálja a ló?

Figyelt kérdés
4 napja lovagolok egy 13 éves fogatlovat, minden nap 45-50 percet. Nagyon szépen megy, semmi gond nincs vele. Ma viszont alig akart ügetni, ha elkezdte akkor egyből lehajtotta a fejét és folyamatosan botladozott. Ma a lovaglás előtt 25-30 percet sétált jártatógépbe lehetséges hogy emiatt volt mert elfáradt? Vagy mitől lehetett ez?
2022. aug. 5. 12:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagyok szakértő, de könnyen lehet hogy valami baja van, illetve a patákat mindenképp ellenőrizni. Lehet, hogy valami beleállt.
2022. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elejére volt esve valószínűleg.

Lovagold bele a szárba rendesen és akkor lefog kerülni az elejéről.

Ha azt érzed, hogy leakar rántani, akkor csak az egyik szárat húzd fel a magasba és úgy nem tud ellentartani a kezednek, természetesen utána békén hagyod a szárat.

2022. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ez elejére volt esve sztem is!
2022. aug. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
UI: pont ezt gyakoroltam ma hogy hogy ne legyen az elejére esve a ló😁
2022. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Tejóég az első nem ért a lovakhoz, de tanácsot ad. Azonnal lepontozni!
2022. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Mellesleg igen, az első és az ötös is én vagyok
2022. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
szerintem is simán lehet hogy valami baja volt a lábával, patájával főleg ha folyton botladozott, szerintem legközelebb csak futószárazd le, nézd meg hogy hogy megy és ha nincs semmi baja akkor ráülhetsz. szerintem ha 25percet jártatógépezett nemhiszem hogy elfáradt de zt is figyelembe kell venni hogy milyen kondiban van a ló eddig lovagolta valaki vagy most hirtelen visszaállt a munkába
2022. aug. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ma futószárazás nélkül ráültem léptem vele 10 percet aztán amikor üggettem volna ugyan azt csinálta. Letette a fejét megállt aztán amikor hajottam előre vágtázni akart alig tudtam visszafogni. :(
2022. aug. 9. 12:19
 9/14 anonim ***** válasza:
29%
Hatos vagyok. Na ez a lenullázás vicces, "tisztelt" lepontozásmániások. Effektíve saját magamnak szólok be, és lenulláztok érte. :D
2022. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja mert az elejére van esve. Szedd fel a fejét és lovagold előre, bele a szárba, sok félfelvétel meg kiskörök nagykörök.

Addig hagyod rá amíg el nem taknyoltok mindketten. Ha az elejére van esve a ló az nem játék, mert felborultok ha megbotlik, vágtába meg főleg.

Lovagold össze, támaszkodjon szépen.

2022. aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!