Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis kutyámhoz állandóan...

Kis kutyámhoz állandóan benyúlnak a gyerekek. Mit csináljak, hogy ne tegyék? Hiába szólok nekik, annál inkább csinálják. Jobban szeretném, ha kicsit távolságtartóbb lenne a kiskutyám.

Figyelt kérdés
Köszönöm a hasznos tanácsokat!

2015. febr. 13. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nádkerítés.
2015. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az emberbarát kutyák nem lesznek távolságtartóak, csak nagyon erőszakos behatások után (pl. odamegy lelkesen emberekhez és mindegyik belerúg), szóval azt annyira nem javaslom. Törődj bele, hogy ilyen, és legközelebb válassz távolságtartó kutyát, ha olyat szeretnél :)
2015. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ezt látom, amikor megyünk a gyerekeimmel suliba.

Minden kutyához benyúlkálnak és simogatják.

Én meg nem engedem a gyerekeimnek, már rég elmagyaráztam nekik, hogy sosem nyúlunk be kutyához, akárhogy is csóvál.

És néznek rám, hogy de a Petikének meg a Jucikának miért szabad. Most mit mondjak? Felelőtlenek a szüleik. Ha én szólnék, kiröhögnének.

Nem tudsz beszélni a gyerekek szüleivel? Gondolom, nem nagyon. :(

Addig örülj, amíg nem etetik.

2015. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amelyik kutya barátságos természetű, azt nem lehet távolságtartóvá nevelni, csak elrontani, megfélemlíteni, nem szocializálni. Azt meg nem hiszem, hogy szeretnéd.

És mivel azt írod, "kiskutya", gondolom, kölyökről van szó, még sokat változhat, elég furcsa is lenne, ha egy kölyök nem élvezné, ahogy gyerekek simogatják.


Viszont ha még nem tetted, jól látható helyre tegyél ki vigyázz, a kutya harap táblát, biztos, ami biztos.

2015. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már van kint "Harapós kutya" tábla. Az egyik legaktívabb kutya simogató lánnyal, aki már 13 éves, külön beszéltem, hogy nem szeretném, ha később a kutya kinyúlna és megharapná, tehát legyen szívesen békén hagyni a kutyusom. Erre ő: már pedig én akkor is meg fogom minden nap simogatni! De ha baj lesz engem fog okolni; anyuka és apuka pedig tuti jön és ők lesznek felháborodva. És nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :))
2015. febr. 13. 21:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, ezek a gyerekek már csak ilyenek. Én is ilyen voltam. Kapott is már meg kuvasz úgy ötévesen, pedig azt hittem, tök jó haverok vagyunk. :D

A kutyának nem árt meg, majd ha nem tetszik neki, szól.

2015. febr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Vegyen a kutyájának olyan csipogos játékot ami egy kéz akkor biztos nem simogatjak
2015. febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Átláthatatlanná kell tenni a kerítést.
2022. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!