Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ideges a lovam,ha felhozom a...

Ideges a lovam,ha felhozom a többi lótól…mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lovam 2 hete van nálam, eddig a boxában volt amikor nem foglalkoztam vele (ott bent egyedul van jelenleg, akkor teljesen nyugodt)

elkezdtük leszoktatni a kinti karámban élő kettő lóhoz de amikor felhozom az istállóba estére nagyon ideges nem tudok vele fogalakozni sem, járkál, nyerít és fújtat…kikötni sem tudom,ha felszeretném nyergelni…kell neki fél óra ameddig lenyugszik. Hogyan tudnám megoldani,hogy amikor felhozom ne legyen idegbeteg?



#ló #idegesség #nem akar feljönni az istállóba
2022. aug. 20. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Nemrég dolgoztam ilyen lóval. Minden nap szépen hulla nyugodtan hozd ki, viss vissza, foglalkozz vele ahogy tudsz, vond el a figyelmét. Napról napra nyugodtabb lesz, mert tudja, hogy úgy is visszatérhet a társaihoz.
2022. aug. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen a kommentet, igyekszem akkor 😊
2022. aug. 21. 08:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Először csak vidd ki a karambol de maradj ott a kerítés mellett a lóval. És minden nap egy kicsit távolabb menjetek, legelején is közben ha van rá lehetőség. Így össze fogja kapcsolni hogy nem dől össze a világ ha kijön.
2022. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is volt dolgom hasonló lóval, csak nem az enyém volt, hanem feles. Legelőn volt tartva több lóval. A legelőtől a házig ahol voltak a cuccok (nyereg, kantár, kefék, stb) kb. 10 percet kellett sétálni, illetve 3 villanypásztoron átmenni. A lovat megfogni is nagyon nehezen lehetett, majd utána vagy nem akart elindulni, vagy rohant. Mindig ideges volt és a villanypásztortól is félt, úgyhogy alapból elvinni felnyergelni nehéz volt. Kikötni egyáltalán nem lehetett, sose volt nyugodt, mikor nyergeltem is mind kapart, forgott, fújtatott. Egyszer egyszer annyira ideges volt, hogy felnyergelni se tudtam, máskor pedig úgy megindult, hogy nem tudtam megfogni, átment 2 villanypásztoron kantárral a fején. A gazdája csak vonogatta a vállát, így egy hónap után otthagytam
2022. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ujj az kemény.
2022. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Uuuuh ennyire szerencsere nem durva a helyzet😥 De remenykedem akkor,hogy idovel rajon,hogy visszaviszem masnap reggel a legelore ahol latja a tobbieket es nem lesz idegbeteg mikor felhozom dolgozni


Koszonom mindenkinek a normalis valaszokat😊

2022. aug. 23. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!