Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún baj ha felhozom,...

Állásinterjún baj ha felhozom, hogy családon belül van KFT, Nonprofit és alapítvány is?

Figyelt kérdés

BME 4. félév végén vagyok, IT területén keresek állást. 3 munkahelyet adtam meg tapasztalatnak, amiből az egyik egy konzultációs cég, ahol 4 hónapos projekt munkában segítettem, a másik kettő pedig családon belüli és maga a pozíció, amit megadtam nem létezett, de úgy mond mindenes voltam éveken át.


Tehát eladás, áruszállítás, informatikai infrastuktúra építés, weblapfejlesztés, webshop termékek feltöltése, fűnyírás, hangosítás stb... Mindent csináltam.


Így, hogy össsze foglaljam az informatikával kapcsolatos tevékenységeket az egyik cégnél azt adtam meg, hogy "Rendszergazda" a másiknál meg, hogy "Webshop kezelő".


Eddig több személyes interjún is előjött, hogy pontosan mit is csináltam és ilyenkor előadom a történetet, hogy "Családon belül van egy KFT, Nonprofit és Alapítvány ... " stb... és ilyenkor látom, hogy elvesztem őket.


Nem tudom, hogy ilyenkor azt hiszik, hogy hazudok? Vagy rögtön arra gondolnak, hogy "anyuci kevence" és bármilyen tényleges tapasztalatot mondok el ezen a ponton nem számít?


Hazudni meg nem akartam, hogy ezen olyan cégek amikhez semmi közöm mert félek hogy ellentmodásokba hazudom magam és a gondolkodási időkből egyszerű válaszokra meg elárulom rögtön, hogy valami sántít.


Ti mit tennétek ebben a helyzetben?


Ugyan azt mint én jelenleg?

Hazudnátok, hogy ezek random cégek amikhez semmi közöd és csak ott dolgoztál?

Esetleg már önéletrajzba beleírnátok, hogy ezek családon belül történtek?



2021. júl. 1. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Pontosan, azt gondolják, hogy ezek nem igazi tapasztalatok. Miért kéne elmondanod, hogy ezek családon belüli cégek? Csak szépen kihagyod a sztoriból és ennyi.
2021. júl. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1# Igen, de azért vagyok bizonytalan, mert fejvadász cégnél dolgozó HRes ismerős azt mondta, hogy ezek nagyon menő dolgok és hogy mindenképpen fejtsem ki. Nem kell titkolóznom.


Sima interjúnál egyértelmű lenne a helyzet, hogy ezek nem segítenek, de itt diákmunkáról van szó, ahol kb senkinek semmilyen normális tapasztalata nincs így gondoltam, hogy talán még sem negatívum ha az igazat mondom.

2021. júl. 1. 01:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A munkádat kifejtheted, az addig oké, de azt, hogy családi cég azt szépen hagyd ki a sztoriból.


Diákmunkás interjún SEM szabad, ami nem javít a helyzeteden azt nem kell elmondani, mert vagy nem csinál vele semmit vagy rontja azt. Akkor már inkább egyik se:D

2021. júl. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges mondani, hogy "családon belül". Beszélj róluk úgy, mintha tőled független cégekről lenne szó.

Valóban van egy kis negatív kicsengése, hiszen ha a "családban" ilyen sok lehetőség van, akkor olyan, mintha kicsit feleslegesen túráztatnád őket, hisz nem vagy rászorulva igazából az ő általuk kínált állásra.

2021. júl. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Dolgoztál XY kft-nél, nem kell más orrára kötni, hogy családi cég. Már csak azért se, mert nagyon sok helyen megy a rokonok kamu pozícióban való dolgoztatása. Pl egyik barárnőm se ért semmihez, az apja cégében dolgozik, mint lóti-futi, cserébe van bejelentett munkahelye, fizetve vannak a járulékai, meg hajtja a céges BMW-jét, de érdemi munkát nem nagyon végez és rengeteg ilyen van. Szóval ne hangoztasd, hogy családi vállalkozásban dolgozol/dolgoztál.
2021. júl. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!